فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | دلایلی که به ما می‌گویند چرا باید گل هدیه بدهیم

دلایلی که به ما می‌گویند چرا باید گل هدیه بدهیم

هدیه دادن گل چیزی است که در هر فرهنگی مرسوم بوده و مورد تشویق قرار گرفته است. یک دسته از شکوفه‌های تازه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن در طول قرن‌ها بود. هر مناسبتی برای هدیه کردن گل مناسب است و هر گل مناسبت خاصی دارد. چرا که آن‌ها بهترین راه برای ابراز احساسات هستند. نحوه چیدمان دسته گل‌ها، رنگ و نوع شکوفه‌ای که هدیه می‌دهید، همه با هم دارای پیام‌های متعدد هستند و شگفت انگیز است که چقدر این پیام‌ها می‌توانند از گلی به گل دیگر متفاوت باشند. پس چرا گل هدیه می‌دهیم؟ و چرا این سنت از دوران ماقبل تاریخ تا این حد ارزشمند بوده است؟ در اینجا چند دلیل وجود دارد:


برقراری ارتباط با احساسات
بزرگ‌ترین دلیل برای هدیه دادن گل‌ها، ارتباط با یک احساس است. چه عشق باشد چه شادی، محبت، قدردانی، همدردی یا عذرخواهی. هدیه کردن گل، عمیق‌ترین احساسات را به زیباترین شیوه منتقل می‌کند. گفته شده است که هیچ سنتی به اندازه هدیه دادن گل یا دسته‌گل در انتقال احساسات انسانی مؤثر نیست. بسته به نوع گل‌ها، رنگ آن و نحوه چیدمان آن، احساسات منتقل شده بین دو طرف تفاوت می‌کند. در فرهنگ عامه، گل‌ها نماد عشق و مراقبت هستند.


شادی در لحظه
یکی از بهترین احساسات در مورد دریافت گل، احساس شادی در همان لحظه است. این حس آنی شادی که از طریق گل‌ها بیان می‌شود، لذت و قدردانی واقعی را نشان می‌دهد و لبخندی فوری بر روی صورت هدیه گیرنده ایجاد می‌کند. چه به مناسبت جشن گرفتن یک روز خاص؛ مانند تولد، ازدواج یا روز مادر باشد و چه مخاطب شما در بیمارستان و بستر بیماری. این حس شادی در همان لحظه جاری خواهد شد. گل‌ها این توانایی را دارند که افراد را کمتر تنها و غمگین کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که پس از دریافت گل کمتر احساس اضطراب، آشفتگی و افسردگی می‌کنید. بنابراین جای تعجب نیست که هدیه دادن گل‌ها منجر به احساس لذت و رضایت می‌شوند.

تاثیر مثبت بر محیط
گل‌ها که به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی هم استفاده می‌شوند، آن‌ها می‌توانند جذابیت خیره کننده‌ای را برای هر فضایی ایجاد کنند. گل‌ها به خاطر روشن‌تر کردن فضایی که در آن حضور دارند که این احساس مثبت را بیشتر پخش می‌کنند. افزودن گل به فضای کار یا خانه می‌تواند افراد را در مسیر موفقیت‌های شخصی و شغلی قرار دهد. چرا که ذهن را امیدوار کرده و محیطی سالم‌تر و شادتر ایجاد می‌کند. همچنین از گل‌ها می‌توان به عنوان عضوی اصلی در تغییر یا طراحی داخلی استفاده کرد، به این دلیل که گل‌ها تنوع رنگی مختلف و شگفت‌انگیزی دارند نباید از تاثیرات رنگ گل‌ها در دکوراسیون خانه یا محل کار غافل شد. آن‌ها از نظر بصری می‌توانند الهام بخش ذهن‌های خلاق باشند.


تشویق ارتباطات صمیمی
از آنجایی که گل‌ها معمولا برای انتقال احساسات خاص استفاده می‌شوند، روابط صمیمانه را هم ترغیب می‌کنند. هر کسی که تا به حال گل دریافت کرده است، به شما اطمینان می‌دهد که هدیه گرفتن آن حس شگفت‌انگیزی دارد. به خصوص اگر آن‌ها را متناسب با رنگ یا احساسات مورد علاقه فرد مقابل در نظر گرفته باشید، نشان دهنده ارزشی است که برای فکر کردن به او گذاشته‌اید. هنر هدیه دادن همیشه در جزئیات بوده و هدیه کردن گل نیز از این قاعده مستثنی نیست. ارتباطات صمیمانه با به خاطر سپردن ویژگی‌های پیچیده در مورد علایق هر فرد مشخص می‌شود. 

راحتی در انتخاب
یکی دیگر از محاسن هدیه دادن گل، راحتی و در دسترس بودن آن است. خصوصا اینکه تجربه خرید آنلاین را نیز داشته باشید، چرا که گل‌ها می‌توانند از نظر رنگ، نوع و چیدمان بسیار شخصی و مناسب هر فرد باشند. آن‌ها همچنین یک هدیه آسان و جذاب برای زمانی هستند که کاملاً مطمئن نیستید چه چیزی بخرید. اگر با خصوصیات شخصیِ فردی، آشنا نیستید اما می‌خواهید بابت مناسبتی به او تبریک بگویید یا تشکر کنید، گل بفرستید. فقط مطمئن شوید که قبل از ارسال با نماد و مفاهیم هر گل آشنا بوده و آداب هدیه دادن گل را بدانید تا پیام اشتباهی را منتقل نکنید.


بطور کلی گل و گیاه موجب صمیمیت است و در کنار آن حس امید و سرزندگی را به افراد منتقل می‌کند. به یاد داشته باشید شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و تمام محصولات را با جزئیات بسیار ببینید، بررسی کنید و خریداری کنید تا در اسرع وقت به دستتان برسد.
 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.