پکیج تصفیه هوای نفس

گلدان زاموفیلیا، سانسوریا


وقتی در شهرهای آلوده زندگی می کنید و نیز مازوت و دیگر آلاینده ها در هوای کاشانه تان حضوری دائمی دارند راهکار استفاده از گیاهان تصفیه کننده هواست.  سازمان فضایی ناسا تحقیقاتی را درباره گل و گیاهانی که باعث تصفیه هوای خانه، اداره و فضای بسته می‌شوند انجام داده است پکیج تصفیه هوای نفس برای این کار موثر است. این پکیج گلدان زاموفیلیا، سانسوریا تشکیل شده است. 
زاموفیلیا و سانسوریا با جذب سموم موجود در هوا باعث تصفیه آن میشود. فرمالدئید، زایلن، تولوئن و اکسیدهای نیتروژن از جمله سمومی هستند که ممکن است در محیط اطراف ما وجود داشته باشند. حذف این سموم از هوای پیرامون، مجب بهبود کیفیت هوا و در پی آن تنفس بهتر و خواب راحت¬تر می شود. بر همین اساس است که همواره توصیه میشود از این گیاهان جادویی در محیط های اداری پر رفت و آمد استفاده شود.
یکی دیگر از خواص قابل توجه گیاه سانسوریا و زاموفیلیا، توانایی آن در تولید اکسیژن در طول شب است. برخلاف سایر گیاهها که در طول روز اکسیژن مصرف میکنند در طول شب حجم زیادی از دی اکسید کربن را آزاد می-کنند، گیاه سانسوریا در هنگام شب به تولید اکسیژن میپردازد. همین عامل موجب شده تا اغلب کاربران از گل سانسوریا و زامو برای اتاق خواب خود استفاده کنند. 

قیمت:

۱,۷۹۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
تمام کالاهای این محصول تمام شده است
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

زاموفیلیا

 آبیاری گیاه:اگر خواستار سلامت و طراوت گل زاموفیلیا هستید، بهتر است آن را از آبیاری منظم و پی در پی محروم کنید. چرا که این گونه از گیاهان زینتی از غرقاب شدن و آب فراوان بیزار اند. تنها زمانی مجاز به آبیاری هستید که خاک گلدان به حد کافی خشک شده باشد. در فصل تابستان دفعات آبیاری می بایست هر ده روز و یا هر دو هفته یکبار انجام شود. این عدد در فصل زمستان به مقدار 15 تا 20 روز می رسد. پیش از آبیاری گیاه مطمئن شوید که گلدان از زهکشی مناسب برخوردار است و مانع تجمع آب در خاک می شود.
 نور: نور یکی از مهم ترین فاکتورها در رشد و پرورش گیاهان است که تأمین آن حتی در گیاهان مقاوم و کم توقعی همچون زاموفیلیا نیز اهمیت ویژه ای دارد. این گیاه زیبا و محبوب برای رشد بهتر و سرحال ماندن نیاز به نور متوسط و غیر مستقیم دارد. برای افزایش رشد گیاه و کلفت شدن ساقه های آن می توانید یک روز را برای نوردهی کامل به گیاه اختصاص دهید.
البته این بدین معنا نیست که آن را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. نور پنجرههای شمالی می توانند در یک روز مشخص نیاز گیاه را به نور برطرف کند. علت این کار این است که گل زاموفیلیا قادر است نور را در ساختار خود ذخیره کرده و در مواقع لازم از آن استفاده کند. این یکی از عجیب ترین و جالب ترین ویژگی های زاموفیلیاست

سانسوریا

 آبیاری گیاه:درست مانند ساکولنتها، گیاه سانسوریا نیز برای رشد بهتر نیاز به آبیاری کم دارد. اگر در این کار افراط کنید ریشههای گیاه را در معرض خرابی و پوسیدگی قرار میگیرند. بنابراین آبیاری گیاه را به گونهای تنظیم کنید که در فصل زمستان هر دو هفته یک بار و در فصل تابستان هفتهای یک بار به گیاه خود آب دهید. این برنامه ریزی با توجه به موقعیت قرارگیری گیاه و میزان نور و حرارت محیط متغیر خواهد بود.
 نور :اگر تمام شرایط گیاه نرمال و ایدهآل باشد، میزان نور دهی متوسط برای او کافی خواهد بود. با اینحال گیاه سانسوریا در محیطهای کم نور و پر نور نیز به خوبی رشد می کند. کافیست آن را در فاصله دو متری پنجرههای جنوبی و غربی قرار دهید. همچنین قرارگیری گیاه در معرض نور مستقیم موجب سوختن برگهای آن می شود. همواره به خاطر داشته باشید که نوع ابلق گل سانسوریا نیاز به نور بیشتری دارد. قرارگیری آن در محیطهای کم نور موجب کمرنگ شدن نوارهای زرد رنگ میشود.

ویژگی ها:

ویژگی مشخصات
سانسوریا ابلق یک گلدان
زاموفیلیا یک گلدان