فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | ⁣آداب هدیه دادن گل را بیاموزیم

⁣آداب هدیه دادن گل را بیاموزیم

در طول تاریخ هدیه دادن گل همواره امری مرسوم و مورد تشویق بوده و هرکس در هر کشوری و فرهنگ و سنی که باشد، حداقل یکبار در تمام طول عمرش یا گلی هدیه داده و یا هدیه گرفته است. مهم‌ترین مزیت اهدای گل به عزیزان، ایجاد روابط صمیمی‌تر و بهتر بین هدیه دهنده و هدیه گیرنده است.
گل در اغلب فرهنگ‌ها سمبل زیبایی و لطافت است که احساسات و عواطف افراد را در شرایط مختلف نشان می‌دهد. این هدیه زیبا تاثیرات مثبتی بر روی فرد هدیه گیرنده و همچنین روابط هردو طرف می‌گذارد. لبخند، اولین و مهم‌ترین تاثیر ارسال گل‌های زیبا توسط شما به عزیزان‌تان است، واکنشی که به سرعت و به خوبی نمایان می‌شود. اما بر خلاف تصور اغلب افراد، برای ارسال گل هم باید آدابی رعایت شود. در ادامه این مقاله به آداب هدیه دادن گل می‌پردازیم تا تاثیرگذاری ارسال گل به دوستان و آشنایان به بیشترین حد خود برسد.
در ایران هم مانند تمام دنیا، گل‌ها کاربردهای مختلفی دارند و هر گل به عنوان نوعی نماد و نشان مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در کشور ما معمولا از گل‌ها استفاده‌های بسیاری می‌شود، چرا که از گل‌ها می‌توان در هر مناسبتی استفاده کرد. از ابراز علاقه و تبریک به عروس و داماد تا هدیه دادن آن به همکاران و مدیران. در شرایط شادی یا اوج غم، این گل‌های هستند که می‌توانند بهترین احساسات را به طرف مقابل برسانند. 
همچنین تعداد گل‌هایی که هدیه می‌دهید، هرکدام معنای متفاوتی را به هدیه گیرنده انتقال می‌دهد؛ بنابراین پسندیده است هنگام هدیه دادن گل به این موارد دقت کنید تا هرچه بهتر پیام‌تان را به هدیه گیرنده انتقال دهید. به طور مثال باید گفت هدیه کردن گل در ایران باید با تعداد فرد باشد تا به مخاطب این حس را بدهید که تکمیل کردن این زیبایی در گل‌ها با وجود او امکان‌پذیر است. همچنین گفته شده که ۱ شاخه گل نشانه توجه به طرف مقابل، ۳ شاخه نشانه احترام، ۵ شاخه نشانه علاقه و محبت و ۷ شاخه گل نشانه عشق خواهد بود. البته نباید فراموش کنید که این موارد از هر کشور به کشور دیگر تفاوت دارند، مثلا اگر به یک فرد ژاپنی 4 شاخه گل هدیه دهید او به شدت ناراحت خواهد شد، چرا که 4 در فرهنگ ژاپن نماد مرگ است!
اگر قصد دارید که به جای دسته‌گل یک گلدان آپارتمانی هدیه دهید، آن‌را به شیوه‌ای محترمانه تقدیم کنید. حتما به یاد داشته باشید که از گلدان‌هایی استفاده کنید که با محیط هماهنگی لازم را داشته باشند، به عنوان مثال گلدان‌های ارکیده یا حسن یوسف جزو گلدان‌های مناسب برای محل کار یا خانه هستند و گلدان‌هایی مانند نخل یوکا یا شمعدانی جزو گلدان‌های مناسب برای فضاهای باز. افراد با دادن یک گلدان می‌خواهند خود را به دیگران اثبات کنند و اطمینان حاصل کنند که دیگران با دیدن گل‌ها یاد آن‌ها می‌افتند. پس دقت کنید که چه گلدانی را برای چه کسی و در چه فضایی هدیه می‌دهید.
از دیگر موارد ارسال گل که در کشور ما بسیار مرسوم است، ارسال تاج گل عزاداری به مراسم عزا و تقدیم آن به خانواده متوفی است. افراد با ارسال این گل‌ها، با صاحبان عزا ابراز همدردی می‌کنند و خود را در غم عزیزان و دوستان شریک می‌دانند، همچنین سبب تسلی خاطر صاحب عزا نیز می‌شوند. اما در این مورد هم باید به نوع گل‌ها دقت کافی داشته باشید. باید بدانید گل‌‌های مورد استفاده از مراسم ترحیم چه مفهومی را منتقل می‌کنند و به فراخور حس غم و اندوه خود و میزان رابطه با فرد متوفی تاج‌گل مناسبی را ارسال کنید.

در کل هدیه دادن گل به شما کمک می‌کند که بتوانید احساسات و پیام درست را بیان کنید و فراموش نکنید که استفاده از گل می‌تواند باعث ایجاد حس امید و شادابی در هر محیطی باشد و این تنها یکی از دلایلی است که به شما می‌گوید چرا باید گل هدیه بدهید. در دنیای متنوع گل‌ها، رنگ‌ها و نمادها حرف اول را می‌زنند، اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد چرا که شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید، بررسی کنید و از خرید آن لذت ببرید.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.