سرخس

نام علمی:
Nephrolepis sp
نامهای دیگر:
فوجر
نام انگلیسی:
Ferns
خانواده:
پترودیفیتها
اقلیم:
استوایی
خاستگاه:
شمال استرالیا
فصل:
بهار و تابستان
رنگ بندی:

درباره سرخس:


گلدان سرخس شمشیری یکی از سازگارترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه آپارتمانی رشدی عرضی دارد یا به عبارتی گیاه رونده به حساب می آید. می توانید با خرید اینترنتی گیاه سرخس در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و آن را برای منزل و محیط کار خود و یا عزیزانتان سفارش دهید. لازم به ذکر است که سرخس جز گیاهان سایه دوست به شمار می رود. برای خرید آنلاین سرخس، فروشگاه اینترنتی گل و گیاه گلیتال در خدمت شماست. 

شرایط خاک

بهترین خاک برای این گیاهان خاک بسیار سبک، مخلوطی از خاک لوم، پیت و شن درشت یا ذغال به نسبت مساوی است. به این مخلوط خاک فقط میزان کمی کود دامی پوسیده و یا مواد مشابه اضافه کنید.

نحوه تکثیر

سرخس را می توان به سه رورش تکثیر کرد: 

۱- تکثیر به روش هاگ

۲- تقسیم بوته می باشد که ساده ترین روش تکثیر این گیاه می باشد.

۳- تکثیر به روش ساقه رونده (قلمه)

آبیاری

هفته ای دو یا سه مرتبه (بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود)

تابش نور

نور فیلتر شده یا شمالی.

دمای مناسب

بین 15 تا 18 درجه سانتیگراد.

رطوبت

این گیاهان همانطور که در جنگل میرویند به رطوبت بالایی نیاز دارند و باید سینی زیر گلدانی آنها را همیشه پر آب نگه دارید و یا این گل را در تراریوم بکارید. هرگز روی برگها آبپاشی نکنید.

چگونه میتوان سرخس را تقویت نمود؟

کود مورد نیاز این گیاه زیبا که کود اوره ای است میتوانید به میزان یک گرم در لیترهر هفته یکباراز فروردین تا شهریور مصرف کنید.

سرخس ممکن است دچار این آفت ها شود

آفاتی همانند شپشک آرد آلود و دیگر شپشکهای گیاهی و مگس سفید به خصوص زمانی که محیط خشک است ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. جهت محافظت از آفات، گیاه خود را به موقع آبیاری کنید.