فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | نماد گل زنبق

نماد گل زنبق

نماد گل زنبق
آیا می‌دانید که هر کدام از گل‌ها معانی مختلفی دارند؟ یا این که می‌دانید گل‌هایی مخصوص رویدادها و مراسم مختلف وجود دارند؟ گل‌ها بخشی از زندگی ما هستند. گل‌ها در جشن‌های عروسی، فارغ التحصیلی، تولد حتی در مراسم تشییع جنازه و غیره حضور پر رنگی دارند. حتی بعضی گل‌ها ارزش مذهبی دارند. 
اکثر افراد می‌دانند، گل قرمز به معنی عشق باشکوه است یا این که اکثر افراد می‌دانند که در مراسم عزاداری نباید از رز زرد استفاده کرد. البته علاوه بر گل رز، گل‌های دیگری نیز هستند که هر کدام مفهوم و معنای خاص خود را دارند. 
بیشتر افراد قبل از هدیه کردن گل، به معنی آن توجهی نمی‌کنند. البته اشخاصی هم که گل را می‌گیرند، معنی آن گل را نمی‌دانند. به همین علت ممکن است  اصلا پیام و منظور دهنده گل را متوجه نشوند.
ما در مقاله زیر به بررسی نماد گل زنبق می‌پردازیم.

گلیتال - نماد گل زنبق

تاریخچه گل زنبق

گل زنبق از زمان‌های ماقبل اشرافیت در کشور یونان شناسایی شده است. الهه کشور یونان از این گل به عنوان یک نماد ارتباطی میان آسمان و زمین یاد کرده است. در اساطیر یونان، این گل نمادی از رنگین کمان بود.
نام رومی این گل، لیلیوم و نام یونانی اش، لیریون است. در افسانه‌ها گفته شده که زنبق، از اشک‌های حوا زمانی که متوجه بارداری خود شد و از بهشت بیرون رانده شد به وجود آمده است. 
پادشاهان یونانی، تاج خودشان را با اشکالی از گل زنبق زینت می‌بخشیدند و شاخه‌های بریده شده  آن را به همدیگر هدیه می‌دادند. در دین زرتشت نیز این گل جایگاه ویژه‌ای دارد. 
در اشعار فارسی نیز از زنبق بسیارصحبت شده است که این امر می‌تواند بیانگر منزلت این گیاه در بین ایرانیان باشد.

 

گل زنبق نماد زیبایی و پاکی است

با توجه به این که گل زنبق ظاهری زیبا و عطر بسیار خوشی دارد، همچنین نگهداری آن آسان است، تعداد زیای از افراد تمایل دارند که این گل را در گلدان خانه خود نگهداری کنند. این گل از 270 تا 300 نوع مختلف دارد و ارتفاع آن هم به 60 سانت هم می‌رسد. این گل در زمستان، به بار می‌نشیند و دارای گونه‌ها و رنگ‌های مختلفی است. 
در رابطه با این موضوع که نماد گل زنبق چیست؟ باید گفت: گلبرگ‌های ظریف و زیبای گل زنبق، نمادی از شجاعت، ایمان عقل و دانایی و حکمت است که البته این موضوع برای زنبق بنفش و آبی مطرح است.

گلیتال - نماد گل زنبق


گل زنبق نمادی از زیبایی، پاکی و اعتماد است. زنبق زرد نمادی از سلامتی و بهبودی و خوشبختی و همچنین نمادی از شور و هیجان است. زنبق نارنجی نمادی از اشتیاق و افتخار و زنبق سفید نمادی از فروتنی و نجابت است. از زنبق زرد می‌توانید در دسته گل عروس به عنوان نمادی از خوشبختی استفاده نمایید.
گل زنبق بیانگر خلوص قلبی بوده و این نیز یک نماد گل زنبق است. با این که این گل، رنگ‌های مختلفی دارد، اما اکثر مردم رنگ سفید آن را بر دیگر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. چرا که آن ها زنبق سفید را نمادی از عفت و پاکی و بی گناهی می‌دانند.
البته باید بدانید که تعداد شاخه‌های گل نیز معنا و مفهوم خاصی را دارند که ما در اینجا به آن می‌پردازیم:
•    1 شاخه گل: به معنای توجه است.
•    3 شاخه گل: به معنای احترام است.
•    5 شاخه گل: نشانه علاقه و محبت است.
•    7 شاخه گل: به معنای عشق است.
•    10 شاخه گل: نشانه‌ای از عشقی ماندگار و بی نظیر است.


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

می دانیم که امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند . و دیگر از آن حیاط های بزرگ با باغچه های پر از گل و درخت و حوض های بزرگ در وسط حیاط و شمعدانی های اطراف حوض خبری نیست . اما این مسئله باعث...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

یکی از مشکلات افرادی که در خانه یا آپارتمانشان گل و گیاه دارند این است که در هنگام سفر چگونه از آن ها نگهداری کنند؟ ما در مقاله ی زیر به بررسی اصول نگهداری گل و گیاه در سفر می پردازیم....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن است. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | مناسبترین گل برای کافه

مناسبترین گل برای کافه

در کافه‌ها و رستوران‌ها، مدت زمانی که افراد مشغول غذا خوردن و یا صرف نوشیدنی هستند، زیاد است لذا استفاده از گل‌های طبیعی در این محیط ها مانند گلدان‌های روی میز، در تغییر حال و هوای این...

محبوب ترین محصولات گلیتال