پپرومیا

نام علمی:
Peperomia caperata
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
Ripple peromia
خانواده:
piperaceae
اقلیم:
گرمسیری
خاستگاه:
برزیل،آفریقای جنوبی،آفریقای مرکزی
فصل:
رنگ بندی:

درباره پپرومیا:


پپرومیا یکی از گیاهان آپارتمانی و بسیار لوکس است که شرایط نگهداری و رشد آن بسیار آسان است و معمولا از این گیاه در باغ شیشه ای و تراریوم و مجموعه های گیاهان در یک سبد استفاده میشود. جهت خرید گلدان شیک و ارزان پپرومیا میتوانید آن را به صورت اینترنتی از وب سایت گلیتال سفارش دهید.

شرایط خاک

برای تهیه خاک این گیاه آپارتمانی یک قسمت پیت، یک قسمت ماسه، یک قسمت خاک باغچه استفاده کنید و کف گلدان مقداری ماسه و سنگریزه بریزید.

نحوه تکثیر

در بهار و تابستان از قلمه ی یک ساله گیاه استفاده نمایید. قلمه را به میزان 4 تا 5 سانتیمتر در ماسه ی شسته فرو کنید و در محلی که دمای آن 18 درجه باشد در تاریکی قرار دهید.

آبیاری

این گیاهنیاز چندانی به آب ندارد. همیشه مقدار زیادی آب در برگ های آن وجود دارد و سطح خاک گلدان بین دو آبیاری باید کاملا خشک شود، ولی نباید آبیاری آنقدر به تعویق بیفتد که برگ ها پژمرده شوند. در زمستان به آب ولرم نیاز ذارد و مقدار آبیاری باید خیلی کمتر باشد.

تابش نور

مناطق پر نور یا نیمه سایه اتاق که دور از تابش مستقیم خورشید باشد مناسب است. این گیاه در زیر اشعه ی چراغ فلورسنت پژمرده میشود.

دمای مناسب

این گیاه به سرمای زیاد مقاومت ندارد و حداکثر میتواند در زمستان درجه سانتیگراد را تحمل کند و در فصل رشد دمای 18 تا 25 درجه برای آن بسیار مناسب است.

رطوبت

پپرومیا گیاهی رطوبت دوست است و شما میتوانید از غبار پاشی برای مرطوب نگه داشتن برگ های آن استفاده کنید.

چگونه میتوان پپرومیا را تقویت نمود؟

با استفاده از کود های کامل گرین ماهی دوبار گیاه را تغذیه کنید.

پپرومیا ممکن است دچار این آفت ها شود

کنه ریز عامل ایجاد برگ های زرد شده و سطح زیرین پر از تار عنکبوت است. گیاه را هر دوهفته یکبار با سم کنه کش سم پاشی نمایید، غبار پاشی در کاهش آفت موثر است.