گلدان برگ عبایی

آوای اصالت


گیاه برگ عبایی که یکی از اعضای خانواده سوسنی‌ها بوده، گیاه زینتی و سنتی ژاپن و تایوان است. این گیاه به دلیل مقاومت بسیار، در زمره بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی قرار گرفته می‌گیرد. 

برگ عبایی با رنگ سبز و بنفش خود برگ‌هایی بسیار بزرگ دارد که در صورت نگهداری در شرایط مناسب عمر و طراوت خوبی داشته و گاه تا 25 سانتی‌متر هم رشد می‌کنند. برگ‌های درخشنده آن، که تقریبا بدون ساقه هوایی از خاک بیرون می‌زنند در کنار گیاهانی با برگ کم یا گیاهان تُنُک، جلوه‌ای بی‌نظیر به اطراف خود می‌بخشند. تحمل شرایط سخت و عمر زیاد این گیاه باعث شده تا به گیاه محبوبی در منزل و محل کار  بدل شود.

قیمت:

۵۱۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور:

برگ عبایی به نور کم تا متوسط نیاز دارد و اگر مدت زمان زیادی در محیطی کم نور قرار داشته باشد، مقاومت زیادی دارد. فراموش نکنید که قرارگیری گیاه در مقابل نور مستقیم خورشید باعث سوختن برگ‌های آن خواهد شد، پس در تابستان آن را در نیم‌سایه قرار دهید.

خاک:

وضعیت خاک تاثیر زیادی در رشد این گیاه دارد. به این منظور می‌توانید از خاک‌های کمپوست آماده برای برگ‌های سبز و کمپوست بدون کود برای تنالیته‌های دو رنگ استفاده کنید. هچنین بهره گرفتن از خاکی با ترکیب مساوی شن و ماسه هم گزینه خوبی است. 

دما:

مناسب‌ترین دما برای نگهداری حدود 11 درجه سانتی‌گراد، یا همان دمای معمول اتاق است. البته که این گیاه می‌تواند دماهای زیر صفر را هم به خوبی تحمل کند.

آب: 

بهتر است که در فصول گرم هفته‌ای یکبار و در فصول سرد هر هفته دو بار به گلدان خود آب دهید. توجه داشته باشید که بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک باشد.