فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | دلایلی که به ما میگن چرا باید گل هدیه بدهیم

دلایلی که به ما میگن چرا باید گل هدیه بدهیم

در اغلب کشورها افراد از این سمبل زیبایی برای نشان دادن احساسات و عواطف خود در شرایط مختلف استفاده می کنند که این هدیه باعث ایجاد احساس خوشایند در فرد هدیه گیرنده می شود و علاوه بر آن نشان دهنده علاقه و صمیمیت فرد هدیه دهنده است. برای هدیه دادن گل دنبال مناسبت نباشیم، چرا که با هدیه دادن یک دسته گل زیبا به همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر و همکاران و آن هایی که دوستشان داریم می توانیم روابطمان را مستحکم تر کنیم و علاقه خود را به آن ها نشان دهیم.
گل لطیف است و احساس لطافت و زیبایی را در روح انسان دو چندان می کند و رایحه ی خوش آن تمام وجود فرد را فرا میگیرد و دگرگون می سازد. با اهدای گل احساساتمان را به راحتی به فرد هدیه گیرنده انتقال دهیم و آن ها را شگفت زده کنیم. دست کم با این کار طراوت، شادابی، خنده و صمیمیت جای سلام و احوال پرسی روزمره و تکراری مارا خواهد گرفت و در وجود طرف مقابل غوغایی شگفت انگیز به پا خواهد شد.
در کشور ما هم گل ها کاربردهای مختلفی دارند و هر گل به عنوان نوعی نماد و نشان مشخص مورد استفاده قرار می گیرد. ایرانی ها معمولا از گل برای ابراز علاقه به اطرافیان، جشن و میهمانی ها، تبریک به عروس و داماد، عیادت مریض، کسی که خانه ی جدید خریده است،  نوزاد تازه متولد شده، مراسمات رسمی در شرکت ها، مراسم عزاداری و... استفاده می کنند.
تحقیقات انجام شده نشان می دهد  زمانی که برای محل کار همکاران و مشتریان خاص خود گل می فرستید، آن ها شما را شخصی باهوش، عاطفی، و بالاتر از هم سطح ها و رقیبانتان می شناسند. به علاوه شما با این کار آن ها را تحت تاثیر قرار می دهید که باعث می شود ارتباط بهتری برقرار کنید و موفقیت های بیشتری به دست آوردید. همچنین گل ها مردم را خوشحال می کنند، اگر شما یک گلدان گل در صبح ببینید ، اعتماد به نفس بیشتری در روز خواهید داشت و اضطراب و استرس کمتری را در محل کار تجربه خواهید نمود . مکان هایی که در آن گل قرار گرفته است احساس مثبتی را به مراجعان انتقال می دهند . گل ها بی هیچ کلامی به آن ها خوش آمد گفته و فضایی صمیمانه شکل می دهند.


پست شده توسط گلیتال سه شنبه ۲۴/بهمن/۱۳۹۶
ساعت ۰۲:۱۷
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل تازه چه خصوصیاتی دارد؟

گل تازه چه خصوصیاتی دارد؟

انواع گل ها ویژگی های متفاوتی را به لحاظ دما، رطوبت و خاک دارند که  افراد می توانند با رعایت این ویژگی ها و خصوصیات باعث شاداب و تازه نگه داشتن گل ها شوند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | روز ملی گل و گیاه

روز ملی گل و گیاه

روز ملی  گل که در سال 1384 بنا به درخواست اتحادیه ی گل و گیاه کشور به این نام نامگذاری شد، متاسفانه بعد از گذشت 5 سال از تقویم ملی ایران حذف شد. اما همچنان در بین دوستداران این موجودات زیبا این روز گرامی داشته می شود.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | تاثیر رنگ گل در دکوراسیون

تاثیر رنگ گل در دکوراسیون

آیا رنگ گل ها در بهبود حس فضا موثر است؟ استفاده از گل های تازه در رنگ های مختلف، می تواند روح فضا را تحت تاثیر قرار دهد و آن را از حالت خشک و خسته کننده خارج کند؟

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | تاثیر گیاهان در آکواریوم

تاثیر گیاهان در آکواریوم

گیاهان آبزی مجموعه ی متنوعی هستند که از مناطق گرمسیر به کشورهای اروپایی، ژاپن، آمریکا و بعضی کشورهای دیگر منتقل شده و به صورت صنعتی تکثیر می شوند. از این گیاهان در آکواریوم های زینتی استفاده می گردد