فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گلدان‌های تصفیه کننده هوا

گلدان‌های تصفیه کننده هوا

گلدان های تصفیه کننده هوا
زندگی در شهرهای آلوده مشکلات خاص خودش را دارد. از ترافیک و شلوغی گرفته تا دود و مه و آلودگی هوا. همچنین کار کردن در محیط هایی که آلوده به برخی مواد سمی به واسطه شغلی خاص، است نیز می تواند برای سلامتی انسان دردسر ساز شود. اگرچه که باید بدانیم حتی در شهرهای غیرآلوده نیز استفاده از رنگ و چسب و مواد نفتی و برخی شوینده ها در محیط منزل و کار هم می تواند سبب آلودگی پیرامون شود و به سلامتی انسان آسیب بزند.

 


بسیاری از ما به گل ها و گیاهان به دلایل زیبا شناختی علاقه داریم و شاید همه ما حداقل یک گلدان گل را در خانه هایمان نگهداری می کنیم. اگر درباره خواص برخی از این گل ها و گیاهان در تصفیه هوای محیط بیشتر بدانیم، می توانیم با دقت بیشتری آنها را انتخاب کنیم که علاوه بر زیبایی اطرافمان، هوای محیط پیرامونمان هم تصفیه و پاک شود.
در این مقاله قصد داریم برخی از این گلدان ها را به شما معرفی کنیم.
 

گلدان های مناسب برای تصفیه هوا
گل عنکبوتی
گیاه عنکبوتی یکی از گلدان های تصفیه کننده هواست. این گیاه رشد خوبی دارد و رطوبت خاک را دوست دارد. گل عنکبوتی را در نور زیاد یا متوسط اما به صورت غیر مستقیم نگهداری می کنند. این گیاه برای تصفیه مواد سمی مانند مونوکسید کربن، بنزنن، فرمالدهید و زایلن مناسب است. 

 

 

گل اسپاتی فیلوم(لیلی صلح)
گل لیلی صلح از گیاهان بسیار زیبای گلدانی است که گل های باطراوت لطیفی دارد. این گل به نور غیر مستقیم احتیاج دارد. این گل رطوبت خاک را دوست دارد و وقتی کم آب می شود پژمرده می گردد. گل لیلی صلح برای تصفیه مواد سمی مانند تری کلرواتیلن، زایلن، بنزن و ... مناسب است. این گیاه در لیست پیشنهادی ناسا امتیاز بالایی را برای تصفیه الودگی دریافت کرده است.

 


نخل بامبو
نخل بامبو کی از محبوبترین نخل هاست. این گیاه به نور کم، دمای معمولی و رطوبت بالا نیاز دارد. این گیاه برای تصفیه بنزن ، مونواکسید کربن، زایلن و کلروفوم مناسب است.

 

گل پاپیتال(عشقه)
این گیاه را به صورت رونده روی دیوارها و درخت ها دیده ایم. این گل را می توان در گلدان های کوچک در خانه نیز نگهداری کرد. ناسا این گل را به عنوان یک تصفیه کننده خوب هوا معرفی کرده است. سمومی که این گل از بین می برد شامل فرمالدهید و بنزن است. 


 

سرخس شمشیری
این گیاه یک گیاه ظریف اپارتمانی است که جلوه زیبایی دارد. علاوه بر جلوه زیبا این گیاه بیشترین تاثیر برای از بین بردن فرمالدهید موجود در هوا دارد. همچنین تولوئن و زایلن را تصفیه می کند. برای نگهداری این گیاه در گلدان، قسمت مرطوب محیط که دارای نور ملایم است را انتخاب کنید.

 

 

 

نخل راپیس(لیدی پالم)
یکی از گزینه های مناسب برای تصفیه هوای آلوده می تواند انتخاب نخل راپیس باشد. این گیاه هوای خنک بین 15 تا 25 درجه را دوست دارد. تمیز کنندگی این گیاه فوق العاده است. سمومی که این گیاه از بین می برد شامل فرمالدهید و آمونیاک و زایلن است.

 

 

آنتوریوم آندانوم(درفش گیاه)
بر خلاف نام مشکلی که دارد برای همه ما این گل آشناست. این گل از خانواده گل شیپوری و از تصفیه کننده های خوب هواست. ظاهر زیبایش با رنگ خاصی که دارد موجب زیبایی محیط پیرامون است. این گیاه نیاز به نور غیر مستقیم داشته و به یک یا دوبار آبیاری در هفته نیاز دارد. فضاهای مرطوب خانه را برای نگهداریش انتخاب کنید مانند آشپزخانه یا حمام. سمومی که این گل آنها را از بین می برد شامل آمونیاک، زایلن، تولوئن و فرمالدهید است.


گل آزالیای کوتوله
این گل از خانواده گل خرزهره است که به دمای پایین و نور غیر مستقیم نیاز دارد. خاک آنرا باید همیشه مرطوب نگه داشت. علاوه بر زیبایی خاص و دلبرانه این گیاه، به پاکسازی محیط از فرمالدهید کمک می کند. 

 

آگلونما
این گیاه شرایط نگهداری ساده ای دارد، زیرا با همه شرایطی سازگار است. اگر این گل را در خاک با زهکش مناسب قرار دهید و هوای محیط آن مرطوب باشد نتیجه بهتری می گیرید. سمومی که این گیاه تصفیه می کند شامل فرمالدهید و زایلن است.

 

 

بگونیا رکس
گل زیبایی که رنگ های سفید و صورتی و قرمز آن خیره کننده است و دلبرانه. این گیاه زینتی به نور زیاد غیر مستقیم و خاک مرطوب نیاز دارد. برگ های پژمرده آن بصورت مرتب باید هرس شوند. سمومی که این گل تصفیه می کند شامل بنزن و سایر سموم موجود در هواست.

 


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

انتخاب رنگ گل مناسب برای مجالس عروسی، یک امر کاملا سلیقگی است. رنگ گل‌های بکار رفته در تزیینات و دکوراسیون مراسم عروسی، یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند مراسم ساده و معمولی شما را، به یک جشن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

گل‌های شناخته شده و ناشناخته بسیاری در سرتاسر زمین وجود دارد که علاوه بر خاصیت تزیینی آن‌ها در تهیه انواع غذاها استفاده می‌شوند. خواص گل‌ها باعث می‌شود بتوان از آن‌ها در غذاهای مختلف به صورت خوراکی استفاده...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | دسته گل مناسب عروس

دسته گل مناسب عروس

اگر از لباس سفید رنگ عروس بگذریم و نگاهی به اکسسوری‌های عروس بندازیم دست گل عروس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از گذشته تا امروز یکی از ملزومات جشن عروسی بوده.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | تاریخچه گلاب و روش تقطیر آن

تاریخچه گلاب و روش تقطیر آن

گلاب به مایعی می‌گویند که از گل سرخ استخراج شود. این مایع معطر از تقطیر گل‌های درختچه ی گل محمدی (سرخ) به دست می‌آید. ایرانیان از نخستین افرادی بودند که از قدیم الایام به ویژگی‌های درمانی و خوراکی...

محبوب ترین محصولات گلیتال