فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | نکات مهم در انتخاب یک تاج گل مناسب چیست؟

نکات مهم در انتخاب یک تاج گل مناسب چیست؟

همانطور که حتما شما هم می دانید، انواع تاج گل معمولا برای مراسم افتتاحیه، همایش، ترحیم و تسلیت و حتی تاج گل سر و عروس خریداری می شوند که به جهت بزرگ و خاص بودن این نوع از سفارشات، امروزه طرفداران زیادی داشته و افراد زیادی تصمیم می گیرند تا به کمک یک تاج گل مناسب به فراخور برنامه یا مراسم پیش رو، به فردی منحصر به فرد در آن محفل و مجلس بدل گردند.
بنابراین چنانچه به هر دلیلی قصد خرید یک تاج گل مناسب و زیبا را دارید، این مطلب را از دست ندهید!
انواع تاج گل
تاج گل ها معمولا براساس نوع مراسمی که از آن استفاده می شود و نیز براساس طرح و شکل خود آن ها، به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند.
بنابراین انواع تاج گل براساس مراسم مرود استفاده عبارتند از:
تاج گل افتتاحیه
 تاج گل ترحیم 
 تاج گل ختم 
تاج گل تسلیت 
تاج گل سر عروس

همچنین انواع تاج گل براساس طبقات و طرح آن نیز به شرح زیر می باشد:
تاج گل یک طبقه 
تاج گل دو طبقه 
تاج گل سه طبقه
تاج گل فانتزی
تاج گل شطرنجی 
تاج گل سلطنتی


چه گل هایی برای تاج گل مناسب هستند؟
شاید اولین نکته برای خرید یک تاج گل، انتخاب یک گل مناسب می باشد. درواقع هنگام خرید یک تاج گل ابتدا بایستی توجه کنید چه آن که تاج گل برای مراسم ترحیم و تدفین سفارش داده شده باشد و چه آن که قصد داشته باشید تاج گل عروس خریداری نمایید، بهتر است از انواع گل هایی که مقاومت بالایی دارند استفاده نمایید. 
گل هایی که ماندگاری بالایی دارند، دیرتر پژمرده شده و ظاهر خود را دیرتر از دست می دهند. این موضوع خصوصا برای تاج گل عروس بسیار حائز اهمیت می باشد، چرا که خرید یک تاج گل مناسب می تواند در تمام طول مراسم باعث درخشش شما شده و زیبایی تان را دوچندان نماید.
البته توجه کنید که اگر قصد خرید یک تاج گل برای مراسم افتتاحیه را دارید نیز بهتر است تاج گل هایی را انتخاب کنید که حداقل در طول مدت زمان مراسم افتتاحیه تازه و شاداب بمانند و آبروی شما را حفظ نمایند.
همچنین نوع گل نیز در خرید یک تاج گل مناسب بسیار حائز اهمیت است، چرا که به طور مثال معمولا گل هایی همچون گلایل، شب بو و آنتریوم مخصوص مراسم تدفین و عزاداری بوده و برای مراسم افتتاحیه شاید چندان جالب به نظر نرسد. در مقابل انواع گل های میخک، ژربرا، استرزیا، گل صد تومانی و غیره برای مراسمات شادی، افتتاحیه و ... کاربرد دارد.
رنگ گل های تاج گل
همانطور که حتما می دانید، رنگ ها نمایانگر حالات درونی بدن شما هستند و زمانی که قصد خرید یک تاج گل مناسب را دارید، انتخاب رنگ مناسب برای گل ها، یکی از پر هیجان ترین قسمت های این خرید می باشد. توجه کنید که رنگ ها به لحاظ روانشناسی معنا و مفهوم متفاوتی دارند و شما بایستی بسته به نوع مراسمی که دعوت شده اید و یا قصد دارید که در آن حاضر شوید، گل هایی با رنگ مناسب انتخاب کنید.
البته در خصوص تاج گل عروس ذکر این نکته نیز مهم است که رنگ گل های تاج سر عروس بایستی با رنگ لباس، لاک، کیف دستی، گل های دسته گل و یا دیگر اکسسوری های او همخوانی و مطابقت داشته باشد  تا بتواند جلوه ی زیبایی را ایجاد نموده و چشم همگان را به خود جلب نماید.
اگر چه معمولا از گذشته تا به امروز اغلب برای تاج گل های مراسم ختم از گل های به رنگ سفید و زرد استفاده می شده است اما امروزه انواع تاج گل ها با گل های رنگارنگ و زیبا نیز برای مراسمات مختلف سفارش داده می شود. البته توجه کنید که اگر قصد خرید یک تاج گل برای مراسم افتتاحیه را دارید قطعا دست شما در انتخاب رنگ گل ها باز تر است اما اگر می خواهید گل های رنگی را برای مراسم تدفین و ترحیم انتخاب کنید، بهتر است درصد ترکیب آن ها با رنگ خنثی همچون سفید متناسب باشد. به طور مثال اگر متوفی جوان بوده و خواهید از گل های نارنجی نیز در تاج گل مراسم تسلیت استفاده نمایید، بهتر است حداکثر 20 درصد گل ها نارنجی رنگ بوده و مابقی آن را از میان گل های به رنگ سفید انتخاب نمایید.
اما برای خرید تاج گل مناسب برای مراسم افتتاحیه نیز دست شما باز تر بوده و به راحتی حتی می توانید از میان رنگ های قرمز، صورتی، زرد، بنفش، نارنجی، گلبهی، آبی و ... انتخاب نمایید.
زمان مناسب برای سفارش تاج گل
همانطور که ذکر کردیم، گل های تاج گل بایستی ماندگاری بالایی داشته باشند تا بیشتر طراوت و شادابی خود را حفظ نمایند اما توجه کنید که تاج گل ها نیز مانند هر گل دیگری در نهایت پژمرده شده و ظاهر خود را از دست می دهند، بنابراین انتخاب، سفارش و خرید تاج گل توسط شما بایستی درست پیش از مراسم باشد.
برای این منظور ما به شما انواع خرید تاج گل اینترنتی را پیشنهاد می نماییم. خرید اینترنتی تاج گل، این امکان را برای شما فراهم می آورد تا اگر قصد دارید، تاج گل را با خود به همراه ببرید، با خرید اینترنتی به راحتی از داخل منزل تنها با چند کلیک، تاج گل مناسب خود را سفارش داده و در ساعت مقرر پیش از رفتن به مراسم، درب منزل خود، آن را تحویل بگیرید. همچنین حتی در خرید اینترنتی تاج گل این امکان را نیز دارید که محل تحویل را درب محل مراسم انتخاب کنید تا برای جا به جایی آن دچار مشکل نشوید.

اندازه مناسب تاج گل
اگر چه که اندازه ی تاج گل براساس نوع آن متفاوت می باشد و به طور مثال تاج گل های چند طبقه معمولا 2 تا 3 متر می باشند، اما شاید بهترین گزینه برای اکثر مراسم ها از تدفین و ترحیم گرفته تا مراسم افتتاحیه، تاج گل های حداکثر با ارتفاع 1 متر و 80 سانتی متر می باشد.
درواقع در هنگام خرید تاج گل توجه کنید که تاجی را خریداری نمایید که با قد شما هم خوانی داشته باشد و وزن زیاد آن، مشکلات جا به جایی را برای شما به دنبال نیاورد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.