بنجامین آمستل

نام علمی:
نامهای دیگر:
Ficus binnendijkii
نام انگلیسی:
Narrow Leaf Fig
خانواده:
Moraceae
اقلیم:
خاستگاه:
فلیپین
فصل:
بهار و تابستان
رنگ بندی:

درباره بنجامین آمستل:


بنجامین آمستل شباهت زیادی به سایر اعضای خانواده خود ندارد و ساختار ساقه و برگ های آن کاملا متفاوت است. گیاه آمستل می تواند به شکل درختچه رشد کند و قابلیت کاشته شدن در گلدان بزرگ و باغجه را دارد. گیاه آمستل دارای ساقه های ظریف تری نسبت به بنجامین فیکوس یا بنجامین سبز برگ است اما می تواند مانند آن ها عمری طولانی داشته باشد و به درختی انبوه تبدیل شود. البته انتظار رشد قد بیش از 1.5 متر از آمستل کمی غیر منطقیست. می توانید با خرید اینترنتی گلدان بنجامین آمستل، فضای زندگی و کار خود را به سادگی تغییر دهید و از سبزی و طراوت آن لذت ببرید. اگر به دنبال یک گیاه مقاوم و صبور هستید که به راحتی قابل نگهداری در فضاهای آپارتمانی، محیط های اداری، بانک ها و سازمان های مختلف باشد، گیاه آپارتمانی بنجامین آمستل گزینه ای بسیار مناسب می باشد. جهت خرید اینترنتی درختچه آمستل، گلیتال در خدمت شماست. 

شرایط خاک

خاک گلکاری زهکشی شده و مخلوطی از پیت ماس، پرلیت، خاک باغچه برای گیاه مناسب می باشد.

نحوه تکثیر

از طریق قلمه می توان تکثیر این گیاه را انجام داد.

آبیاری

در تابستان هفته ای دو بار و در زمستان هفته ای یکبار و با آب ولرم آبیاری شود، زیرا آب سرد موجب آسیب به برگ ها و ریزش آنها می شود.

تابش نور


بنجامین به نور زیاد نیاز دارد و عاشق نور است، این نور باید به صورت غیرمستقیم فراهم شود. نور مستقیم به گیاه آسیب جدی وارد می‌کند، حتی تابش آفتاب از پشت شیشه به طور دائم هم می‌تواند موجب آسیب رساندن به بنجامین گردد، پشت پنجره‌های جنوبی (پنجره رو به قبله) برای استقرار بنجامین مناسب می‌باشد. البته توصیه می‌شود یک یا دو ساعت در روز، گیاه در نور آفتاب اوایل روز یا پایان روز قرار بگیرد.

دمای مناسب

بهترین دما  بین ۱۵ الی ۲۵ درجه میباشد یعنی دمای داخل اتاق نشیمن و پذیرایی بسیار مناسب است در صورت گرم تر شدن یا به تراس منتقل کنید یا غبار پاشی کنید.

رطوبت

گیاه بنجامین به رطوبت بالایی نیاز دارد و عاشق رطوبت است، در واقع رطوبت ۷۰ تا ۸۰ درصد را دوست دارد.
 

چگونه میتوان بنجامین آمستل را تقویت نمود؟

در فصول رشد یعنی بهار و تابستان ماهی یکبار گیاه را با کود گیاهان آپارتمانی یا کود 20-20-20 کوددهی نمایید.

بنجامین آمستل ممکن است دچار این آفت ها شود

بر روی برگ ها لکه های قهوه ای دیده می شود: 

احتمالا گیاه دچار حمله آفات و بیماری ها شده، می توانید برگ های گیاه را با یک دستمال آغشته به الکل تمیز کنید تا علائم از بین بروند.