گلدان فیکوس جنگلی

سفیر یک جنگل سبز


یک گیاه دلربا و خیره کننده از خانواده فیکوس، که در ژورنال های دکوراسیون به آن فیکوس دنیلا می گویند و در بازار ایران به فیکوس جنگلی یا فیلتوس مشهور است. زیبای برگ های آن شبیه فیکوس بنجامین اما کمی پهن تر و براق تر است. فیکوس جنگلی در صورت نگهداری درست رشد خوبی هم دارد. در نور متوسط تا فراوان، به خوبی رشد میکند ولی میبایست از نور مستقیم آفتاب دور باشد. این گیاهان در جنگل ها، در سایه ی درختان دیگر رشد زیاد خوبی دارند. اگرچه گیاه فیلتوس سایه را هم تحمل می کند و در منازل با نور کم و حرارت متغیر هم می تواند خود را زنده نگهدارد اما رشد آن متناسب نیست چون گیاه به نور کامل نیاز دارد. در زمستان هم میبایست آن را از سرما حفظ نمود.

قیمت:

۷۳۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

گرما را تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد و سرما را تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد تحمل می‌کند اما بهترین دما برای رشد آن ۲۵-۲۰ درجه سانتی‌گراد است. هوای سرد موجب قهوه‌ای شدن برگ‌ها و ریزش آنها می‌شود همچنین تغییرات ناگهانی در دمای محیط نیز موجب ریزش برگ‌ها می‌شود. سایه را تحمل می‌کند اما مکان روشن را ترجیح می‌دهد. همچنین گلدان حاوی این گیاه را از نور مستقیم آفتاب محافظ کنید. نور شدید موجب بی رنگ شدن برگ‌ها می‌شود. نور کم و ناکافی محیط یکی از دلایل ریزش برگ‌های گیاه است البته تغییر مکان این گیاه می‌تواند موجب ریزش برگ‌ها شود.

نور: زیاد و فیلتر شده

آب: خاک همواره مرطوب

دما: 18-22