فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب سر مزار

گل مناسب سر مزار

گل مناسب سر مزار
کدام گل برای مزار عزیزانتان مناسبتر است؟ بهترین گل برای کاشت در مزار و فضا آرامستان چیست؟
گل‌های طبیعی، با پنهان نمودن اسرار و مفاهیم مختلف در خود، می‌توانند در تمام مناسبت‌ها، چه غم و چه شادی، هدیه مناسبی جهت شریک شدن در احساسات باشند. انتخاب گل، برای هدیه دادن به متوفی و یا خانواده او، یک راهکار عاطفی است که می‌تواند موجب تسلی خاطر بازماندگان شود. اگر چه فرد متوفی هرگز نمی‌تواند این هدیه را پذیرا باشد، اما این عناصر زنده و تازه، می‌توانند ارتباط روحی عمیقی را برقرار سازند تا افراد احساسات درونی خود را به شخص از دست رفته، به سادگی بیان کنند.
 

شناخت گل‌های مناسب برای مزار
سفارش گل طبیعی برای سر مزار، اگرچه زمانی که به گل فروش سپرده می‌شود راحتتر است. اما با شناخت انواع گل‌ها، می‌توان انتخاب بهتر و شایسته تری داشت. نسبت و میزان نزدیکی با شخص متوفی، میزان احترام و اردات شما به او، می‌تواند در انتخاب و چیدمان گل، تاثیر بسزایی داشته باشد.
 

•    رز: این گل زیبا، از قدیم سنبل عشق و اشتیاق است. رنگ سفید این گل، بیانگر احساساتی نظیر معصومیت و خلوص است. در حالیکه رنگ قرمز آن، نماد غم و اندوه است.
 

•    لیلیوم(سوسن): استفاده از گل سوسن، در گل های مخصوص سر مزار، رایج است. این گل نمادی از قدرت، صداقت و ارزش های اخلاقی بالاست. رنگ های مختلف گل سوسن، معنای خاصی ندارند و مجموعا برای هدیه به متوفی ای که باوقار و متشخص بوده است، انتخاب می شوند.
 

•    گلایل: ادای احترام به درگذشتگان، بوسیله تقدیم نمودن گل گلایل، از دیرباز رواج داشته است. این گل نشانگر احساسات عمیق قلبی است.
 

•    نرگس: این گل رنگی و زیبا، در بهار شکوفه می دهد و مفهوم حیات و زندگی مجدد را به دنبال دارد. 
 

•    ارکیده: ابراز عشق ابدی به متوفی، بوسیله اهدا گل ارکیده سفید و یا صورتی امکان پذیر است.
 

•    زنبق: این گل خاص و منحصر بفرد، در اغلب گل‌های قرارگرفته بر سر مزار، وجود دارد. زنبق سفید که نشانگر معصومیت و خلوص روح متوفی است، می‌تواند به زیبایی در ترکیب با گل‌های طبیعی دیگر بکار رود.
در دسته گل و یا تاج گل های ترحیم، می توان از ترکیب ماهرانه و خلاقانه این گل ها با سایر گل های زمینه ساز استفاده نمود.

 

پیاردو - گل مناسب سر مزار

کاشت گل بر سر مزار
از آنجا که ماندگاری گل های ترحیم متناسب با شرایط جوی، حدودا بین 4 الی 5 روز است، یک هدیه دائمی محسوب نمی‌شوند. چرا که بعد از این مدت کوتاه، طراوت و تازگی خود را از دست داده و از قیافه می افتند. زمانی که به جای اهدا دسته گل و یا تاج گل‌های موقت بر سر مزار، گیاهان گل دار و مقاوم بکارید، با ایجاد سرسبزی و تازگی دائمی، می‌توانید یک باغچه رنگی و زیبا در کنار مزار عزیزانتان داشته باشید. گل‌های معطر و خوش رنگ، می‌تواند جلوه آرامستان را تغییر دهد و آن را از حالت غمبار و کسالت آور، نجات دهد.
 

•    گل طاووسی: این گل، گیاهی مقاوم، بادشکن و مقاوم به شرایط بی آبی، است. با کاشت گل طاووسی بر سر مزار عزیزانتان، همواره می‌توانید از عطر و بوی دلنشین این گل زرد رنگ بهره ببرید.
 

•    خرزهره: این گیاه علاوه بر ایجاد یک بستر شگفت انگیز از گل‌های معطر و زیبا، می‌تواند بعنوان یک دیوار سبز دورتادور مزار کشیده شود و از فواصل دور سنگ مزار را مشخص کند. این امکان بواسطه مقاومت این گیاه در برابر ناملایمات جوی اعم از سرما و گرما، فراهم می‌شود.
 

•    سنجد: این درختچه خاص و شگفت انگیز، با متصاعد نمودن عطر خوش خود در فصل بهار، منجر به ترشح هورمون تستوسترون در بدن می شود. لذا می‌تواند از آلام و درد بازماندگان بکاهد. گل‌های معطر و برگ‌های نقره این درختچه، با حالت آویزان بودن خود، چهره‌ای زیبا برای آرامستان عزیزتان ایجاد می‌کند.
 

•    گل ناز آفتابی: این گل زیبا، در هر موقعیت و در هر بستری رشد می‌کند. آفتاب و باران، هر یک به نوبه خود به رشد و طراوت این گیاه کمک می‌کند. این گل خاص و منحصربفرد، در صورتیکه در باغچه پیرامون مزار کاشته شود، جلوه‌ای زیبا و با طراوت ایجاد می‌کند.

 

پیاردو - گل مناسب سر مزار

 

•    ابریشم مصری: این گیاه، با گل‌های نارنجی و قرمز، که در فصل تابستان ظاهر می‌شود، شناخته شده است. این گل زیبا، مقاومت مطلوبی در برابر گرما و خشکی دارد. لذا اغلب در بلوارها و پارک ها نیز کشت می‌شود. پس به راحتی می‌توانید از این گل خوشرنگ، بر سر مزار استفاده کنید.
 

•    رزماری: این گیاه همیشه سبز، مقاومت بالایی در برابر تابش مستقیم نور خورشید دارد. لذا برای کاشت بر سر مزاری که در مناطق گرمسیری واقع شده است، مناسب است. گیاه رزماری با گل‌های زیبا و معطر خود، در برابر خشکی و شوری نیز مقاومت نشان می‌دهد. لذا تمام شرایط لازم جهت کاشت در آرامستان را دارد.
اگر چه انتخاب گل وگیاه مناسب بر سر مزار، یکی از پرحاشیه ترین مسائل برای خانواده‌های داغ دیده است، اما شناخت انواع گل‌های مناسب بر سر مزار و ویژگی‌های آنان، این امکان را به شما می‌دهد تا علاوه بر ایجاد محیطی آرام بر مزار عزیزتان، گلی منطق با شرایط آب و هوایی آرامستان انتخاب کنید. نگهداری گل‌های انتخابی نیز بسیار حائز اهمیت است. چرا که در صورتی که از این امر غافل شوید، چهره‌ای پژمرده و ناخوشایند در بخش مزار بوجود خواهد آمد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می توانید آن ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می کنند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه فیگوس آفریقایی (لیراتا)

معرفی و مراقب گیاه فیگوس آفریقایی (لیراتا)

فیکوس آفریقایی همانطور که از نامش پیداست بومی مناطق جنوبی آفریقاست. این گیاه زیبا با برگ های پهن و ویولن مانند خود شناخته می شود. جذابیت و زیبایی برگ های شاداب و چرمی لیراتا در کنار حالت موجی شکل در حاشیه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به سفر بروید و کسی را نداشته باشید که از گل های شما مراقبت و نگهداری کند. اولین فکری که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که بادوام ترین گیاهان آپارتمانی...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه پتوس

معرفی و مراقب گیاه پتوس

پتوس گیاهی نام آشنا برای اغلب مردم است. حتی اگر نام این گیاه را نشنیده باشید به طور حتم در محیط های مختلف با آن برخورد داشته اید. چرا که گلدان پتوس با بهره مندی از بالاترین میزان انطباق...