فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل‌های مورد استفاده در تاج گل ترحیم چه مفاهیمی را می‌رسانند؟

گل‌های مورد استفاده در تاج گل ترحیم چه مفاهیمی را می‌رسانند؟

گل‌های مختلف همیشه برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ برخی برای زیبایی محیط، برخی برای رساندن پیام، ابراز احساسات و افزایش کیفیت ارتباط با دیگران و... این به دلیل کاربردی بودن گل است که می‌تواند در اکثر مراسم‌ها و مناسبت‌های مختلف استفاده شود. استفاده از گل‌ها در تمامی مراسم‌ها به یک صورت نیست و ما باید در موارد مختلف از گل‌هایی با قدرت انتقال معانی متفاوت استفاده کنیم که متناسب با مراسم و مخاطبانمان باشد.

از دست دادن عزیزان همیشه سخت و اندوهناک است و حضور افراد در این مراسم‌های سوگواری می‌تواند به بازماندگان این حس را القا کند که تنها نیستند. از طرفی ارسال سبد گل و یا تاج گل طبیعی در این مقطع می‌تواند موجب برانگیختن حس آرامش در افراد شود. درست به همین علت ارسال گل برای مراسم سوگواری ضرورت دارد
برای اینگونه مراسم استفاده از گل‌های مخصوصی توصیه می‌شود که در این مقاله قصد داریم به معرفی بخشی از آن‌ها در تاج گل و  سبد گل ترحیم و مفاهیم‌اش بپردازیم:

گلایول

گل گلایول بیشترین استفاده را در گل‌های سوگواری دارد؛ به طوری که در اکثر دسته گل‌ها، تاج گل‌ها و همچنین سبد گل‌های ترحیم می‌توانیم آن را بیابیم. گلایول بسیار پُر گل است و دلیل حضور آن در مراسم‌های سوگواری همین موضوع است. این گل بیانگر قدرت شخصیت، یادآوری و وفاداری می‌باشد. همان تاثیراتی که دوست داریم به بازماندگان فرد از دست رفته نشان دهیم. از طرفی رنگ سفید گل گلایول به معنای شخصیت محکم، ستایش، صداقت، اخلاق مداری، روان پاک و به یاد کسی بودن است و به درستی می‌تواند احساس قلبی ما را نشان دهد. همین مفاهیم باعث شده تا از این گل لطیف و با احساس برای تاج گل و دسته گل ترحیم استفاده شود تا هم به متوفی ادای احترام کرده و هم با بازماندگان همدردی کرده باشیم.

لیلیوم
گل لیلیوم (سوسن) نیز یکی از زیباترین گل‌هایی است که می‌تواند یادآور خلوص و پاکی باشد. همین خصیصه باعث شده تا از پر کاربردترین گل‌ها در مراسم ترحیم باشد. لیلیوم دارای انواع مختلفی است که هر کدام رنگ‌های متنوعی از جمله قرمز، سفید، زرد، نارنجی، ارغوانی و... دارد. از دیگر مفاهیم آن باید به دوست داشتنی بودن، اقتدار، صداقت، برتری نیز اشاره کرد. این معانی می‌تواند مقدار احترامی که برای روح از دست رفتگان دارید را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و از این روست که در گل‌های مراسم ترحیم نقش مهمی دارد.

داوودی
گل داوودی یکی از متنوع‌ترین گل‌های موجود در جهان است که در اکثر رنگ‌ها یافت می‌شود. علاوه بر این داوودی ماندگاری بسیار بالایی داشته و به طور قطع با این خصوصیات کاربردهای فراوانی در بسیاری از مراسم‌ها دارد. این گل که در آسیا پرورش یافته از دیرباز به معنای زندگی و تولد دوباره است. به همین دلیل همزمان تمثیلی برای سوگ و تولد است. گل داودی سفید نیز نماد وفاداری و فداکاری در عشق است و اعتقاد بر این است که گل‌های داوودی نشان دهنده شادی، عشق، طول عمر هستند. استفاده از این گل برای مراسم سوگواری می‌تواند میزان وفاداری به شخصیت متوفی و آروزی آرامش و عشق برای بازماندگان است. 

گل رز
بدون شک گل رز از زیباترین و پرکاربردترین گل‌های جهان است. این گل شگفت‌انگیز علاوه بر رنگ‌ و عطر جذابش نماد مفاهیم بسیاری نیز هست. مفاهیمی از جمله عشق، زیبایی، تعادل و... این خصلت به شما فرصتی می‌دهد تا از رنگ‌های متنوع آن در مناسبت‌های مختلف استفاده کنید؛ از سبد گل ولنتاین  و دسته گل عروس گرفته تا تاج گل ختم. گل رز سفید نشانه و نماد بی‌گناهی و پاکی است و کاربرد آن در مراسم سوگواری می‌تواند نشانی از طلب بخشش و آسایش روح متوفی  نیز باشد. از طرفی از رزهای صورتی برای ابراز قدردانی درگذشته استفاده می‌شود و سعی در برکت دادن به شخصیت عزیز از دست رفته نیز دارد.  

گل زنبق

گل زنبق نیز از آن دسته گل‌هایی است که در مناسبت‌های متفاوتی از جمله سوگواری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و نمادهای مختلفی را یاد آور می‌شود. گلبرگ‌های ظریف و زیبای گل زنبق، نمادی از شجاعت، عقل و دانایی و حکمت است. این گل خاص و منحصر‌به‌فرد که رنگ‌های شادی دارد، در عین چشم‌نواز بودن یاد آور پاکی است. زنبق سفید نشانی از عفت و بی‌گناهی بوده و به همین سبب است که احساس شما را در سوگ از دست دادن عزیزان‌تان بیان می‌کند.

گل میخک

گل میخک نیز از دیرباز در یونان باستان حضور داشته و برای مراسم‌های تاجگذاری از آن استفاده می‌شد. این گل رنگارنگ که دوام زیادی میز دارد مانند سایر گل‌ها در برگیرنده مفاهیم مختلفی است. اما بیشترین کاربرد آن در مراسم سوگواری می‌تواند به رنگ سفید و در اشاره به بی‌گناهی و تولد دوباره باشد. همچنین این گل می‌تواند حس احترام و برتری شخص متوفی را برای شما بارزتر کند. 

نکته آخر اینکه فراموش نکنید برای خرید یک تاج گل به نکات زیادی باید توجه کنید اما می‌توانید برای مشاهده و بررسی تاج گل به سایت گلیتال سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.