فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

رنگ‌های مناسب گل برای عروسی
پرطرفدارترین رنگ گل‌های عروسی کدامند؟ بهترین رنگ گل برای مراسم عروسی، چه رنگی است؟ 

پاسخ به این سوالات ما را معطوف به یک گزینه نمی‌کند. شاید بتوان گفت هیچ بهترین و یا بدترینی وجود ندارد. انتخاب رنگ گل مناسب برای مجالس عروسی، یک امر کاملا سلیقگی است. البته در این انتخاب نباید به سلیقه شخصی اکتفا کرد. رنگ گل‌های بکار رفته در تزیینات و دکوراسیون مراسم عروسی، یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند مراسم ساده و معمولی شما را، به یک جشن رویایی و لوکس تبدیل کند. پس بهتر است با دانش و اطلاعات کافی، رنگ گل عروسی خود را انتخاب کنید. بطور کلی اکسسوری‌ها و لوازم عروسی، از یک مد جهانی پیروی می‌کنند و سالانه مدل‌ها و سبک‌های متنوعی در بازار مد به روی کار می‌آیند. 

گلیتال - رنگ‌های مناسب گل برای عروسی
 

لذا می‌توان در انتخاب تم گل آرایی مراسم عروسی، از یک زبان جهانی کمک گرفت. رنگ قرمز در بین تمام رنگ‌ها، بیشترین اشاره را به عشق و علاقه دارد. این رنگ در ترکیب زیبا و ماهرانه با سایر رنگ‌ها، معنا یافته و جلوه بیشتری نیز می‌گیرد. همنشینی و قرارگیری رنگ قرمز در کنار رنگ زرد، بسیار جذاب و فریبنده است. چرا که رنگ زرد نمادی از خورشید است و می‌تواند به رنگ عشق شما، گرمای ویژه‌ای بدهد. قرمز رنگ منعطفی است و می‌تواند با سایر رنگ‌ها نظیر، سفید، نارنجی، صورتی و ...، نیز ترکیب شود. دامنه رنگ گل‌ها بسیار وسیع است و تنها در چند رنگ خلاصه نمی‌شود، ولی در هر صورت توصیه می‌شود در انتخاب رنگ گل عروسی، از رنگ‌های روشن، جذاب و شاداب استفاده کنید. 
 

نکات طلایی در انتخاب رنگ گل عروسی

توجه به نماد گل‌ها و معنا و مفهوم آنان، شما را در انتخاب یک دسته گل مفهومی نیز یاری می‌کند. در یک نگاه کلی می‌توان گفت چند عامل اساسی در انتخاب رنگ گل عروسی بسیار موثر است:

 نوع دسته گل: شاید شما دوست داشته باشید تا از گل‌های معنا دار و مفهومی در دسته گل و یا گل آرایی مراسم عروسی خود استفاده کنید. در اینصورت بهتر است با معانی جهانی گل‌ها، آشنا شوید. مثلا گل فریزیا یا گل یاسمن نماد پاکی، بی گناهی و شادی است. گل‌های لاله نماینده عشق‌های طولانی و سال‌های خوشی هستند. از گل‌های رنگارنگ شیپوری نیز بعنوان نمادی از زیبایی با شکوه یاد می‌شود. اغلب گل‌ها دارای یک معنا و مفهوم خاص هستند اما باید توجه نمود نمی‌توان از هر گل معنا داری در دسته گل عروس و یا گل آرایی مراسم عروسی استفاده کنید. بهتر است در کنار دقت به معنا و مفهوم گل‌های انتخابی، رنگ آنان را در اولویت قرار دهید تا در ابتدا شکل ظاهری کار را حفظ کنید.

 رنگ لباس عروس، داماد و ساقدوش‌ها: لباس عروس همیشه به رنگ سفید است اما مدل لباس شما، در انتخاب گل عروسی بسیار تاثیر گذار است. اگر تصمیم دارید در آن شب رویایی از لباس عروس دنباله دار استفاده کنید، از گل‌های آبشاری انتخاب کنید. اما اگر لباس عروس شما پرنسسی است بهتر است دسته گل‌های گرد و منسجم را انتخاب کنید. در این بین رنگ دسته گل عروسی شما می‌تواند با رنگ لباس داماد هماهنگی داشته باشد. چرا که این هماهنگی موجب یک توناژ رنگی موثر در ترکیب عروس و داماد شود. حتی می‌توان از رنگ لباس ساقدوش‌ها نیز در انتخاب دسته گل عروس کمک گرفت. بطور کل رعایت تناسبات رنگی میان گل و لباس، بسیار موثر است.

 

گلیتال - رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

 

 رنگ فصل: زمانی که در انتخاب رنگ گل عروسی، به رنگ فصل سال نیز دقت کنید و با آن هماهنگ شوید، رنگ و تم عروسی شما، بسیار محسور کننده و زیبا خواهد شد. این هماهنگی با انتخاب گل‌هایی به رنگ آبی، سبز و صورتی در فصل بهار ایجاد می‌شود و انتخاب گل رز مینیاتوری، گل کوکب، گل لیسیانتوس می‌تواند در تحقق این امر به شما کمک کند. رنگ گل انتخابی، زمانی که تابستان است می‌تواند به رنگ مرکبات باشد و انتخاب گل صد تومانی و نرگس درختی، بهترین گزینه خواهد بود. رنگ پیشنهادی گل برای فصل پاییز نیز با الهام از طبیعت پاییز، در تونالیته رنگ‌های قرمز، زرد و نارنجی توصیه می‌شود و از آنجایی که گل آلسترومریا و گل داوودی دارای این ویژگی هستند، انتخاب این گل‌ها توصیه می‌شود. انتخاب گل یاسمن، داووی و آلسترومریا، با رنگ نقره‌ای، سفید و طلایی، برای دسته گل عروسی در فصل زمستان بسیار عالی است.

 توجه به تم عروسی: تم رنگی موجود در مراسم عروسی، می‌تواند شما را در انتخاب رنگ گل عروسیتان نیز کمک کند. اگر چه هر دو می‌بایست بر اساس علاقه و خواست شما انتخاب شوند. اما هماهنگی میان این دو نیز می‌تواند جلوه‌ای زیبا به مراسم عروسی دهد. بعنوان مثال رنگ‌هایی نظیر سفید در تم عروسی، یک مجلس تشریفاتی و مجلل را بوجود می آورد که استفاده شما از گل‌های ارکیده و سایر گل‌های سفید و شیری، بر این تشریفات تاکید می‌کند. 
تنوع گل‌ها در رنگ، طرح و حتی رایحه‌های آنان، موجب شده است که طیف گسترده‌ای از دسته گل‌های عروس و یا گل آرایی‌های دکوراسیون مراسم عروسی، بوجود آید. اغلب ترکیب رنگی گل‌های مختلف، در دسته گل عروس، بسیار مرسوم است. این در حالیست که استفاده از گل‌های تک رنگ سفید، در گل آرایی فضا، معمول‌تر است و موجب بهبود انرژی فضا و ایجاد یک محیط لوکس و شیک می‌شود. در انتخاب رنگ گل عروسی، می‌بایست به گل فروش و طراح خود اعتماد کنید و با بررسی نمونه کارهای او، به یک تصمیم نهایی برسید. اگر بودجه شما برای انتخاب گل‌های منحصر بفرد و با رنگ‌های خاص، متناسب نیست، می‌توانید از جایگزین‌های آن استفاده کنید. در کنار توجه و تامل فراوان در انتخاب رنگ، سایز دسته گل عروسی را نیز تعیین کنید تا متناسب شما طراحی شود که نه زیاد بزرگ باشد و نه خیلی کوچک. 

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.