فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گلی برای روسا و همکاران مناسب است؟

چه گلی برای روسا و همکاران مناسب است؟

در دنیای متنوع گل‌ها برای هر فردی با توجه به مناسبات اجتماعی و صمیمیتی که وجود دارد، انتخاب‌های بسیاری است. به همین منظور است که از گل‌ها می‌توان به منظور اثربخشی بیشتر در روابط کاری بهره برد. به عنوان مثال همه ما می‌دانیم که خانواده رزها برای بیان عشق هستند. رز قرمز و صورتی که هدیه روز ولنتاین است و رز سفید نماد صداقت در دوست داشتن و رز زرد نماد دوستی طولانی.
با این حال اگر دوستی طولانی با همکارتان داشته باشید، می‌توانید برای او یک دسته گل رز بفرستید؟ بله. اما بهتر است این کار را نکنید ، آداب ارسال گل به یک مدیر یا همکار به دو عامل بستگی دارد: مناسبتی که می‌خواهید گل را ارسال کنید و نوع و رنگ گل‌ها. این عوامل به شما کمک می‌کند تا گل مناسبی برای محل کار داشته باشید.

 

چه زمان هایی گل فرستادن معنی درستی می‌دهد؟
در طول سال مناسب‌ترین زمان برای هدیه کردن گل وقتی است که اتفاق خوشایند یا ناخوشایندی افتاده باشد، شما با ارسال گل برای همکارتان حضور خود را در لحظات شادی و یا غم به او یادآور شوید. گل‌ها در هر شرایطی می‌توانند راهی عالی برای منتقل کردن احساسات و آروزها باشند. تولد، ازدواج، ترفیع شغلی، بازنشستگی و یا به دنیا آمدن یک کودک. همچنین گل‌ می‌تواند همدردی شما را بابت یک اتفاق بد به مخاطب‌تان برسانند مانند زمانی که یکی از همکاران شما بیمار شده و یا عزیزی را از دست داده است.

چه رنگی مناسب است؟
در انتخاب گل‌ها رنگ می‌تواند پیام‌های ضمنی متفاوتی را به مخاطب برساند. به طور کلی گل‌های قرمز یا صورتی پیام عاشقانه می‌فرستند و برای ارسال به کسی که با او رابطه کاری دارید مناسب نیستند اما یک استثنا در این میان وجود دارد. اگر یکی از همکاران شما به تازگی ازدواج کرده می‌توانید با فرستادن سبدی پر از گل‌های قرمز، صورتی و سفید به او ازدواجش را تبریک بگویید. همچنین گل زرد معنی دوستی و سلامتی را به مخاطب شما می‌رساند حتی یک سبد گل زرد و سفید می‌تواند وقتی که همکارتان در بستر بیماری است او را حسابی خوشحال کند. گل‌های نارنجی و طلایی هم تقریبا همان معنی را می‌دهند اما با شور و شوق و صمیمیت بیشتر. یا گل‌های سفید که یاد آور زندگی و آرامش‌اند می‌توانند گزینه مناسبی برای همکاری باشند که به تازگی عزیزی را از دست داده است. اگر همکار و یا مدیر شما یک عضو جدید به خانواده‌اش اضافه شده، سبد گل سفید و صورتی گزینه بهتری برای هدیه دادن است.

رابطه درست در محل کار نه تنها با همکاران، بلکه به ویژه با رئیس بسیار مهم است. اغلب اتفاق می‌افتد که لازم است مثلاً روز تولد او را تبریک بگویید. در این مورد، یک دسته گل زیبا می‌تواند بهترین گزینه باشد تا لبخند را بر لب‌های او بیاورد. البته شما باید برخی از ظرافت‌های انتخاب یک دسته گل برای رئیس را بدانید.

اگر رئیس شما مرد است، مطمئن شوید که یک دسته‌گل ظریف، اما محتاطانه که برای وضعیت و سن او مناسب است، انتخاب کنید. مانند گل‌های رز گران قیمت یا زنبق که از گل‌های نر محسوب می‌شوند. همچنین در گیاهان آپارتمانی اغلب آن‌هایی را که بلند هستند را انتخاب کنید، مانند سانسوریا یا افوربیا

اما اگر رئیس شما یک زن است، باید با توجه به منش و سن او گلی انتخاب کنید. انتخاب گل‌های خاصی چون ارکیده و آنتریوم می‌تواند میزان احترام و تکریم شما را به او نشان دهد. در میان گیاهان هم زاموفیلیا می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا هم عمق شادی شما را نشان دهد و هم همدلانه به نظر برسد.

 گل و گیاه می‌تواند گرمی و صمیمیت را به ارمغان آورد و در کنار آن حس طراوت و سرزندگی را به افراد منتقل می‌کند. شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع گلدان‌ها را با جزئیات بسیار ببینید، بررسی کنید و خریداری کنید تا در اسرع وقت به دستتان برسد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.