فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان
یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن است. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند. ما در این مقاله سعی داریم که شما را با خوش بوترین گل ها آشنا نماییم.

 


شمعدانی عطری
یکی از مدل های شمعدانی، نوع عطری آن است. این شمعدانی جزء گل های خوشبوی آپارتمانی به حساب آمده و نگهداری آن آسان است. شمعدانی در رنگ ها و گونه های مختلفی وجود دارد ولی خوش رایحه ترین آن ها همین شمعدانی عطری است. این گل با رایحه ی خوشی که دارد می تواند هر فردی را بر سر ذوق بیاورد. 
این گل به نور خیلی زیادی احتیاج ندارد و شما بایستی هفته ای 3 مرتبه به آن آب بدهید. چنانچه ملاحظه کردید که برگ ها کم پشت هستند و ساقه ها خیلی رشد نمی کنند، بایستی که آن ها را هرس نمایید. اگرچه گاهی نور کم نیز می تواند باعث چنین اتفاقی بشود. در این حالت شمعدانی گل نمی دهد و فقط ساقه های آن رشد می کند.

 

 


گل رز
معمولا گل رز جزء محبوب ترین و خوشبوترین گل ها به حساب می آید. بد نیست بدانید که بیش از 100 گونه ی مختلف از رز وجود دارد که برای مناطق آمریکای شمالی، اروپا و آسیا است. در این میان گل محمدی هم جزء زیر مجموعه ی این خانواده است.

 


گل یاس
یکی دیگر از خوش بوترین گل ها گل یاس است. این گل به دلیل بوی خوشی که دارد، شهرت زیادی دارد. نام اصلی این گل، یاسمن بوده که در کشور ما آن را با نام یاس می شناسند. این گل یکی از بهترین گل هایی است که می توان آن را در داخل خانه نگهداری نمود. 
رنگ یاس، سفید بوده و سرعت رشدش نیز بسیار زیاد است. دمای 18 درجه مناسب ترین دمایی است که می شود این گل را نگهداری نمود. در مورد آبدهی این گل نیز باید گفت: آبیاری این گل باید در حد اعتدال باشد. چرا که آبدهی زیاد باعث ریختن گل های آن می شود.


ویستریا
ویستریا گیاهی بالارونده بوده که بومی چین، ژاپن، کره و ایالات متحده است. رنگ این گل سفید، ارغوانی و صورتی است. ویستریا مثل انگور خوشه ای می باشد. این گل در طی دوران گلدهی خود بوی خوشی را تولید می کند، ولی همه ی گونه های آن بو تولید نمی کند.
گل بگونیا
گل بگونیا نیز یکی از خوشبوترین گل هاست. این گل به نور زیادی احتیاج دارد. نوری که به طور غیر مستقیم به گل بتابد. آبیاری آن هم باید در حد متوسط باشد. بهترین دما برای نگهداری این گل، دمای 24 درجه است. بهتراست این گل، ماهی یک مرتبه، کوددهی بشود. چرا که کوددهی باعث رشد بهتر این گل می شود. شما با خرید بگونیا می توانید طراوت و شادی را به خانه ی خود ببرید. این گل علاوه بر بوی خوشی که دارد، گل های زیبایی هم می دهد که شما با خرید آن خانه ی خودتان را جذاب و خوشبو می کنید.


گل نرگس شیراز
گل نرگس شیراز یک گل آپارتمانی است که بو و عطر منحصر به فردی را دارد. این گل از اواخر فصل پاییز تا اواسط فصل بهار گلدهی دارد و از جمله گیاهانی است که که خاک سنگین را دوست ندارد و بیشتر خاک های سبک را می پسندد. یکی از فواید این گل این است که برای سینوس ها بسیار مفید است و از سرماخوردگی نیز جلوگیری می کند.


 

تنباکوی بالدار
تنباکوی بالدار نیز یکی از خوش بوترین گل هاست. این گل که گیاه بومی شمال آرژانتین و جنوب برزیل است، با نام های دیگری هم شناخته می شود. تنباکوی فارسی، گل توتون و تنباکوی یاس از دیگر نام های این گل زیباست. این گل در شب، عطر زیادی دارد.تا جایی که باعث جلب پروانه ها می شود. معمولا از این گل به عنوان گیاهی زینتی کشت داده می شود و ارتفاع آن هم بین 30 سانت تا 60 سانت است. 

 

 


پلومریا
پلومریا نیز یکی از خوشبوترین گل های مناطق گرمسیری است. این گل دارای 8 گونه ی همیشه سبز است. زمان شکوفایی پلومریا طولانی است. از اسانس این گل برای تولید کردن عطر و مواد طبی با خاصیت آرام بخش استفاده می شود. پلومریا به رنگ های قرمز، کرم، صوری و سفید است. بعضی از رنگ های این گل به حدی زیباست که بیشتر به یک کار هنری شباهت دارد.
پیچ شمعی
پیچ شمعی گیاهی همیشه سبز و بالا رونده است که ارتفاع آن از 22 سانت تا 30 سانت است. گل های گوشتی این گل زیبا، 5 سانت قطر داشته و معطر و سفید و ستاره ای است. شاخه های این گل تقریبا آویزان بوده و برگ های آن نیز سبز رنگ پریده و تخم مرغی شکل است. گفتنی است پیچ شمعی از اواسط فصل بهار تا اواخر فصل تابستان گلدهی دارد.


لاله عباسی
یکی از خوشبوترین گل ها لاله ی عباسی است. لاله ی عباسی در هنگام عصر شکوفه می شود و عطر بی نظیری را هم از خودش تولید می کند. از این گل برای رنگ آمیزی برخی از مواد خوراکی استفاده می شود. بد نیست بدانید که دانه ی این گل سمی و برگ های آن خوراکی است.

 

 


گاردنیا
گاردنیا نیز یکی دیگر از خوشبوترین گل هاست. این گل را هم می توان در گلدان و هم در باغ کاشت. عطر این گل، جزء محبوب ترین هاست. گاردنیا گل های معطر و سفیدی دارد که دیدن آن در بهار بسیار شادی بخش است.


گل برف
گل برف نیز جزء خوشبوترین گل ها به حساب می آید. نگهداری این گل بسیار آسان بوده و شکوفه دادنش نیز به نگهداری زیادی نیاز ندارد. این گل سمی بوده، به همین خاطر در زمان کاشت بایستی بسیار مراقب باشید. این گل هم می تواند خودش را با آفتاب کامل و هم با سایه ی کامل وفق بدهد.


الیسوم خوشبو
این گل زیبا که هر سال رشد می کند، برای فصل های خنک سال گل بسیار ایده آلی است. صورتی، ارغوانی، هلویی، زرد و سفید از جمله رنگ های زیبای این گل است. هر چند این گل در آفتاب رشد می کند، اما شما بایستی خاک آن را با آبیاری مرطوب نگه دارید. هرس کردن برگ های پژمرده ی این گیاه باعث بهبود گلدهی آن می شود.

 


نخود شیرین
گل نخود شیرین به خاطر بوی شدیدش مشهور است. این گل به رنگ های صورتی، قرمز، سفید و زرد وجود دارد. برای رشد این گیاه بهترین فصل، زمستان است. نخود شیرین به نور کامل آفتاب و خاک آبکشی شده نیاز دارد. جانوران کندرو، حزون ها، کپک خاکستری و لکه های برگ همگی تهدیدی برای آن به حساب می آیند. بنابراین شما برای دور کرن آفت ها به مراقبت اضافی نیاز دارید.


گل میخک
گل میخک، گل تند معطری است که به رنگ های قرمز، سفید و صورتی وجود دارد. این گیاه برای رشد مناسب به خاکی حاصلخیز و کوددهی و آبیاری منظم هفتگی نیاز دارد. اما باید توجه داشته باشید که آبیاری بیشتر از حد می تواند باعث زرد شدن برگ ها بشود. برای پیشگیری از بیماری های گیاه، بریدن بخش بالای ساقه و تقسیم گیاه توصیه می شود.

 


توتون
بوی خوش گل توتون در شب زیاد می شود. گل توتون عمر کوتاهی را دارد. خاک این گیاه بایستی مرطوب باشد ولی خیس نباشد. برای کاشت این گیاه بایستی از مناطق نسبتا سایه و همچنین مناطق آفتابی استفاده نمایید. برای افزایش سلامتی این گیاه توصیه می شود که گل های بی رمق آن را حذف نمایید. 


گل توبرز
گل توبرز نیز در زمره ی خوش بوترین گل ها قرار دارد. گل های پیازی شکل این گیاه بسیار معطر است. این گل از اواسط فصل تابستان تا اواخر فصل پاییز شکوفه می دهد. برای رشد مناسب این گیاه بایستی شرایط زیر فراهم باشد:
•    آفتاب به اندازه ی کافی باشد.
•    خاک به قدر کافی رطوبت داشته باشد. 
•    کوددهی ماهیانه نیز برای رشد این گیاه ضرورت دارد.
برخی از انواع سفید رنگ این گل، پرچم صورتی دارد. از این گل بیشتر برای ساخت دسته گل استفاده می شود. چرا که این گل حتی پس از چیده شدن نیز بوی خودش را حفظ می کند.
روناسیان
برای رشد مناسب این گیاه بایستی شرایط زیر مهیا باشد:
•    سایه کم
•    خاک حاصلخیز و اسیدی
•    آبیاری منظم
•    آفتاب کامل
گل های روشن، ضخیم و موم شکل این گیاه به خاطر بوی خوشی که دارد، بسیار معروف است. گفتنی است این گل هم می تواند در منزل و هم در خارج از منزل به خوبی رشد کند. 


پیچ امین الدوله
پیچ امین الدوله گیاهی بالا رونده بوده که در اواسط فصل تابستان گل می دهد. رشد این گیاه بسیار آسان بوده و گل هایش نیز بوی تندی دارند. این گیاه به خاکی مرطوب و آبکشی شده احتیاج دارد. در هوای خشک به صورت منظم آن را آبیاری نمایید. این گیاه به هرس منظم احتیاجی نداشته و با بریدن شاخه های آن بیش از اندازه رشد می کند.

 


توت خار هندی
توت خار هندی به رنگ های سفید، زرد و قرمز وجود دارد. این گل در خاک های حاصلخیز به خوبی رشد می کند و به کوددهی و آبیاری منظم نیز نیاز دارد. بوی شیرین و خوش این گل، حس مناطق گرمسیری را برای شما به ارمغان می آورد.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.