فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | نماد گل زنبق

نماد گل زنبق

نماد گل زنبق
آیا می‌دانید که هر کدام از گل‌ها معانی مختلفی دارند؟ یا این که می‌دانید گل‌هایی مخصوص رویدادها و مراسم مختلف وجود دارند؟ گل‌ها بخشی از زندگی ما هستند. گل‌ها در جشن‌های عروسی، فارغ التحصیلی، تولد حتی در مراسم تشییع جنازه و غیره حضور پر رنگی دارند. حتی بعضی گل‌ها ارزش مذهبی دارند. 
اکثر افراد می‌دانند، گل قرمز به معنی عشق باشکوه است یا این که اکثر افراد می‌دانند که در مراسم عزاداری نباید از رز زرد استفاده کرد. البته علاوه بر گل رز، گل‌های دیگری نیز هستند که هر کدام مفهوم و معنای خاص خود را دارند. 
بیشتر افراد قبل از هدیه کردن گل، به معنی آن توجهی نمی‌کنند. البته اشخاصی هم که گل را می‌گیرند، معنی آن گل را نمی‌دانند. به همین علت ممکن است  اصلا پیام و منظور دهنده گل را متوجه نشوند.
ما در مقاله زیر به بررسی نماد گل زنبق می‌پردازیم.

گلیتال - نماد گل زنبق

تاریخچه گل زنبق

گل زنبق از زمان‌های ماقبل اشرافیت در کشور یونان شناسایی شده است. الهه کشور یونان از این گل به عنوان یک نماد ارتباطی میان آسمان و زمین یاد کرده است. در اساطیر یونان، این گل نمادی از رنگین کمان بود.
نام رومی این گل، لیلیوم و نام یونانی اش، لیریون است. در افسانه‌ها گفته شده که زنبق، از اشک‌های حوا زمانی که متوجه بارداری خود شد و از بهشت بیرون رانده شد به وجود آمده است. 
پادشاهان یونانی، تاج خودشان را با اشکالی از گل زنبق زینت می‌بخشیدند و شاخه‌های بریده شده  آن را به همدیگر هدیه می‌دادند. در دین زرتشت نیز این گل جایگاه ویژه‌ای دارد. 
در اشعار فارسی نیز از زنبق بسیارصحبت شده است که این امر می‌تواند بیانگر منزلت این گیاه در بین ایرانیان باشد.

 

گل زنبق نماد زیبایی و پاکی است

با توجه به این که گل زنبق ظاهری زیبا و عطر بسیار خوشی دارد، همچنین نگهداری آن آسان است، تعداد زیای از افراد تمایل دارند که این گل را در گلدان خانه خود نگهداری کنند. این گل از 270 تا 300 نوع مختلف دارد و ارتفاع آن هم به 60 سانت هم می‌رسد. این گل در زمستان، به بار می‌نشیند و دارای گونه‌ها و رنگ‌های مختلفی است. 
در رابطه با این موضوع که نماد گل زنبق چیست؟ باید گفت: گلبرگ‌های ظریف و زیبای گل زنبق، نمادی از شجاعت، ایمان عقل و دانایی و حکمت است که البته این موضوع برای زنبق بنفش و آبی مطرح است.

گلیتال - نماد گل زنبق


گل زنبق نمادی از زیبایی، پاکی و اعتماد است. زنبق زرد نمادی از سلامتی و بهبودی و خوشبختی و همچنین نمادی از شور و هیجان است. زنبق نارنجی نمادی از اشتیاق و افتخار و زنبق سفید نمادی از فروتنی و نجابت است. از زنبق زرد می‌توانید در دسته گل عروس به عنوان نمادی از خوشبختی استفاده نمایید.
گل زنبق بیانگر خلوص قلبی بوده و این نیز یک نماد گل زنبق است. با این که این گل، رنگ‌های مختلفی دارد، اما اکثر مردم رنگ سفید آن را بر دیگر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. چرا که آن ها زنبق سفید را نمادی از عفت و پاکی و بی گناهی می‌دانند.
البته باید بدانید که تعداد شاخه‌های گل نیز معنا و مفهوم خاصی را دارند که ما در اینجا به آن می‌پردازیم:
•    1 شاخه گل: به معنای توجه است.
•    3 شاخه گل: به معنای احترام است.
•    5 شاخه گل: نشانه علاقه و محبت است.
•    7 شاخه گل: به معنای عشق است.
•    10 شاخه گل: نشانه‌ای از عشقی ماندگار و بی نظیر است.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت ارکیده

معرفی و مراقبت ارکیده

ارکیده از دیرباز مورد توجه و علاقه چین باستان بوده است. اگرچه در آن زمان خواص طبی گیاه بر کیفیت هنری آن اولویت داشته، اما امروزه زیبایی و فخر این گل بر خواص درمانی آن پیشی گرفته است. ارکیده یکی از مجلل...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت برگ انجیری

معرفی و مراقبت برگ انجیری

گل برگ انجیری که نمادی از افتخار، احترام و طول عمر است با قرارگیری در هر محیطی حس و حال جنگل های گرمسیری را تداعی می کند. این گل زیبا با بهره مندی از فرمی خاص و شرایط نگهداری ساده، به یکی...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل نرگس نماد چیست؟

گل نرگس نماد چیست؟

اساسا هدیه دادن یک گل زیبا، جزو معمول ترین روش های ابراز احساسات است. نرگس، نماد تولد دوباره و آغاز نو است. لذا می تواند سمبل بسیاری از اتفاقات خوشایند و زیبا باشد. زمانی که کودکی متولد...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | کدام گیاهان برای حیوانات خانگی خطرناک است

کدام گیاهان برای حیوانات خانگی خطرناک است

گیاهان آپارتمانی و زینتی نقش ویژه ای در بهبود شرایط محیطی منزل دارند. اغلب گیاهان به خودی خود نمی توانند موجب ایجاد حساسیت در انسان و حیوان شوند و خطری ایجاد نمی کنند. تنها لمس و یا بلعیدن گیاه است که...