گلدان استرلیتزیا(پرنده بهشتی)

لوکس و جذاب


استرلیتزیا یکی از باشکوه‌ترینو جذاب‌ترین گیاهان است. این گیاه لوکس با برگ‌های فوق‌العاده اش فضای زندگی شما را منحصر به فرد جلوه می‌دهد. گونه ای از گیاهان علفی همیشه سبز و دائمی است و بومی آفریقای جنوبی می باشد. استرلیتزیا به نامهای پرنده بهشتی گل زبان پرنده ، منقار درنا و گل درنا نیز معروف است که همگی دائمی، همیشه سبز و حساس به سرما هستند. دارای برگهای نسبتا روشن ، چرمی و تخم مرغی شکل گل آذین شامل اسپات سبز با با رگه های ارغوانی و قایق مانند است که در هنگام باز شدن گلها به صورت افقی درمی آید. گل ها دارای کاسه نارنجی و جام آبی رنگ بوده و روی هم رفته شباهت به سر پرندگان پیدا می کند . 

قیمت:

۳,۴۸۹,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور: حرارت و نور از عوامل مهم در پرورش استرلیتزیا هستند این گیاه طالب نور زیاد است (حداقل ۶ ساعت نور کامل) در آپارتمان بهتر است در جایی قرارگیرد که دارای نور زیادو فیلتر شده باشد در زمستان میتواند نور مستقیم را تحمل کند اما هرگز اين ريسك را نكنيد كه در تابستان آن را در نور مستقيم قرار بدهيد چرا كه به سرعت خشک می شود.

دما: به سرما حساس بوده و در مـناطق معتدل باید در گـلخانه پـرورش داده شود. دمای مناسـب در شـب °C10 الی۱۳ و در روز °C20 الی۲۲ است. درجه حرارت مناسب برای گیاه بین 16 – 19 درجه سانتیگراد است و درجه حرارت کم تر از 3- و بیش از 30+ را تحمل نکرده و از بین میرود.

آبیاری: در هوای معتدل هفته ای دو روز باید آبیاری شود ولی در هنگام استراحت گیاه که از اواسط تیرماه تا اواخر مردادماه است باید آبیاری را بکلی قطع کرد و یا به ندرت انجام داد . خاک گلدان را همواره مرطوب نگه دارید. اجازه ندهید خاک خشک شود. هر وقت دیدید خاک در حال خشک شدن است، فقط با یک لیوان آب آن را مرطوب کنید.

خاک: خاک مغذی مخلوط یک قسمت خاک باغچه ، 1 قسمت شن درشت و یا پرلیت ، 1 قسمت خاک پیت مرطوب یا هوموس برای پرورش گیاه پرنده بهشتی مطلوب و مناسب است. خاک باید قوی ( دارای کود حیوانی  پودر گوشت و غیره ) و کمی ماسه ای باشد. برای زود به گل نشاندن گیاه باید در مرداد ماه زمین را به عمق 80 سانتیمتر شخم زده و به آن کود حیوانی اضافه کرد.اسیدیته مناسب برای گیاه در حدود 7 – 8 میباشد.