فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | مناسب ترین گلدان‌ها برای خانه و محل کار کدام‌اند؟

مناسب ترین گلدان‌ها برای خانه و محل کار کدام‌اند؟

نگهداری از گل و گیاه در هر محیطی می‌تواند مفید باشد. این موضوعی‌ست که دانشمندان رفتارشناسی طی تحقیقات خود ثابت کرده‌اند. آن‌ها معتقدند ارتباط انسان با طبيعت واقعی و لذت بردن از زيبایی آن ممکن است راهی ساده به نظر برسد اما از آن جهت مهم است که موجب آرامش روح و جسم شده و امید و سرزندگی را بیشتر می‌کند. بنابراین نباید از تاثیر گل و گیاه در مسیر موفقیت‌های شخصی و شغلی غافل شد، چرا که گل برای هر مناسبت می‌تواند نشانه صلح و دوستی بوده و تاثیرش بیش از هر کلام یا عملی باشد. با توجه به سبک زندگی امروز، دسترسی افراد به باغ و باغچه بسیار کم شده و این موضوع سبب شده تا افراد با مشکلات بسیاری درگیر شوند. در این میان استفاده از گل‌ها و گیاهان در خانه، آرامش و صلح را برای محیط فراهم خواهد کرد. پس به همین دلیل است که بهتر است در خانه گل تازه داشته باشید

حال برای کسی که عاشق گل و گیاه بوده و ایجاد حس آرامش و زیبایی در محیط کار و منزلش حائز اهمیت است چه راهکاری وجود دارد؟ بسیاری از افراد در خانه و حتی مدیران شرکت‌ها از گل‌ها جهت زیباسازی دکوراسیون استفاده می‌کنند و بر این باورند که نگاه کردن به گل‌ها، موجب افزایش انرژی، سرزندگی و امید می‌شود. همچنین وجود گل در محیط‌های بسته باعث تصفیه هوا شده و می‌توانند راهکار مناسبی برای تنفس بهتر و جذب اکسیژن شوند. به همین جهت است که نگهداری از گل و گیاه در منزل و محل کار اهمیت دارد
انواع مختلفی از گیاهان وجود دارند که در محیط‌های بسته رشد می‌کنند و می‌توانند زیبایی فضا را به طور قابل توجهی افزایش دهند. در این میان گلدان‌های زیر گزینه‌های مناسب‌تری برای استفاده در محیط‌های داخلی هستند:

سیکلامن
گل سیکلامن که به نگونسار و سیکلمه نیز معروف است، گلبرگ‌هایی جادویی شبیه به شاخه‌های انتهایی تیر دارد و برگ‌های قلب مانند آن‌ انگار نقره‌کوب است. اگر این گیاه زیبا در شرایط مناسب نگهداری شود، می‌تواند به مدت چند ماه شکوفه دهد. سیکلامن در پاییز، زمستان و بهار، زمانی که آب و هوا خنک و مرطوب می‌شود، به طور طبیعی شکوفه می‌دهد. همچنین در طول تابستان‌های گرم و خشک، این گیاه شگفت‌انگیز به خواب رفته و شاخ و برگ آن‌ زرد می‌شود و هیچ نشانه‌ای از رشد نشان نمی‌دهد. این گل‌های زیبا و دوست داشتنی در تابستان انرژی خود را برای فصل گل‌دهی بعدی ذخیره می‌کنند.
مهمترین اصل در سالم و شاداب نگه داشتن سیکلامن‌ها این است که آن‌ها را  تا حد امکان به محیط طبیعی رشدشان نزدیک‌تر کنید. آن‌ها در دمای سرد زندگی می‌کنند، بهترین دما برای زندگی آن‌ها 4 درجه سانتی‌گراد در شب و 15 درجه سانتی‌گراد در روز است. برای دریافت نور خورشید، بهتر است گلدان سیکلامن را نزدیک به پنجره در قسمت جنوبی یا غرب قرار دهید.
ارکیده
زیبایی، پیچیدگی و تنوع باورنکردنی گل‌های ارکیده در جهان گیاهان بی‌نظیر است. این زیبایی‌های منحصر به فرد شامل بزرگ‌ترین خانواده گیاهان در زمین، با بیش از 30،000 گونه مختلف می‌شود. دلیل این تنوع شگفت‌انگیز ارکیده‌ها توانایی سازگاری با محیط آن‌ها است. اکثر ارکیده‌ها، بومی مناطق استوایی هستند. در زیستگاه طبیعی، آن‌ها خود را به پوست درختان یا سطح گیاهان دیگر متصل می‌کنند؛ ریشه‌های ضخیم و سفید آن‌ها برای جذب رطوبت و مواد مغذی سازگار است. برای نگهداری ارکیده‌ها آن‌ها را در درجه حرارت متوسط 10 تا 26 درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا بهترین رشد خود را داشته باشند. از آنجایی که این ارکیده‌های گرمسیری معمولاً روی درختان رشد می‌کنند، به گردش هوای خوب و مقدار زیادی نور عادت دارند، پس بهتر است برای نگهداری، گلدان ارکیده را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید. 

لیلیوم
اگر یک فرصت برای نگهداری از گیاهان داشته باشید، می‌توانید با خیال راحت لیلیوم را انتخاب کنید. لیلیوم گل‌های بزرگ، لوکس و اغلب معطر دارد که در رنگ‌های صورتی، طلایی، قرمز، نارنجی و سفید یافت می‌شود. این گل‌ها در هر منطقه‌ای رشد می‌کنند، طیف وسیعی از شرایط خاک را تحمل می‌کنند، از بیماری‌ها و آفات رنج نمی‌برند و تقریباً در تمام فصل‌های سال بدون توجه به تقویم گل می‌دهند. لیلیوم‌ها که یکی از زیر مجموعه‌های سوسن هستند 6 ساعت در روز به نور کامل خورشید نیاز دارند و در خاک مرطوب بهتر می‌توانند گل دهند. همچنین این گیاه توانایی بسیار بالایی در تصفیه هوا داشته و همین خصیصه  گلدان لیلیوم را به هدیه‌ای جذاب و کارآمد تبدیل کرده است.

حسن یوسف
در میان گل‌ها و گیاهان اکثراً گیاهانی با برگ‌های تیره تمایل کمتری به دریافت نور خورشید دارند، حسن یوسف هم از این قاعده مستثنی نیست. این گیاه زیبا با برگ‌های تیره و پری که دارد، انتخاب مناسبی برای محیط‌های کم نور است. برگ‌های حسن یوسف لکه‌ها و رگه‌های متفاوتی دارند، این رنگ‌ها ربط مستقیم ‌به نور خورشید، گرما و خاک دارند. حسن یوسف‌ها در نور مستقیم خورشید بی‌رنگ می‌شوند و در آفتاب مستقیم هم شادابی خود را از دست می‌دهند. پس بهترین نور برای نگهداری گلدان حسن یوسف نور زیاد و غیر مستقیم است مانند آفتاب صبح که گرمای زیادی ندارد و سایه روشن هنگام غروب. همچنین بهترین دما برای نگهداری حسن یوسف‌ 15هم درجه سانتیگراد است.
شمعدانی
اگر به دنبال گلی هستید که در فصل سرما و زمستان که اکثر گل‌ها به خواب زمستانی فرو رفته‌اند شاداب باشد و گل بدهد، گل  شمعدانی بهترین انتخاب است. شمعدانی‌ها آسان رشد می‌کنند، رنگ‌های متنوعی دارند و عطر و بوی دوست داشتنی خود را به محیط منتقل می‌کنند.
شمعدانی‌ها برای محل کار، خانه و محیط‌های ساختمانی مناسب‌اند به شرط اینکه مقدار زیادی آفتاب به آن‌ها بتابد. برای حداکثر شکوفه، باید گلدان شمعدانی‌ را در منطقه‌ای قرار دهید که روزانه 4-6 ساعت نور خورشید دریافت کنند. البته فراموش نکنید که نور آفتاب نباید خیلی مستقیم باشد، همچنین بهترین دما برای نگهداری شمعدانی‌ها 10 تا 15 درجه سانتیگراد است.

 

بطور کلی گل و گیاه چه در محیط کار و چه در محیط خانه گرمی و صمیمیت را به ارمغان می‌آورد و در کنار آن حس طراوت و سرزندگی را به افراد منتقل می‌کند. به یاد داشته باشید که استفاده از گل می‌تواند بهترین بازدهی در شرکت یا منزل شما داشته باشد.  شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع گلدان‌ها را با جزئیات بسیار ببینید، بررسی کنید و خریداری کنید تا در اسرع وقت به دستتان برسد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.