بنجامین

نام علمی:
ficus benjamina
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
Weeping fig
خانواده:
Moraceae
اقلیم:
مرطوب و استوایی
خاستگاه:
جنوب و جنوب شرق آسیا،اروپا
فصل:
رنگ بندی:

درباره بنجامین:


نگهداری گیاه بنجامین در پاسیو و فضای خانه انتخاب مناسبی است. برگ‌های این گیاه بیضی‌ شکل و نوک‌تیز بوده و شاخه‌های آن آویزان و آبشاری است. ارتفاع این گیاه در شرایط مساعد تا پنج‌متر هم می‌رسد. این گیاه رشد زیادی دارد و ارزان قیمت است.
گل بنجامین دارای انواع متفاوتی است که میتوان به چند نوع آن اشاره میکنیم. هر کدام از انواع گل بنجامین بر اساس شکل ظاهری و رنگ برگ ها نام گذاری شده اند.
1.گل بنجامین ابلق دارای برگ های سبز روشن و سفید 
2. گل بنجامین سیلور دارای برگ های سبز تیره و سفید
3. گل بنجامین بلاک ( سیاه) دارای برگ های سبز تیره 
4. گل بنجامین سبز دارای برگ های سبز روشن
برای خرید اینترنتی گلدان بنجامین سبز برگ و بنجامین ابلق به گلیتال مراجعه کنید. 

شرایط خاک

بهترین خاک برای این گیاه آپارتمانی، مخلوط خاک‌برگ، خاک باغچه و ماسه است.

نحوه تکثیر

بنجامین را در بهترین حالت از اواسط بهار تا اوایل تکثیرکنید. تکثیر با قلمه از قلمه انتهایی ساقه به طول 10-8 سانتی‌متر انجام می‌شود.

آبیاری

آب باید فاقد املاح باشه، استفاده از آب ولرم برای گیاه مطلوب تره، در تابستان حداقل هفته ای دو بار و در زمستان هر هفت روز یکبار ابیاری کافیه.

تابش نور

به نور بیشتری نیاز دارد،اما تابش مستقیم نور آفتاب در تابستون به خصوص از پشت شیشه به برگها صدمه وارد میکنند.

دمای مناسب

اول از همه باید بگوییم كه این گیاه در زمستان باید حتما در اتاق نگهداری شود چون نسبت به سرما حساس است و كمترین درجه حرارتی كه می‌تواند تحمل كند 15درجه است اما در تابستان تا 24درجه سانتی‌گراد را به راحتی تحمل می‌كند.

چگونه میتوان بنجامین را تقویت نمود؟

برای تغذیه بنجامین کوددهی را هر دو هفته و به میزان سه گرم در لیتر انجام دهید. در زمان سرما کوددهی را فراموش کرده و برای این منظور از اواخر زمستان تا مهرماه  اقدام کنید.

بنجامین ممکن است دچار این آفت ها شود

لكه‌هاي پهن، آبكي و سياه روي برگ‌ها نشانه بيماري قارچي روي بنجامین است كه مي‌توانيد لكه‌ها را با آب و صابون خيس كنيد. تار عنكبوتي شدن سطح زير برگ‌ها هم حاصل فعاليت كنه قرمز است. با سمپاشي توسط كنه‌كش يا حشره‌كش نفوذي، علائم را برطرف كنيد.