فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | فرستادن گل به عنوان هدیه تجاری در چه شرایطی امکان پذیر است؟

فرستادن گل به عنوان هدیه تجاری در چه شرایطی امکان پذیر است؟

در عصر کنونی عمده افراد بیش از نیمی از عمر خود را در محل کار می‌گذرانند و این موضوع سبب می‌شود تا بسیاری از روابط شخصی و حرفه‌ای را در محل کار شکل دهند. برای بهبود این شرایط چه راه حلی مناسب است؟ معمولا تعداد زیادی از شرکتها در مناسبت‌های خاص مانند تولد کارکنان، سالگرد تاسیس شرکت، مناسبت‌های مذهبی و دستاوردهای خاص مجموعه، یک شاخه یا دسته گل به همراه هدیه‌ای به  کارکنان خود اهدا می‌کنند. اما در بعضی مواقع این کارمندان هستند که تصمیم می‌گیرند با هدیه کردن گل به رئیس خود از مراتب احترام و تقدیر خود را ابراز کنند. در بازار کسب و کار گل‌ها اهمیت ویژه‌ای دارند و از آنجایی که هدیه دادن گل آداب خاصی دارد همواره باید این نکته را مد نظر داشت که از مرز مشخصی عبور نکرده و با توجه به مسئله انتقال پیام گل‌ها انتخاب درستی را انجام داد. چرا که هر گل مفهوم مشخصی دارد و مراتب ارسال گل در محل کار باید طوری رعایت شود که هر گل بنا به مناسبتش هدیه داده شود و برداشتی غیر از برداشت مورد نظر بوجود نیاید. در این راستا می‌توان به چند نمونه زیر اشاره کرد:
    
ارسال گل به اعضای تیم
امروزه اکثر شرکت‌ها از سیاست‎‌های متفاوت و جذابی در رونق کسب و کار خود استفاده می‌کنند که یکی از آن‌ها، ارسال گل به افراد مختلف به عنوان یک هدیه مناسب و زیبا در روز تولد، سالگردهای مهم و یا موفقیت‌های بزرگ در کسب و کار است. این یک حرکت بزرگ در شرکت‌های امروزی به ویژه استارت آپ‌ها بوده و تاثیر بسیار مثبت و قابل توجهی دارد که هم بر روی افراد و هم عملکرد آن‌ها خواهد گذاشت. نکته مهم این است که نباید گذاشت کیفیت و کمیت گل‌ها از کارمندی به کارمند دیگر متفاوت باشد. مسلما این موضوع  بازتاب بدی در شرکت‌ها و بین کارکنان یک تیم ایجاد می‌کند؛ زیرا قرار نیست از گل‌ها به عنوان پاداش استفاده شود که نوع و کیفیت آن‌ها متغیر باشد و به عملکرد افراد بستگی داشته باشد، بلکه اهدای این دسته گل‌ها روشی برای قدردانی از اعضای تیم در شرکت بوده و موجب افزایش بازدهی کاری کارکنان نیز خواهد شد.

گل برای رئیس
‌در شرکت‌ها یا مجموعه‌های بزرگ مرسوم است که معمولا هدیه تولد یا هدیه ویژه سالگرد تاسیس شرکت، از طرف تیم کاری به رئیس مجموعه اهدا می‌شود، اما اگر قصد دارید هدیه‌ای شخصی برای رئیس خود بخرید تنها در صورتی باید این کار را  انجام دهید که رابطه نزدیک و صمیمانه با او داشته باشید. چرا که ممکن است باعث ایجاد سوء تفاهم‌ها یا برداشت‌های غلط از سوی دیگر همکاران یا حتی خود رئیس شود. در این صورت هم بهتر است این کار را در جمع صمیمی‌تری انجام داده و هدیه را در جمع همکاران اهدا نکنید، زیرا این کار می‌تواند به عنوان یک تلاش ناامید کننده برای به دست آوردن توجه و حمایت رئیس خود در محل کار دیده شود و می‌تواند محبوبیت شما را تحت تأثیر قرار دهد. به این منظور بهتر است برای افزایش اثربخشی روابط کاری از گلی مناسب و مطلوب استفاده کنید.

ارسال گل به مشتریان و شرکای تجاری
با توجه به شرایط این روزهای عصر ارتباطات به طور قطع، ارسال گل به مشتریان و شرکای تجاری یک ارتباط بسیار ظریف است. باید توجه داشت که هدف‌ از ارسال گل چیست؟ آیا می‌خواهید گل را به شرکای تجاری ارسال کنید تا مزایای رقابتی برند خود را در نگاه آن‌ها افزایش دهید، یا موفقیت آنها را تبریک بگویید، یا برای رونق کسب و کار قرار است آن‌ها را برای مشتریان خود ارسال کنید. یا قرار است برای افزایش وفاداری مشتریان برای آن‌ها گل ارسال کنید. به هر صورت و برای هر کدام از موادر ذکر شده می‌‌توانید یک گلدان ارکیده یا سبد گل آندیا و ... را که از گزینه‌های مناسب برای هدیه دادن است، استفاده کنید. همچنین با بهره‌گیری از روش‌هایی چون اعطای کد تخفیف یا خدمات جانبی خاص هم می‌توانید به این روند بهبود بخشید. فقط فراموش نکنید که ارسال گل به عنوان هدیه می‌تواند تا حد زیادی روابط کاری و شخصی شما را پیشرفته‌تر و کارآمدتر کند. 

هدایای زایمان به همکاران
به یاد داشته باشید که اگر همکاری دارید که باردار است و یا به تازگی پدر یا مادر شده است، وقت آن است که دسته گلی زیبا برای او بفرستید. گل‌های زیبا با رنگ‌های زنده و شاد، به همراه کیک یا بسته‌ای شکلات، یک هدیه عالی برای افرادی است که به تازگی طعم پدر یا مادر شدن را چشیده‌اند. با این روش می‌توانید این شور و تغییر در زندگی را تبریک گفته و همراهی و همدلی خود را به آن‌ها ثابت کنید. کتاب‌ کودک، قاب عکس، لباس کودک و یا اسباب بازی‌ها می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای ارسال به همراه گل‌ها باشند. این کار علاوه بر محبت و نشاط می‌تواند روابط شخصی و کاری را بهتر و زیباتر کند. برای این منظور می‌توانید از سبدگل شیما یا باکس گل درنیکا بهره ببرید که گهواره‌ای لطیف از گل‌های تازه برای به دنیا آمدن نوزادان است.

ارسال تاج گل برای تسلیت به همکاران
اگر برای یکی از همکاران و یا خانواده او اتفاق ناگواری همچون از دست دادن یکی از عزیزان پیش آمده است، همیشه بهترین گزینه برای همدردی این است که در مراسم خاکسپاری شرکت کرده و تاج گل تسلیت یا سبد گل ترحیم به او تقدیم کنید. این موضوع به شکل مرسومی در تمام جهان انجام می‌شود و اصولا ضرورت ارسال تاج گل بر کسی پوشیده نیست. حتی اگر به هر دلیلی فرصت شرکت در مراسم خاکسپاری را ندارید، می‌توانید دسته گل ترحیم را به محل برگزاری مراسم ارسال کرده تا توسط گل‌ها پیام مناسب خود را به دوست و همکار سوگوار خود برسانید و از مفاهیم درونی گل‌ها بهره ببرید و جایگاه خود و مجموعه‌تان را در نزد بقیه آشکار کنید.

گل‌های بیماری و دوران نقاهت
یک دسته گل یا گلدان با گل‌های تازه و شاد، آنقدر حس خوبی دارد که هر بیماری را سرحال و پر انرژی می‌کند. باید بدانید که حضور گل‌های طبیعی در اغلب محیط‌ها و فضا‌های درمانی، به کم شدن تنش‌های موجود در آن فضا کمک می کند. به همین سبب ارسال گل به محیط‌های درمانی کمک به سزایی به بهبود سلامت همکاران و شرکای شما خواهد کرد. می‌کند. تنها باید به خاطر داشته باشید که گل‌های ارسالی با وجود اینکه باید حس شادابی و سرزندگی را منتقل می‌کنند، نباید عشق و احساسات عاشقانه را انتقال دهند. از آنجایی که ملاقات در بیمارستان‌ها شرایط خاص و ویژه‌ای دارد، بهتر است تا به صورت آنلاین و از سایت‌های سفارش گل آنلاین اقدام به خرید سبد گل طبیعی و ارسال آن کنید.

 

در کل برای ارسال گل به عنوان یک هدیه تجاری، یک معیار مشخص وجود دارد؛ چه باید بگویید، چه زمانی و به چه کسی؟ این موارد باید در نظر گرفته شوند تا به ما کمک کنند که بتوانید احساسات و پیام درست را بیان کنید و فراموش نکنید که استفاده از گل می‌تواند بهترین بازدهی را در مجموعه شما داشته باشد.  شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به سایت گلیتال سر بزنید و انواع نمونه‌ها را با جزئیات بسیار ببینید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.