گلدان گازمانیا لپیدوتا

طراوت دنیای جدید


گلدان گازمانیا لپیدوتا یکی از شگفت‌انگیزترین گیاهان در طبیعت است که می‌تواند در آپارتمان رشد کند. این خانواده که حدود 110 گونه از گیاهان همیشه سبز را در بر می‌گیرند، از مناطق بومی استوایی آمریکای جنوبی آمده‌اند. متاسفانه گازمانیا لپیدوتا در طبعیت تقریبا منقرض شده است، و آخرین کلونی این گیاه باستانی در نزدیکی آتشفشانی نزدیک اکوادر قرار داشت. اما از آنجایی که به کم آبی و سرما مقاوم است در زمره بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی قرار می‌گیرد.

برگ‌های همیشه سبز و پرپشت گیاه در اصل برای حفظ آب باران هستند و می‌تواند ماه‌ها دوام آورده و جلوه‌ای متفاوت از طبیعت را به شما نشان دهند. گل‌های کوچک آن نیز به رنگ زرد، نارنجی و یا قرمز و به شکل استوانه‌ای و پر پیچ بوده که یادآور مناطق مرطوب آمریکای مرکزی نیز هست.

با توجه به زیستگاه این گیاه خاص، نیاز به رطوبت بالا و جریان هوای گرم در آن وجود دارد. درست مانند سایر گیاهان خانواده آناناسی، گازمانیا نیز در مکان‌های روشن و نور طبیعی خوشحال‌تر است، پس پنجره‌های شرقی و یا غربی برای آن‌ها مناسب‌ترین محیط خواهد بود. این گلدان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن به افراد خاصی باشد که شیفته گیاهان آپارتمانی هستند.

 

 

قیمت:

۱,۴۸۰,۰۰۰

تومان

قیمت ارزی
هزینه ارسال سفارش برای خرید های بالاتر از ۳۵۰,۰۰۰ تومان رایگان می باشد.
امکان ثبت سفارش و خرید در حال حاضر تنها برای شهر تهران امکان پذیر می باشد.
گل های ما بر مبنای سفارش، هر روز صبح از مزرعه چیده می شوند، بنابراین اگر تمایل دارید سفارش خود را همان روز دریافت کنید می بایست قبل از ساعت ۷:۰۰ صبح سفارش خود را ثبت کنید. در ضمن زمان تحویل سفارش از ساعت ۱۱:۰۰ صبح می باشد.

توضیحات بیشتر:

نور:

این گیاه در تمام طول سال نیاز به نور کافی دارد، اما فراموش نکنید که نور مستقیم به برگ‌ها و گلِ گیاه صدمه وارد کرده و باعث سوختگی آن خواهد شد.

خاک:

برای فراهم کردن بهترین محیط رشد برای گیاه، مخلوطی از خاک لوم و پیت که عاری از آهک باشد، مناسب‌ترین گزینه است.

دما:

مناسب‌ترین دما در بهار و تابستان برای این گیاه، دمای 18 تا 27 درجه سانتی‌گراد است. همچنین حداقل درجه حرارت در زمستان 13 درجه سانتی‌گراد است. به یاد داشته باشید که کاهش دما موجب سیاه شدن برگ‌ها و افزایش بیش از اندازه دما باعث سوختن نوک برگ‌ها خواهد شد. 

آبیاری:

آبیاری گیاه در فصل رشد یعنی بهار و تابستان، باید به شکل هفتگی باشد و خاک گلدان همیشه مرطوب باقی بماند. اما در فصل پاییز و زمستان فقط در زمان خشک شدن سطح خاک گلدان آن را آبیاری کنید. فراموش نکنید که از آب بدون املاح استفاده کنید.

رطوبت:

این گیاه رطوبت بالا را دوست دارد، پس زمانی که هوا گرم است، غبارپاشی روزانه با آب ولرم ضروری خواهد بود. البته حتما از تهویه مناسب محل نگهداری گلدان خود مطمئن باشید، در غیر این صورت گیاه به امراض قارچی مانند بوتری تیس مبتلا می‌شود.

تعویض گلدان:

برای تعویض گلدان، پس از خشک شدن گیاه مادر و رشد پاجوش‌ها، آنها را از مادر جدا نموده و در گلدان جدیدی با خاک مناسب بکارید.

تمیز نمودن برگ‌ها:

بهترین روش استفاده از یک پارچه و یا اسفنج مرطوب است. با این روش هر دو ماه یکبار برگ‌ها را به آرامی تمیز کنید. به یاد داشته باشید که به ساقه گل آسیبی وارد نکنید. 

ویژگی ها:

ویژگی مشخصات
نور زیاد و غیر مستقیم
دما 13 تا 18 درجه
آبیاری هفته ای یکبار