گلدان سانسوریا بونسل

هدیه بهاری باطراوت


بونسل عضو کوچک خانواده جذاب سانسوریاست. برگ های مخروطی شکل آن در بازشناخت آن به ما کمک می کند. این گونه از سانسوریا دارای برگ های راست لوله ای به شکل نیزه و به رنگ راه راه سبز خاکستری است. این برگ ها تنها در حدود ۳ سانتی متر ضخیم شده و ارتفاع آن در محیط خانه تا حدود ۵۰ سانتی متر می رسد، این در حالی است که در زادگاه خود، گیاه ضخامت بیشتری به خود گرفته و ارتفاع آن تا ۲ متر هم خواهد رسید. سانسوریا بونسل را در یک مکان پر نور و فیلتر شده قرار بدهید، مکان هایی مثل پنجره شمالی یا جلوی یک پنجره روشن و آفتابی که توسط یک پرده پوشانده شده باشد. اگر چه گیاه سانسوریا کم نوری را به خوبی تحمل می کند اما نور مناسب باعث شادابی و خوش رنگ شدن برگ ها می شود و همچنین نور شدید باعث زرد شدن لبه های برگ ها می شود. بونسل مانند دیگر اعضای خانواده از تصفیه کننده های هوا محسوب می شود.

قیمت:

۷۸۹,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

درست مانند ساکولنتها، گیاه سانسوریا بونسل نیز برای رشد بهتر نیاز به آبیاری کم دارد. اگر در این کار افراط کنید ریشههای گیاه را در معرض خرابی و پوسیدگی قرار میگیرند. بنابراین آبیاری گیاه را به گونهای تنظیم کنید که در فصل زمستان هر دو هفته یک بار و در فصل تابستان هفتهای یک بار به گیاه خود آب دهید. این برنامه ریزی با توجه به موقعیت قرارگیری گیاه و میزان نور و حرارت محیط متغیر خواهد بود. اگر تمام شرایط گیاه نرمال و ایدهآل باشد، میزان نور دهی متوسط برای او کافی خواهد بود. با اینحال گیاه سانسوریا در محیطهای کم نور و پر نور نیز به خوبی رشد می کند. کافیست آن را در فاصله دو متری پنجرههای جنوبی و غربی قرار دهید. همچنین قرارگیری گیاه در معرض نور مستقیم موجب سوختن برگهای آن می شود. همواره به خاطر داشته باشید که نوع ابلق گل سانسوریا نیاز به نور بیشتری دارد. قرارگیری آن در محیطهای کم نور موجب کمرنگ شدن نوارهای زرد رنگ میشود.