دراسنا کامپکت

نام علمی:
Dracaena deremensis' compacta '
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
Janet Craig dracena, Striped dracena
خانواده:
Asparagaceae
اقلیم:
خاستگاه:
قاره آفریقایی
فصل:
بهار و تابستان
رنگ بندی:

درباره دراسنا کامپکت:


دراسنا کامپکت یکی از گیاهان مقاوم است که به راحتی خود را با هر آب و هوایی سازگار می کند و یکی از گیاهان پرطرفدار آپارتمانی محسوب می شود که دارای شکل ظاهری بسیار زیبا با برگهایی به رنگ سبز پررنگ و متراکم که جلوه ای خاص به این گیاه بخشیده است. نام این گیاه نیز از نحوه ی قرار گیری برگ ها در کنار هم نشات گرفته است. از این رو در محیط های کوچک خانه برای یک دکوراسیون جذاب پیشنهاد می شود. به خصوص اینکه می توان از دراسنا کامپکت بر روی میز نگه داری کرد.برای خرید اینترنتی گلدان دراسنا کامپکت به گلیتال مراجعه کنید. 

شرایط خاک

خاک بنفشه آفریقایی و خاک هایی که فاقد املاح  هستند، مناسب ترین خاک برای کاشت برای دراسانا کامپکت است.

نحوه تکثیر

تکثیر این گیاه از طریق قلمه در فصل بهار به آسانی صورت می گیرد. قلمه ها در بستری از ماسه در گلخانه کشت می شوند.  قلمه انتهایی آنها به راحتی ریشه دار می شود. از ساقه دراسنا نیز می توان استفاده کرد و تعداد بیشتری قلمه گرفت. خاک دراسنا مخلوطی از یک قسمت خاک سبک لومی و یک قسمت کود پوسیده دامی است.

آبیاری

دراسنا کامپکت به آبیاری منظم نیازمند است، سطح روی خاک را چک نمایید زمانیکه که خاک خشک شده باشد بهترین زمان برای آبیاری می باشد. رطوبت گیاه را با غبارپاشی و اسپری آب نیز می توانید حفظ نمایید.
 

تابش نور

کامپکت گیاهی سایه دوست است، البته هر محیطی برای نگهداری آن مناسب می باشد و حتی در محیط گلخانه و حیاط در آفتاب کامل نیز رشد می یابد.

دمای مناسب

دمای مطلوب برای کاشت دراسنا کامپکت معادل ۲۵ درجه سانتی گراد است و دمای بیش از آن را نمی پذیرد. 

رطوبت

رطوبت موجود در محیط های داخلی برای این گیاه کافی است، اما بهتر است در تابستان زیر گلدانی آن را پر آب کنید.
 

چگونه میتوان دراسنا کامپکت را تقویت نمود؟

برای رشد مناسب ، بهتر است در ماه یک بار با کود مناسب مایع تغذیه شود.

دراسنا کامپکت ممکن است دچار این آفت ها شود

شپشک آردآلود بیشترین آفتیه که بهش حمله میکنه و همینطور کنه که توی تابستون بیشتره. اگه شپشک هم زد اول با الکل و پنبه روی آفات بکشید بعد سم کونفیدور یا کلروپیرفوس بزنید.