فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | روز ولنتاین بدون هدیه دادن گل ممکن نیست

روز ولنتاین بدون هدیه دادن گل ممکن نیست

همانطور که می‌دانید در روز ولنتاین معمولا عشاق با خریدن هدایای ویژه‌ای مانند گل، شکلات، عروسک و کارت تبریک ولنتاین و... تمام تلاش‌شان را می‌کنند تا عشق‌شان را به محبوب اثبات کنند. تمام عشاق در سرتاسر جهان روز 14 فوریه یا به عبارتی 25 بهمن را به مناسبت روز عشق جشن می‌گیرند و هدایایی را به معشوق خود تقدیم می‌کنند. یکی از هدایایی که سمبل ولنتاین است و حتما باید در این روز در کنار باقی هدایا تقدیم کنید، گل است. اما هر گلی را نمی‌‍توان نماد ولنتاین دانست. گل رز نماد بسیاری از مفاهیم است اما به طور قطع، گل اصلی ولنتاین که به شهربانوی گل‌ها هم هست، همین رز است. رز نماد زیبایی، عشق، گذشت، صلح و آشتی است. البته باید گفت گل‌های رز نیز در همه جا یک معنی را نمی‌دهند و در موقعیت‌های مختلف و با رنگ‌های مختلف معانی آن‌ها تغییر می‌یابد.

به عنوان مثال رز قرمز، نماد اصلی روز عشق یا ولنتاین است که در تمام دنیا به نماد عشق پاک و زیبایی شهرت دارد و به همین جهت مناسب‌ترین گل برای روز ولنتاین نام گرفته است. یا رز سفید نشانه پاکی، معصومیت و پاکدامنی، همدردی، آرامش و معنویت است و نمادی برای عشق پاک است. از رز سفید به عنوان رز عروس هم یاد  می‌شود چرا که برای مراسمات عروسی از آن زیاد استفاده می‌شود و اغلب مواقع انتخاب اول عروس‌ها می‌باشد. از آن جایی که رز سفید به معنای پاکدامنی و معصومیت است، از آن برای تکریم و احترام افراد در مراسم یادبود آن‌ها استفاده می‌شود.
اکثر افراد برای نشان دادن دوستی، شادی و آرزوی سلامتی از رز زرد استفاده می‌کنند. به دلیل آن که رنگ زرد یادآور تلالو خورشید است، به این تعبیر می‌شود که رز زرد مانند خورشید نوعی شادی و سلامتی را به ارمغان می‌آورد و پیام قدردانی را به مخاطب می‌رساند. همچنین این رز نوعی عشق افلاطونی را نشان می‌دهد که رمانتیک نیست.
شیدایی، افسونگری، شکوهمندی، عظمت و عشق در اولین نگاه را با رز بنفش نشان می‌دهند. رز بنفش نماد شکوه، عظمت و جلال است، زیرا رنگ بنفش یادآور زندگی سلطنتی نیز هست.
رز صورتی نماد وقار و متانت، سپاسگزاری، آراستگی و شیدایی است. همچمنین رز صورتی روشن نماد نجابت و ملایمت آغشته با تحسین و تمجید است و رز صورتی تیره از قدیم به نماد قدردانی و سپاسگزاری معروف است. البته از رز صورتی روشن برای ابراز همدردی هم استفاده می‌شود.
البته دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که برای داشتن یک باکس گل مناسب برای ولنتاین می‌توان از گل‌های خاص دیگری هم استفاده کرد. گل‌هایی نظیر نیلوفر، میخک یا داودی و... 

حال وقت آن است که سری به سرویس گل شاخه‌ای بزنید تا از بین دسته‌گل رز و یا باکس‌های ولنتاین هرکدام را که مد نظرتان است، برای چنین شب عاشقانه‌ای انتخاب کنید. البته که در دنیای پر رنگ گل‌ها، یافتن گل مناسب کار سختی است اما گلیتال در کنار شما خواهد بود تا بهترین و مناسب‌ترین هدیه را برای معشوق‌تان انتخاب کرده و در زمان مناسب به دستش برسانید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.