کراسولا خرفه

نام علمی:
Crassula sp
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
خانواده:
Crassulaceae
اقلیم:
خاستگاه:
بیشتر در آفریقای جنوبی
فصل:
بهار
رنگ بندی:

درباره کراسولا خرفه:


خرفه گیاهی خودرو در مناطق نسبتا خشک است.  کراسولا خرفه نیز نوعی از گل ها است که مناسب شرایط آپارتمانی می باشد. رنگ ساقه خرفه قرمز است و در اندک زمانی به ساقه ای چوبی تبدیل می شود. خرفه کروسلا نوعی خرفه با رشد کندتر و برگ های کمتر نسبت به خود گیاه خرفه است و به عنوان گل آپارتمانی نور دوست کاربرد دارد. خرفه کراسولا در شرایط خوب پتانسیل تبدیل شدن به بنسای خرفه یا بنسای کراسولا را نیز دارد.  بطور کلی نگهداری از آن و برطرف کردن نیاز‌هایش کار بسیار ساده و لذت بخشی است. جهت خرید اینترنتی گل کراسولا خرفه به گلیتال مراجعه کنید. 

شرایط خاک

خاک کراسولا خرفه باید زهکشی خوبی داشته باشد تا مانع از این شود که ریشه ها به مدت طولانی تری در آب بمانند. مخلوط خاک برگ + کوکوپیت + پرلیت خاک مناسبی برای این گیاه می باشد.

نحوه تکثیر

کراسولا با قلمه جوانه برگ و قلمه برگ،قلمه ساقه و بذر افزایش می یابد.

آبیاری

آبیاری کراسولا خرفه به آبیاری کمی نیاز دارد و اصولا در تابستان بین هر دو آبیاری خاک باید خشک باشد ولی در زمستان این خشکی خاک باید تا عمق ۱-۲ سانتی متری خاک برسد و سپس آبیاری را شروع کنیم. 

تابش نور

این گل به نور زیاد مثلا ۴ ساعت آفتاب مستقیم در روز نیاز دارد. بنابراین پنجره ی جنوبی ( پنجره ی روبه قبله) محل مناسبی میباشد ولی پنجره شمالی نیز قابل تحمل است.

دمای مناسب

بهترین دما برای رشد این گیاه ۲۴-۱۵ درجه سانتیگراد است. درجه های پایین را نیز تحمل می کند ولی برای دوری از خطر یخ زدگی بهتر است گیاه را حدود ۱۰ درجه سانتی گراد نگهداری کنید.

چگونه میتوان کراسولا خرفه را تقویت نمود؟

بهار، تابستان و پاییز، ماهی یکبار با کودهای مکمل، گیاه را تقویت کنید اما در زمستان بگذارید قدری استراحت کند. 

کراسولا خرفه ممکن است دچار این آفت ها شود

شپشک آرد آلود و شپشک سپردار از آفت‌های این گیاه هستند. برای مبارزه با این آفت از سموم حشره کش سیستماتیک استفاده کنید.