دیفن باخیا

نام علمی:
dieffenbachia
نامهای دیگر:
نام انگلیسی:
Dumb canes
خانواده:
araceae
اقلیم:
گرم
خاستگاه:
آمریکای جنوبی و مرکزی
فصل:
تابستان
رنگ بندی:

درباره دیفن باخیا:


دیفن باخیا دارای برگ های بزرگ،بیضی شکل، نوک تیز، سبز رنگ با نقوش های سفید، کرم و زرد در قسمت میانی برگ است که از دو سمت برگ دیده میشود. شیره این گیاه سمی است. برای خرید گلدان دیفن باخیا  میتوانید به سایت گلیتال مراجعه کنید و به صورت آنلاین سفارش دهید.

شرایط خاک

خاکی با زهکش خوب برای این گیاه مناسب است مخلوطی از 2 قسمت پیت موس، یک قسمت شن یا دو قسمت پیت موس و یک قسمت شن و بیست درصد ورمی کمپوست برای این گیاه محیط خوبی را فراهم میکند.

نحوه تکثیر

ریشه دار نمودن قلمه های 5 سانتی متری و دارای حداقل یک جوانه. این قلمه ها را به مدت یک تا دو روز خشک کرده و به طور افقی در شن قرار دهید ریشه و شاخ و برگ از محل گره ها شروع به رشد میکنند.

آبیاری

در تابستان هفته ای 3 بار و در زمستان هفته اس یکبار به آبیاری نیاز دارد و باید دقت کنید که آبیاری را از کناره های گلدان انجام دهید که آب به ساقه ی گیاه نخورد.

تابش نور

نور مورد نیاز برای این گیاه آپازتمانی متوسط و غیر مستقیم میباشد. در نور کم گیاه بلند شده و خالت غلفی پیدا میکند.

دمای مناسب

درجه حرارت مناسب برای دیفن باخیا 12 تا 18 درجه سانتی گراد است.

رطوبت

در تابستان غبار پاشی روزانه پیشنهاد میشود. بخصوص اگر درجه حرارت بالای 24 درجه سانتیگراد باشد.

چگونه میتوان دیفن باخیا را تقویت نمود؟

برای تغذیه گیاه دیفن باخیا کود را به صورت مایع و به اندازه 30 گرم در لیتر دو هفته یکبار از فروردین تا آبان استفاده کنید.

دیفن باخیا ممکن است دچار این آفت ها شود

حشره آفت عامل زم های سفید پنبه ای شکل بر روی برگها و قاعده آن ها است.گیاه را هر دو هفته یکبار با سم حشره کش نفوذی سمپاشی کنید.