اریکا

نام علمی:
areca lutescens
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
Areca palm
خانواده:
Arecaceae
اقلیم:
حاره ای و مرطوب
خاستگاه:
ماداگاسکار
فصل:
اواخر بهار و اوایل تابستان
رنگ بندی:

درباره اریکا:


اریکا یکی از بهترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی که مناسب برای نگهداری در  فضای منزل، اداره و شرکت اریکا را میتوانید برای خودتان یا مخاطبتان از فروشگاه اینترنتی گلیتال خریداری کنید است. از مشخصات ظاهری گیاه اریکا می‌توان به برگ‌های سبز رنگ و بلند و کشیده آن اشاره کرد. برای خرید اینترنتی گلدان اریکا به گلیتال مراجعه کنید.

شرایط خاک

به خاک سبک و غنی با واکنش کمی اسیدی ۶ نیاز دارد (با اضافه کردن تفاله چایی به خاک میتونید واکنش اونو اسیدی و با پوست تخم مرغ واکنش را  قلیایی کنید!!) از قرار دادن سنگ زینتی رنگی رو خاک خودداری کنید تا املاح آن وارد خاک و برگها از نوک خشک نشود.

نحوه تکثیر

گیاه اریکا به دو طریق بذر و جداسازی پاجوش از گیاه مادری قابل تکثیر است.

آبیاری

به هفته ای دوبار آبیاری احتیاج دارد. تقریبا خاک همیشه مرطوب را می پسندد.

هرس کردن

این گیاه در جوانی نیازی به هرس ندارد ولی با پیر شدن آن بعضی برگها قهوه ای میشوند و نیاز به قطع کردن دارند.

تابش نور

گیاه اریکا به نور زیادی احتیاج دارد، در شرایط سایه هم مقاوم است و گیاه از بین نمی‌رود ولی اگر دوست دارید گیاه شما رشد خوبی داشته باشد آن را در مکانی پٌر نور مثل پشت پنجره‌های جنوبی (پنجره رو به قبله) که نور زیادی دریافت می‌کنند، قرار دهید.

دمای مناسب

دمای بین ۱۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد برای اریکا مطلوب است، البته باید توجه داشت که دمای زیاد می‌تواند موجب افتادگی برگ‌های گیاه و یا سوختن برگ‌های گیاه و قهوه‌ای شدن نوک برگ‌های گیاه شود.

رطوبت

این گیاه رطوبت دوست است، به همین منظور روزانه از اسپری آب برای حفظ رطوبت آن استفاده کنید یا در زیرگلدانی آب بریزید و در زیر گلدان قرار دهید.
 

چگونه میتوان اریکا را تقویت نمود؟

بهترین کود از نظر ما برای تقویت گیاه آپارتمانی اریکا کود کریستالون مخصوص یا 18 در صد می باشد زیرا این کود مخلوطی از عناصر لازم برای رشد ریشه، ساقه، برگ گیاه می باشد.

اریکا ممکن است دچار این آفت ها شود

در بعضی مواقع لکه های قهوه ایی رنگی در پشت برگ ها دیده می شود که آفت عمده اریکا می باشد که نوعی کنه می باشد و با سمپاشی به موقع این آفات از بین خواهد رفت.