گلدان شامادورا الگانس بزرگ

نخل همیشه سبز


نخل شامادورا از چند قرن است که به عنوان یک گیاه آپارتمانی مورد استفاده قرار میگیرد. این نخل جذاب برای اولین بار در آمریکای مرکزی کشف شد و به ایالات متحده آورده شد، جایی که بلافاصله به یک نخل آپارتمانی محبوب تبدیل شد و انواع مختلف آن یک گیاه معرکه وکارآمد است. الگانس یکی از جذاب ترین انواع خانواده شامادوراست . به دلایل مختلف این گیاه مورد توجه قرار گرفت. این گیاه با نور نسبتاً کم سازگار است، می تواند دمای کم را تحمل کند، و در دسته های پرپشت جذاب که برگ ها شاخه های نازک را پنهان میکنند رشد می کند. این عوامل باعث می شود نخل شامادورا یکی از محبوب ترین نخلهای سرپوشیده در اکثر کشورهایی با دمای معتدل باشد. این گیاه رطوبت دوست بسیار مناسب حمام است و از گیاهان تصفیه کننده قدرتمند می باشد.

قیمت:

۱,۱۰۹,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور 
شامادورا نخل کم نور در نظر گرفته می شوند، اما این به معنی نخل “بدون نور” نیست. آنها هنوز هم نور خورشید روشن و فیلتر شده را ترجیح می دهند تا بهترین رشد خود را انجام دهند. آنها غالباً نور شمالی را ترجیح میدهند.
 خاک مناسب
در داخل خانه ، هر مخلوط خاک گلدان با کیفیت بالا مناسب خواهد بود. مراقب باشید که اجازه ندهید مخلوط خراب شود و اسفنجی شود. در فضای باز ، این نخل تقریباً در هر خاک – شن و ماسه ، خاگ گلدان یا خاک رس رشد می کند. خاک شور را اصلا دوست ندارد.
 آبدهی
مانند بسیاری از نخل ها ، نخل های شامادورا به آب بیش از حد حساس هستند و تحمل غرق شدن و کاشته شدن در گلدان های بدون تخلیه را ندارند. حتی رطوبت کم هم ایده آل است. خطای دوم  زمانی است که بیش از حد خشک شده است. هنگامی که 2 سانت بالای خاک خشک می شود آبدهی کنید. برگ های زرد نشان می دهد گیاه به آب بیشتری احتیاج دارد.
 دما و رطوبت
نخل شامادورا دمای اتاق را بین 18 تا 26 درجه سانتی گراد را ترجیح می دهد. می تواند دمای کمتر از 10 درجه تحمل کند اما با یخ زدگی خواهد مرد. آن را از سوز سرد در نزدیکی پنجره ها ، دریچه ها و درهای بیرون دور نگه دارید. با رطوبت متوسط رشد می کند. اگر نخل شامادورا شما شروع به ایجاد حاشیه های برگ خشک یا نوک های قهوه ای کند، به احتمال زیاد در اثر هوای های سرد یا طولانی مدت بی اب بودن ایجاد می شود. در این شرایط قبل از آبدهی سعی کنید رطوبت را ببری