فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | مناسبترین گل برای کافه

مناسبترین گل برای کافه

مناسبترین گل برای کافه
علت استفاده از گل، درکافه ها چیست؟ کدام گل برای قرارگیری در کافه مناسبتر است؟ 
از گذشته‌های دور، ارتباط و علاقه‌ای جدایی ناپذیر، میان انسان و طبیعت وجود داشته است. چرا که انسان، از اعماق طبیعت، کم کم به زندگی شهری روی آورده و به آن پیوسته است. گویا خاطره همزیستی انسان با گل و طبیعت، در ضمیر ناخودآگاه تمام افراد ثبت شده و تا به امروز از بین نرفته است. قرار گیری این المان‌های طبیعی، بصورت خلاقانه در محیط های تجاری و رفاهی، می‌تواند یکی از تاثیرگزارترین جلوه‌های زیبایی بصری را برای همگان، به نمایش بگذارد. 
در کافه‌ها و یا رستوران‌ها، مدت زمانی که افراد مشغول غذا خوردن و یا صرف نوشیدنی هستند، بسیار بیشتر از زمانی است که در مغازه‌ها، مشغول خرید هستند. لذا استفاده از گل‌های طبیعی در این محیط ها، در مقیاس‌های کوچک مانند گلدان‌های روی میز، در تغییر حال و هوای این مکان‌ها، بسیار موثر است. مسلما، وفاداری افراد به کافی شاپ‌ها، صرفا ارائه غذا و یا نوشیدنی‌های عالی، توسط این کافه‌ها نیست. بلکه خاطره و احساسی که با حضور در آن کافه، بدست می‌آورند، دلیل بازگشت دوباره آن‌ها به این محیط است. گلدان‌های روی میز و یا گل آرایی بکار رفته در یک محیط خاص، نظیر کافه‌ها، موجب درگیری ذهن افراد با آن المان می‌شود. این عناصر رنگی، حس صمیمیت میان افراد را بیشتر می‌کند و باعث می‌شود تا مشتری‌ها، پیرامون این موضوع صحبت کنند و با بوییدن این گل‌های طبیعی، حس و حال خوبی را تجربه کنند. 

گلیتال - مناسبترین گل برای کافه

کدام گل را برای کافه انتخاب کنیم؟

گل نماد گرمی، محبت و عشق است و قرار گیری یک گلدان کوچک بر روی میز کافه، تنها دید بصری مشتری را عوض نمی‌کند! گل و گیاه با حضور خود در هر فضایی، آن را از غم دور کرده و به آن محیط، سرزندگی و شادابی می‌بخشد. انرژی مثبتی که گل‌های طبیعی در فضای پیرامون خود متصاعد می‌کنند، روحیه انسان را تغییر می‌دهد و احساس شادی را به ارمغان می‌آورد. علاوه بر این گیاهان و گل‌های طبیعی، رطوبت محیط را افزایش می‌دهند و با تصفیه نمودن هوا، آن را تازه می‌کنند. 
برای انتخاب گل، برای قرارگیری در محیطی نظیر کافه، می‌توان از گل‌های رنگی و خوشبو استفاده کرد. طراحی، نوع و کیفیت گل‌های بکار رفته در یک کافه، بصورت غیر مستقیم، بر روی ارزش‌های یک کافه اثر می‌گذارد. لذا انتخاب گل‌های تازه و با کیفیت، به کافه ارزش بیشتری می‌دهد. قطعا بوییدن گل‌های تازه و طبیعی، بجای خوشبو کننده‌های مصنوعی، حسی متفاوت را برای انسان بوجود می‌آورد و بخوبی می‌تواند با سایر عطریات غیر طبیعی، جایگزین شود. این احساس تنها برای مشتریان تداعی نمی‌شود، بلکه می‌تواند تاثیری مثبت بر روی پرسنل یک کافه نیز بگذارد.
بعنوان مثال، استفاده از گل‌های یاس، در کافه اثری مسکن و آرامش بخش، بر ذهن و روح آدم می‌گذارد و استرس‌های محیط را تقلیل می‌بخشد. گل مریم نیز، با عطر دلپذیر خود، فضا را معطر می‌سازد و انرژی‌های منفی را از آن دور می‌کند. گیاه آگلونما نیز در رنگ‌های جذاب طلایی و قرمز موجود است که علاوه بر تاثیر گذاری بر روی رنگ محیط، تصفیه هوا را نیز بر عهده می‌گیرد.
انتخاب یک گل برای کافه، در نگاه اول کار سخت و پیچیده‌ای بنظر می‌رسد چرا که تنوع این نوع عناصر بسیار بالا است. اما با در نظر گرفتن چند نکته مهم و کلیدی، می‌توان به بهترین نتیجه‌ها، دست یافت.

1. رنگ پس زمینه در محیط:
گل‌ها به فضا رنگ می‌بخشند و آن را از حالت سرد و بی روح، به منظره‌ای زیبا و چشم نواز تبدیل می‌کنند. در انتخاب گل برای کافه، می‌توان به تونالیته رنگ موجود در فضا دقت نمود. گل‌های طبیعی با رنگ‌های مختلف، هر یک اثری مجزا بر روی منظر یک فضا می‌گذارند. استفاده از مفاهیم تضاد، تعادل و یا همخوانی رنگ‌ها، در انتخاب رنگ گل، به شما کمک می‌کند تا یهترین انتخاب را داشته باشید.

گلیتال - مناسبترین گل برای کافه

2. انتخاب گل‌های دانه ریز:

انتخاب گل‌های دانه ریز، حجم گلدان‌های شما را پر می‌کند و می‌تواند در تمام زوایا، مورد دید مشتری قرار گیرد. استفاده از اینگونه گل‌ها نظیر، گل‌های مینیاتوری قرنفل، در گلدان‌های زیبا، می‌توانند همانند یک اثر هنری زیبا، بر روی میز کافه بدرخشد. گل‌های داوودی نیز، با عمر و ماندگاری بالایی که دارند، بسیار مقرون بصرفه‌اند و می‌توانند با قرارگیری در یک گلدان شیشه‌ای، جلوه میز را تغییر دهند. 
 

3.انتخاب گل‌های ساده و مینیمال:

انتخاب و قرار دادن چند گل ساده و با کنتراست کم، می‌تواند شلوغی ذهن بیننده را به کمترین حد خود برساند. پس لازم نیست همیشه در انتخاب رنگ گل‌ها اغراق کنید. گاهی چند گل ساده و تک رنگ، می‌تواند تاثیری فوق العاده در فضا ایجاد کند. بطور کل گل‌های تک رنگ و مینیمال، فضای کافه را ساده و شیک جلوه می‌دهد.
گلیتال - مناسبترین گل برای کافه

4.نحوه نگهداری گل‌های انتخابی؟

در زمان انتخاب گل برای کافه، باید دقت کنید تا از گل‌هایی که بعد از چند روز خشک شده و شاخ و برگ آن‌ها بر روی غذا و یا نوشیدنی مشتریان میریزد، پرهیز کنید. اینگونه گل‌ها، تنها زحمت جمع آوری و تمیز کاری پرسنل را افزایش می‌دهد. بطور کل توصیه می‌شود برای حفظ هر چه بیشتر طراوت یک گل، آن را در پایان روز کاری از روی میزها جمع کرده و در محیطی خنک تر از سالن قرار دهید. این عمل موجب افزایش عمر گل می‌شود. استفاده از غذای گل، که با نام فلاورفود شناخته می‌شود، موجب افزایش عمر گل شده و عدم تغییر رنگ آب گلدان‌ها، بعد از یک هفته را نیز به همراه خواهد داشت.
 

استفاده از گل‌های طبیعی در کافه، مستلزم داشتن تجربه‌های مفید و فراوانی در این زمینه است. بعوان مثال شاید بهتر باشد در میز اصلی مشتری، از گل‌های با رایحه قوی استفاده نکنیم. تا مشتری بتواند به راحتی با عطر غذا و یا نوشیدنی خود، ارتباط برقرار کند. قرارگیری گل و یا گلدان در ابعاد بزرگ نیز، موجب اشغال شدن دید مشتری می‌شود و دیگر عامل جذابیت محسوب نمی‌شود. بلکه یک عامل حواس پرتی است و اثری منفی بر روی مشتری می‌گذارد. در یک نگاه کلی می‌توان گفت، خلاقیت در چیدمان و قرارگیری گل‌های طبیعی، در فضای کافه، اغلب دیدی مثبت به مشتریان می‌دهد و آنان را بعنوان یک مشتری وفادار، حفظ می‌کند.
 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.