گلدان پدیلانتوس

ظرافت باستانی


گیاه پدیلانتوس از گیاهان نسبتا جدید آپارتمانی است. این گیاه شورانگیز که از خانواده افوربیاسه بوده، بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مکزیک و آمریکای مرکزی است. به دلیل فرم منحصر به فرد در فرم ساقه‌ها، نام‌های دیگر آن ستون فقرات شیطان، یا زیگزاگ است. پدیلانتوس ساقه‌های خاصی دارد که از پایین تا محل رویش برگ‌ها فرم جالب زیگزاگی دارند. 

این گیاه سرما دوست، در تابش نور مستقیم خورشید می‌تواند رنگ فوق‌العاده‌ای به خود بگیرد و به همین دلیل گیاهی مناسب برای تغییر انرژی و افزایش شادابی خواهد بود.

فرم بلند و ایستاده ساقه‌های جذاب آن در صورت مناسب بودن شرایط، گل‌‌های ظریف و قرمزی خواهد داد و در آپارتمان تا یک متر هم رشد می‌کند. برای این گیاه فضاهای داخلی یا محیط باز تفاوتی ندارد و تنها به غبارپاشی و خیس شدن برگ‌ها حساس است. به دلیل سهولت در نگهداری، این گلدان به یکی از انتخاب‌های هیجان انگیز برای گلدان آپارتمانی تبدیل شده است. 

 

قیمت:

۴۸۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور:

این گیاه به محیط کاملا روشن نیاز دارد و باید دور از تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد. بهترین مکان برای قرار گیری آن، پنجره جنوبی و یا شرقی است. همچنین نور زیاد باعث افزایش ضخامت ساقه و نور کم باعث زرد شدن برگ‌ها خواهد شد. 

خاک:

مناسب‌ترین خاک برای پدیلانتوس ترکیب خاک ماسه، پرلیت، کوکوپیت و پیت ماس است. همچنین خاک کاکتوس‌ها هم گزینه هوشمندانه‌ای خواهد بود، چراکه دارای زهکش مناسب بوده و آب را بهتر از خود عبور می‌دهد. فراموش نکنید، برای جلوگیری از ایجاد قارچ‌ها کمی پودر دارچین داخل خاک گیاه بریزید. 

دما:

از آنجایی که زیستگاه پدیلانتوس مناطق گرمسیری است، حداقل دمایی که می‌تواند تحمل کند 7 تا 10 درجه سانتی‌گراد است، اما بهتر است که دما از 12 تا13 درجه کاهش پیدا نکند، زیرا گیاه تحمل سرما را ندارد. البته هوای تازه از الزامات این گیاه زیباست. 

آب:

برای آبیاری گیاه در نظر داشته باشید که خاک گیاه خشک شده باشد. همچنین این گیاه به آبیاری زیاد حساسیت داشته و به اصطلاح دچار سبز خشکی خواهد شد، یعنی گیاه زمانی که برگ‌هایش کاملاً سبز هستند خشک می‌شود.