گلدان لیندا

سرسبزی از دنیای کهن


این گیاه شگفت‌انگیز که به نخل دم‌اسبی یا پای فیل مشهور است، گیاه لیندا نام دارد. موطن اصلی آن مناطق بومی جنوب غرب آمریکا و مکزیک است. مهم‌ترین ویژگی‌ گیاه لیندا، ساقه‌ی ضخیم آن است که آب را در خودش ذخیره می‌کند، به‌طوری‌که می‌تواند هفته‌ها بدون آب زندگی کند. از این نظر برای افرادی که زمان زیادی برای رسیدگی به گیاهان ندارند مناسب‌ترین گزینه است. پس با خیالت راحت این گیاه بی‌نظیر را در منزل یا محل کار قرار دهید و مجذوبش شوید.

برگ‌های انبوه آن سوزنی، کشیده، مقاوم و مجنون‌وار آویزان شده و رنگ سبز زیبایی دارند که طول آن‌ها تا 2 متر هم می‌رسد. این گیاه دارای 24 گونه از درختچه‌ها است که به درختان همیشه سبز شهرت دارند. گیاه لیندا عمر طولانی و رشد کندی دارد، به همین دلیل جلوه‌ای خاص به پیرامون خود خواهد داد و می‌تواند هدیه‌ای مناسب به افرادی که دوستشان دارید، باشد. 

لیندا

 

قیمت:

۴۳۷,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور:

این گیاه برای رشد بهتر و درخشان‌تر شدن برگ‌ها به نور زیاد نیاز دارد. پس گلدان را در مکانی روشن با نور زیاد آفتاب قرار دهید. 

خاک:

بهترین خاک برای این گیاه کمپوست است. همچنین شما می‌توانید از مخلوط خاکی شامل یک قسمت پیت هوموس و دو قسمت ماسه و سنگ ریزه هایی که برای زهکش خوب لازم است.

دما:

برخلاف دیگر گیاهان خانگی لیندا شرایط سخت را می پذیرد بدان معنا که می تواند تا دمای تقریباً زیر صفر را قبول کند. دمای کم تر از 7 درجه سانتی گراد هدف گیاه می باشد اما با دمای بالا تا 21 درجه سانتیگراد نیز طاقت می آورد.

حرارت بالا را دوست دارد اما با حرارت متوسط نیز سازگار است. در دامنه دمایی 12 تا 21 درجه رشد کرده و به سرما حساس است. دمای لازم برای زمستان گذرانی حداقل در حدود 10 درجه سانتیگراد است.

درجه حرارت ایده آل بین 18 تا 25 درجه سانتیگراد است. البته درجه حرارت های متغیر بین 5 تا 30 درجه را نیز به خوبی تحمل می کند. 

آب:

این گیاه در ساقه توپی شکل خود آب ذخیره میکند و در صورتی که آبیاری بیش از حد صورت بگیرد گیاه آسیب می بیند. دقت کنید در بهار و تابستان 3 هفته یکبار و در پاییز و زمستان فقط یکبار آبیاری شود.