فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | سبد گل مناسب ختم کدام است؟

سبد گل مناسب ختم کدام است؟

سبد گل مناسب ختم کدام است؟
معمولا در مراسم ختم و برای ابراز مراتب همدردی و سوگواری برای متوفی و یا بیان احساسات به بازماندگان شخصی که فوت شده است، اقدام به تهیه سبد گل و یا تاج گل می‌نمایند. 
اگر چه که سبد گل و یا تاج گل در موضوعیت برای عرض تسلیت تفاوت چندانی ندارند اما هر کدام از آن‌ها مناسب حال و احوالات متفاوتی بوده و شما بایستی براساس نوع نسبت و یا نزدیکی با شخص متوفی یکی از این دو نوع را برای مجلس ختم انتخاب نمایید.
حال چنانچه قصد خرید یک سبد گل مناسب ختم را دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

 

سبد گل مناسب ختم
سبد گل مناسب ختم که برای مجالس عزا به کار می‌رود، مخصوص مجالس ختم و عزاداری است، بنابراین قطعا با سبد گل‌های مراسم جشن و عروسی متفاوت بوده و بایستی ویژگی‌های مراسم ختم در آن رعایت شده باشد.
 

از جمله ویژگی‌های سبد گل مناسب ختم عبارتند از:

 نوع سبد گل مناسب ختم

سبد گل‌های مناسب ختم در انواع رومیزی و یک طبقه و چند طبقه و ... و یا دیگر مدل‌ها تهیه می‌شوند که شما بر حسب سلیقه و بودجه  خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و سفارش دهید. 
دقت کنید که درهنگام خرید یک سبد گل مناسب ترحیم از سبد گل‌هایی که پر از تکلف هستند پرهیز کرده و از انواع ساده آن‌ها خریداری نمایید. چرا که مجالس ختم معمولا به دور از خودنمایی و چشم و هم چشمی هستند و بهتر است با خرید یک سبد گل ساده و شکیل، به بازماندگان مرحوم یا مرحومه تسلیت عرض نمایید.

 

پیاردو - سبد گل مناسب ختم

 

 گل‌های تازه در دسته گل مناسب ختم

یک سبد گل مناسب مجلس ختم معمولا با گل‌های تازه دیزاین می‌شود و بهتر است از خرید سبد گل‌هایی که گل‌های مصنوعی دارند برای مجلس ختم پرهیز کنید. چرا که قطعا بازماندگان تمایلی ندارند تا پس از گذشت مدتی از مرگ عزیزشان، باز هم یاد و خاطره مرگ او برایشان زنده شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای تهیه و خرید سبد گل مناسب ترحیم از انواع آن با گل تازه خریداری نمایید.


همچنین گل‌های تازه می‌توانند کمی فضا را تلطیف کرده و غم و اندوه بازماندگان متوفی را قابل تحمل تر نماید،  حال آن که گل های مصنوعی فاقد این ویژگی‌ها هستند و صرفا برای زیبایی استفاده می‌شوند و بیشتر در مواردی که قصد نگهداری از گل را داریم به کار می‌روند.
 

گل‌های مناسب فصل

درهنگام خرید سبد گل مناسب مجلس ترحیم به فصل قرارگیری در آن نیز توجه نمایید. چرا که به طور مثال چنانچه در فصول گرم سال به سر می‌برید و قصد دارید یک سبد گل مناسب خریداری نمایید، بهتر است گل‌هایی را انتخاب کنید که با فصل گرما سازگاری بیشتری دارند و مدت زمان بیشتری تازه و شاداب می‌مانند. 
از آن جایی که معمولا سبد گل‌ها و یا تاج گل‌ها را به دلیل شلوغی فضای خانه در گیر و دار مجلس ختم، در خارج از محیط خانه و یا سالن پذیرایی و یا مسجد و حسینیه نگه داری می‌کنند، بنابراین بهتر است گل‌هایی انتخاب شوند که نسبت به دمای بالا مقاومت بیشتری داشته و به سرعت پژمرده نمی‌شوند.

 

نوع گل‌های سبد گل مناسب ختم

نوع گل‌های سبد گل مناسب ختم نیز معمولا اهمیت زیادی دارد. چرا که گل‌های به کار رفته در دسته گل های ترحیم معمولا معانی مختلفی داشته و شما با خرید هر کدام از آن ها می‌توانید به نوع خاصی ابراز تسلیت نمایید.
به طور مثال از قدیم الایام گل گلایل در سبد گل مناسب برای مجلس ختم استفاده می‌شده است و امروزه نیز همچنان این نوع از گل‌ها در سبد گل‌های ختم کاربرد دارند. گلایل‌ها معمولا درمعنای ستایش خوبی‌های متوفی بوده و احساسات قلبی شما را نسبت به او نشان خواهد داد.
همچنین از دیگر انواع گل‌هایی که در سبد گل مناسب ختم به کار می‌روند می‌توان رز، لیلیوم و داوودی را نام برد که هر کدام معنا و مفهوم به خود را دارند و شما می‌توانید بر حسب مورد، در هنگام سفارش دسته گل مناسب ترحیم، از آن ها انتخاب نمایید.

 

 رنگ گل‌های سبد گل مناسب ختم

رنگ گل‌های سبد گل مناسب ختم نیز بایستی به درستی انتخاب شود تا بتواند مراتب تسلیت را به بازماندگان ارائه نماید. معمولا در سبد گل ترحیم از گل‌های به رنگ سفید استفاده می‌شود، چرا که به معنای پاکی و خلوص روح متوفی بوده و همچنین نشان دهنده آرامش برای بازماندگان می‌باشد. 
اما امروزه گل‌های رنگی نیز در سبد گل مناسب ختم استفاده می‌‌شوند و در معانی و مفهوم‌های متفاوتی به بازماندگان ارائه می‌شوند. به هر حال معمولا رنگ‌های خیلی شاد و یا به اصطلاح جیغ همچون قرمز و نارنج در سبد گل‌های مناسب مجلس ترحیم استفاده نمی‌شوند. اما چنانچه قصد دارید از این رنگ‌ها برای سبد گل مجلس ترحیم استفاده نمایید، بهتر است در ترکیب با رنگ‌های دیگر باشد تا کمتر خودنمایی کرده و تنها برای جلوه دادن به سبد گل باشد.

 

پیاردو - سبد گل مناسب ختم

 نوع دیزاین سبد گل مناسب ختم

دیزاین سبد گل مناسب ترحیم نیز قطعا با سبد گل خواستگاری و یا دیگر انواع سبد گل‌ها متفاوت بوده و بایستی در هنگام خرید سبد گل ترحیم به این نکته نیز توجه نمایید. انواع سبد گل مناسب ختم معمولا با روبان‌های مشکی و یا تیره تزئین شده‌اند و برای مجلس ختم مناسب می‌باشند.
همچنین معمولا سبد گل‌های مناسب مجلس ختم از تکلف به دور هستند و دیزاین ساده‌ای دارند تا بتوانند هر چه بیشتر حضور گل‌ها را به خانواده متوفی نمایش داده و کمی از غم و اندوه آن‌ها بکاهد.

 متن نوشته سبد گل مناسب ختم

معمولا بر روی سبد گل‌های تهیه شده برای مراسم ختم، یک متن نوشته تقدیمی نصب می‌شود تا بازماندگان متوفی متوجه شوند که دسته گل‌ها، سبد گل‌ها و یا تاج گل‌های متفاوت را چه کسانی آورده اند. متن نوشته دسته گل نیز بایستی به درستی انتخاب شود تا بتواند همدردی شما را ابراز کرده و حداقل لحظاتی از غم بازماندگان را بکاهد. 
همچنین بهتر است متن نوشته سبد گل مناسب ختم به صورت تایپی باشد تا زیبا تر بوده و حس بهتری را به اطرافیان مرحوم منتقل نماید.
در انتها توجه کنید که پس از خرید سبد گل مناسب ختم، به صورت مناسبی آن را حمل کنید تا آسیب نبیند و تمام هزینه‌ها و زحمات شما در انتخاب، به هدر نرود.


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | سبد گل مناسب تولد

سبد گل مناسب تولد

روز تولد بهانه ای است که در آن روز می توانیم به واسطه ی یک سبد گل مناسب تولد دوستان و عزیزانمان را خوشحال نموده و به گونه ای به آن ها بگوییم که آن ها را دوست داریم. انتخاب هدیه ای مناسب همیشه کار راحتی نیست....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

می دانیم که امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند . و دیگر از آن حیاط های بزرگ با باغچه های پر از گل و درخت و حوض های بزرگ در وسط حیاط و شمعدانی های اطراف حوض خبری نیست . اما این مسئله باعث...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

یکی از مشکلات افرادی که در خانه یا آپارتمانشان گل و گیاه دارند این است که در هنگام سفر چگونه از آن ها نگهداری کنند؟ ما در مقاله ی زیر به بررسی اصول نگهداری گل و گیاه در سفر می پردازیم....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن است. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند.

محبوب ترین محصولات گلیتال