فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | ضرورت ارسال تاج گل ترحیم برای مراسم تشیع جنازه

ضرورت ارسال تاج گل ترحیم برای مراسم تشیع جنازه

ابراز همدردی و دلداری دادن به افرادی که عزیزی را از دست داده‌اند، از رسومات متداول در همه کشورها است. به این منظور در سال‌های دور افراد ابتدا به منظور خوشبو کردن محیط در چنین مراسم‌هایی از گل استفاده می‌کردند. کمی بعد این روند جای خود را به افرادی داد که آن‌ها وظیفه حمل گل را در مراسم بر عهده داشتند. به این شکل که شش بانو که معمولا از دوستان نزدیک یا خانواده متوفی بودند، گل‌ها را در یک وسیله نقلیه حمل می‌کردند و سپس به نصب آن‌ها در محل تدفین کمک می‌کردند.با این حال، این نقش کمرنگ شد و امروز همه می‌توانند احساسات خود را از طریق فرستادن گل ابراز کنند.  این موضوع تجسم رابطه و احساسات آن‌ها نسبت به متوفی و ​​خانواده او است. همچنین در حال حاضر ارسال سبد گل‌ یا تاج گل به خانه و خانواده متوفی رایج است. 

از آنجایی که در دنیای رنگارنگ و متنوع گل‌ها، به منظور رساندن هر مفهوم گل خاصی وجود دارد، از گل‌ها در مراسم خاکسپاری هم به عنوان بیان همدردی، غم، عشق و احترام به متوفی استفاده می‌شود. این شکل از تسلیت نوعی تسلی دل برای بازماندگان شخص متوفی به حساب می‌آید و بهتر است جهت ادای احترام یک تاج گل یا دسته گل ترحیم تهیه کرده و در مراسم ختم شرکت کنیم؛ اما اگر به دلایل مختلف شرایط شرکت در مراسم را نداشتید، ارسال یک تاج یا سبد گل زیبا به محل مراسم نیز بهترین راه برای نشان دادن احترام و تسلیت به بازماندگان خواهد بود.

انتخاب و سفارش گل نیز مراحل مختلفی دارد. به عنوان مثال از آن جایی که هر گل پیامی را به مخاطب می‌رساند، گل‌های مورد استفاده در مراسم ترحیم هم حاوی نمادهای خاص خود هستند و به همین منظور از گل‌های خاصی باید استفاده شود. دیگر اینکه باید به نکاتی مانند میزان صمیمیت با متوفی و خانواده ایشان، سمت شغلی وی، جایگاه اجتماعی در بین افراد حاضر در مراسم، حس درونی و قلبی و ابراز درست آن نیز دقت کرد.

از دیگر نکات مهم در انتخاب یک تاج گل باید به نوع گل‌های استفاده شده، رنگ گل‌ها، اندازه تاج گل و زمان سفارش هم توجه کرد. استفاده از گل‌ها در تمامی مناسبت‌ها به یک صورت نیست و شما می‌توانید در موارد مختلف از گل‌هایی با قدرت انتقال مفاهیم متفاوت استفاده کنید تا متناسب با مراسم و مخاطب خود رفتار کنید. اما  در زمان از دست دادن عزیزان که لحظاتی سخت و اندوهناک است ارسال سبد گل و یا تاج گل طبیعی می‌تواند موجب برانگیختن حس آرامش و امیدواری در افراد شود، تا بازماندگان اطمینان حاصل کنند که تنها نیستند.

در چنین شرایط سخت و حساسی نیاز نیست که برای سفارش گل حتما با صرف زمان بسیار و حضور در فروشگاه‌های مختلف، گل مورد نظر خود را پیدا کنید، چرا که می‌توانید با صرف زمان کوتاهی در بازارهای گل اینترنتی به صورت غیر حضوری اقدام به سفارش و خرید گل کنید. باید گفت که با خرید اینترنتی گل از حق انتخاب بالایی برخوردار هستید و می‌توانید تاج و یا سبد گلی با گل‌های زیبا و متنوع سفارش دهید که مناسب مراسم باشد. البته دانستن اینکه چه زمانی تاج گل و چه زمانی سبد گل بخرید  هم بسیار مهم است. در آخر بدانید که شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.