گلدان بابا آدم

سایه‌سار سبز


گیاه جذاب بابا آدم یا فیلگوش یکی از باشکوه‌ترین گیاهان آپارتمانی است. باید بدانید که با مهیا کردن نیازهای ابتدایی این گیاه بی‌نظیر، مانند نور و رطوبت هوا، خاک مناسب و آب کافی به سرعت گیاه بزرگ و زیبایی خواهید داشت. البته باید در خصوص بهترین مکان نگهداری از گیاهان در آپارتمان، اطلاعات کافی داشته باشید. این گیاه در بهترین شرایط به ارتفاع سه متری هم می‌رسد و قطر برگ‌های آن تا 70 سانتی‌متر هم رشد می‌کنند. 

وطن اصلی بابا آدم جنوب شرقی آسیا است. این گل برگ‌های پهن و خاصی دارد که دارای دو مدل ساده و یا با نوارهای سبز روشن هستند. در برخی از گونه‌های این گل، برگ‌های بزرگ، پهن و سبزرنگ به شکل گوشِ فیل بوده و در برخی دیگر برگ‌ها کوچک‌تر و به شکل قلب انسان هستند.
برگ‌های بابا آدم ظاهری شگفت‌انگیز دارند و بهترین گزینه برای هدیه دادن به افرادی است که به دنبال پرورش گل و گیاهان متفاوت و استثنایی می‌گردند. 

همچنین بد نیست بدانید ریشه‌های این گیاه فوق‌العاده خواص دارویی هم دارد. این ریشه‌ها حاوی موادی مانند کلسیم، منیزیم، آهن و پتاسیم است. ریشه این گیاه را می‌توان به صورت دم‌نوش مصرف کرد و از خواص آن باید به تصفیه خون، درمان نقرس و تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

 

قیمت:

۲,۵۸۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور:

گیاه به نور متوسط احتیاج دارد. پس از قرار دادن گل بابا آدم در نور مستقیم بپرهیزید. شما می‌توانید گیاه را در فاصله ۱.۵ متری پنجره قرار دهید که هم نور خوبی دارد و هم از نور مستقیم خورشید در امان است.

خاک:

خاک مورد نیاز گیاه باید حاوی مقادیر بالایی از کودهای آلی گیاهی یا حیوانی باشد. بهترین خاک برای رشد و پرورش این گیاه، مخلوطی از خاک برگ پوسیده، خاک لومی، کود دامی و ماسه به نسبت مساوی می‌باشد.

دما:

بهترین دما برای نگهداری گل بابا آدم دمای ۱۸ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است. لازم به ذکر است گیاه به سرما حساس بوده و باعث پژمرده شدن برگ‌ها می‌شود.

آب:

نیاز آبی گیاه بالا بوده، همچنین مه‌پاشی به موقع و روزانه گیاه، در بزرگ شدن برگ‌ها موثر بوده و باعث زیباتر شدن فرم گیاه می‌شود.