برگ انجیری

نام علمی:
Monster deliciosa
نامهای دیگر:
اژبن
نام انگلیسی:
Swiss cheese plant
خانواده:
araceae
اقلیم:
گرم و مرطوب
خاستگاه:
جنگل های بارانی جنوب مکزیک و کلمبیا
فصل:
رنگ بندی:

درباره برگ انجیری:گلدانی شیک، مناسب برای منازل و هتل ها وادارات و دفاتر و شرکت ها میباشد. تغییرات درجه حرارت را به راحتی میپذیرند. برای خرید برگ انجیری با کیفیت میتوانید به وب سایت گلیتال مراجعه کنید و به صورت آنلاین سفارش  دهید.
 

شرایط خاک

خاک سبک و آماده کاشت یا کمپوست بهترین و مناسب ترین محیط برای رشد این گیاه است.

نحوه تکثیر

گرفتن قلمه در بهار، هر قلمه سه گروه داشته باشد و در دمای 23 درجه ریشه دار گردد.

آبیاری

در هوای گرم به آبیاری بیشتری نیاز دارد. بهار و تابستان یک روز در میان آبیاری شود ولی در روزهای زمستان بهتر است صبرکنید و هنگامی که خاک خشک شد آبیاری نمایید.

تابش نور

گیاه برگ انجیری به نور غیر مستقیم و متوسط نیاز دارد و بهتر است آن را در نزدیکی پنجره قرار دهید. هرچه نور کمتر باشد بریدگی های برگ کمتر میشود و زیبایی آن کاهش می یابد. نور شدید و مستقیم آفتاب هم باعث آسیب به برگ های این گیاه میشود.

دمای مناسب

این گیاه آپارتمانی دمای محیط را تا کمترین میزان 10 درجه و بیشترین میزان 30 درجه سانتیگراد تحمل میکند، ولی دمای ایده آل آن 18 تا 27 درجه سانتیگراد است.

رطوبت

بهترین روش برای تامین رطوبت روش ساخت جزیره در زیر گلدان میباشد،ساخت جزیره به این شکل است که شما زیر گلدانی را از سنگ ریزه پر میکنید و سپس آن را پر از آب میکنید توجه داشته باشید که آب نباید با گلدان تماس داشته باشد. در تابستان غبار پاشی را فراموش نکنید حداقل هفته ای دو بار را غبار پاشی کنبد.

چگونه میتوان برگ انجیری را تقویت نمود؟

کوددهی زیادی لازم ندارد.بهتر است کمی ورمی کمپوست روی سطح خاک بریزید تا به صورت تدریجی مواد لازم به گیاه برسد و یا هر ماه یکبار کود کامل گیاهان آپارتمانی را برایش استفاده کنید.

برگ انجیری ممکن است دچار این آفت ها شود

زخم های سفید پنبه ای شکل روی برگها از حشره و آفت میباشد که با استفاده از سم حشره کش هر دو هفته یکبار تا زمان برطرف شدن مشکل گیاه را سم پاشی کنید.