فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر

گل علاوه بر زیبایی، از هدایایی است که بیانگر عواطف و احساسات انسان‌ها در شرایط مختلف زندگی است. هدیه دادن گل می‌تواند برای هدیه گیرنده احساس خوشی را بوجود آورد که نشانه صمیمیت و علاقه هدیه دهنده باشد.
گل‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام معنای خاص خود را دارد. انسان‌ها روزانه گل‌های مختلفی را به همدیگر هدیه می‌دهند. معنی گل‌ها بی پایان بوده و هر گل نمادی خاص دارد. مثل امنیت، آرامش، عشق و زندگی.
ما در مقاله زیر به بررسی نماد گل پنج پر می‌پردازیم.

 

گیاه پنج پر بومی شرق آفریقاست

گیاه پنج پر بومی شرق آفریقا بوده و به صورت گیاهی یکساله نگهداری می‌شود. این گل ستاره‌ای شکل بوده و به رنگ‌های صورتی، سفید، یاسی و قرمز می‌باشد. 
این گیاه منزلت خاصی نزد پرورش دهنده‌های گل داشته، چرا که گل فراوانی داده و یک دوره طولانی گلدهی دارد. تا جایی که از بهار تا پاییز گل می‌دهد. این گل به یخبندان حساس بوده و با آن میانه خوبی ندارد. تا جایی که با کم ترین سرما، سیاه می‌گردد. 
این گل در محیط باز به صورت یکساله و در آب و هوای گرم به صورت چند ساله رشد می‌نماید. 
هر یک از گلبرگ‌های گل پنج پر نمادی از قاره‌های 5  گانه است.


گلیتال - نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر چیست؟

در قرون وسطی گل پنج پر نمادی از حضور خداوند بوده است. معنای این گل در همه زبان‌ها "به خاطر داشته باش" می‌باشد. این جمله یادآور پیام اصلی سالگرد نسل کشی ارامنه می‌باشد. 
در رابطه با این سوال که نماد گل پنج پر چیست؟ باید گفت: همچنین هر یک از گلبرگ‌های گل پنج پر نمادی از قاره‌های 5 گانه است. گفتنی است این قاره‌ها برای این منظور در نظر گرفته شده است که پراکندگی بازمانده‌های نسل کشی ارامنه را در 5 قاره جهان نشان می‌دهد.
رنگ اصلی این گل بنفش و رنگ‌های فرعی آن مشکی، بنفش کم رنگ و زرد است. رنگ مشکی این گل نمایانگر خاطره تلخ و همچنین وحشت حاصله از نسل کشی دوران‌های گذشته است. 
رنگ بنفش آن به معنی مشارکت در امر همگانی و نمادی از البسه روحانیون ارمنی است. رنگ زرد این گل نیز نمادی از نور خورشید است که منبعی از حیات و همچنین امید به آفرینش به حساب می‌آید. این رنگ بیانگر جاودانگی است. 

گلیتال - نماد گل پنج پر
 

در رابطه با نماد گل پنج پر در گنج یابی باید گفت: این گل نمادی از یک قبرستان قدیمی است. در این قبرستان بایستی یک قبر از بقیه متفاوت باشد. ممکن است در این قبر علامت‌هایی باشد که بیانگر گل باشد. چنانچه آن را پیدا کردید هدف درست بوده و یک علامتی از یک گنجینه است. 
چنانچه یکی از گلبرگ‌های گل کم باشد، تحقیقات خود را در جهت برگ کمتر ادامه دهید. نخست زیر صخره‌ای را که در آن یک گلبرگ گل کم کشیده شده را بررسی نمایید. سپس به سوی آن حرکت نمایید.


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

می دانیم که امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند . و دیگر از آن حیاط های بزرگ با باغچه های پر از گل و درخت و حوض های بزرگ در وسط حیاط و شمعدانی های اطراف حوض خبری نیست . اما این مسئله باعث...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

یکی از مشکلات افرادی که در خانه یا آپارتمانشان گل و گیاه دارند این است که در هنگام سفر چگونه از آن ها نگهداری کنند؟ ما در مقاله ی زیر به بررسی اصول نگهداری گل و گیاه در سفر می پردازیم....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن است. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | مناسبترین گل برای کافه

مناسبترین گل برای کافه

در کافه‌ها و رستوران‌ها، مدت زمانی که افراد مشغول غذا خوردن و یا صرف نوشیدنی هستند، زیاد است لذا استفاده از گل‌های طبیعی در این محیط ها مانند گلدان‌های روی میز، در تغییر حال و هوای این...

محبوب ترین محصولات گلیتال