فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر

گل علاوه بر زیبایی، از هدایایی است که بیانگر عواطف و احساسات انسان‌ها در شرایط مختلف زندگی است. هدیه دادن گل می‌تواند برای هدیه گیرنده احساس خوشی را بوجود آورد که نشانه صمیمیت و علاقه هدیه دهنده باشد.
گل‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام معنای خاص خود را دارد. انسان‌ها روزانه گل‌های مختلفی را به همدیگر هدیه می‌دهند. معنی گل‌ها بی پایان بوده و هر گل نمادی خاص دارد. مثل امنیت، آرامش، عشق و زندگی.
ما در مقاله زیر به بررسی نماد گل پنج پر می‌پردازیم.

 

گیاه پنج پر بومی شرق آفریقاست

گیاه پنج پر بومی شرق آفریقا بوده و به صورت گیاهی یکساله نگهداری می‌شود. این گل ستاره‌ای شکل بوده و به رنگ‌های صورتی، سفید، یاسی و قرمز می‌باشد. 
این گیاه منزلت خاصی نزد پرورش دهنده‌های گل داشته، چرا که گل فراوانی داده و یک دوره طولانی گلدهی دارد. تا جایی که از بهار تا پاییز گل می‌دهد. این گل به یخبندان حساس بوده و با آن میانه خوبی ندارد. تا جایی که با کم ترین سرما، سیاه می‌گردد. 
این گل در محیط باز به صورت یکساله و در آب و هوای گرم به صورت چند ساله رشد می‌نماید. 
هر یک از گلبرگ‌های گل پنج پر نمادی از قاره‌های 5  گانه است.


گلیتال - نماد گل پنج پر

نماد گل پنج پر چیست؟

در قرون وسطی گل پنج پر نمادی از حضور خداوند بوده است. معنای این گل در همه زبان‌ها "به خاطر داشته باش" می‌باشد. این جمله یادآور پیام اصلی سالگرد نسل کشی ارامنه می‌باشد. 
در رابطه با این سوال که نماد گل پنج پر چیست؟ باید گفت: همچنین هر یک از گلبرگ‌های گل پنج پر نمادی از قاره‌های 5 گانه است. گفتنی است این قاره‌ها برای این منظور در نظر گرفته شده است که پراکندگی بازمانده‌های نسل کشی ارامنه را در 5 قاره جهان نشان می‌دهد.
رنگ اصلی این گل بنفش و رنگ‌های فرعی آن مشکی، بنفش کم رنگ و زرد است. رنگ مشکی این گل نمایانگر خاطره تلخ و همچنین وحشت حاصله از نسل کشی دوران‌های گذشته است. 
رنگ بنفش آن به معنی مشارکت در امر همگانی و نمادی از البسه روحانیون ارمنی است. رنگ زرد این گل نیز نمادی از نور خورشید است که منبعی از حیات و همچنین امید به آفرینش به حساب می‌آید. این رنگ بیانگر جاودانگی است. 

گلیتال - نماد گل پنج پر
 

در رابطه با نماد گل پنج پر در گنج یابی باید گفت: این گل نمادی از یک قبرستان قدیمی است. در این قبرستان بایستی یک قبر از بقیه متفاوت باشد. ممکن است در این قبر علامت‌هایی باشد که بیانگر گل باشد. چنانچه آن را پیدا کردید هدف درست بوده و یک علامتی از یک گنجینه است. 
چنانچه یکی از گلبرگ‌های گل کم باشد، تحقیقات خود را در جهت برگ کمتر ادامه دهید. نخست زیر صخره‌ای را که در آن یک گلبرگ گل کم کشیده شده را بررسی نمایید. سپس به سوی آن حرکت نمایید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.