بونسای فیکوس جنسینگ (رتوزا)

درختی روی میز


بونسای فیکوس رتوزا به دو اسم دیگر نیز معروف است؛ یکی جنسینگ و دیگریمیکروکارپا. این بونسای  یک درخت همیشه سبز از خانواده توت و محبوب‌ترین گونه بونسای آپارتمانی  است. مراقبت آسان، هرس‌پذیری مناسب و رشد در تمام مدت سال، حساسیت کمتر به حمله آفات و ریشه‌های هوایی زیبا ، فیکوس را به گزینه‌ای ایده‌آل برای خانه یا محل کار و خارق‌العاده برای شهرنشین  تبدیل کرده. قدیمی ترین بونسای فیکوس جهان حدود ۱۰۰۰ سال سن دارد، هم‌اکنون در موزه بونسای کرسپی در ایتالیا قرار گرفته و چند استاد بونسای وظیفه مراقبت و فرم‌دهی این بونسای را بر عهده دارند.

بونسای فیکوس یا جینسینگ یا میکروکارپا باید در محلی با نور زیاد قرار بگیرد، هر چند در مقابل نور کم هم مقاوم است.در فصل بهار و تابستان می‌توان در خارج از منزل نیز از آن نگهداری کرد، اما در ماه های گرم سال در مکان سایه قرار دهید. بونسای فیکوس در ماه‌های سرد سال باید در فضای بسته و گرم نگهداری شود. مکان مناسب برای نگهداری از بونسای در نزدیکی پنجره جنوبی و یا غربی است. دقت داشته باشید که نور مستقیم خورشید از پشت پنجره به بونسای شما صدمه میزند

قیمت:

۶۹۹,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
تمام کالاهای این محصول تمام شده است
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

آبیاری بونسای فیکوس رتوزا باید زمانی انجام شود که خاک کمی خشک شده باشد، آبیاری به اندازه‌ایی باشد که آب از زیرگلدان خارج شود. دقت کنید آب نباید در سطح خاک باقی بماند و باید به سرعت خارج شود.هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود. فیکوس گاهی اوقات می‌تواند آبیاری بیش از حد و آبیاری کم را تحمل کند. اما تداوم شرایط منجر به خشک شدن آن می‌شود. آب بدون کلر با دمای اتاق مناسب آبیاری است.

فیکوس قادر به تحمل خشکی هوا است. اما توصیه می‌شود برای شادابی بونسای روزانه آن را غبارپاشی (اسپری آب) کنید. در این کار زیاده‌روی نکنید.افزایش زیاد رطوبت باعث ایجاد مشکلات قارچی می‌شود. در صورتی در مناطق با آب و هوای خشک هستید برای ایجاد رطوبت مناسب از سینی سنگ ریزه استفاده کنید، یا یک ظرف آب کنار بونسای خود قرار دهید.