فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خواص بوییدن گل

خواص بوییدن گل

خواص بوییدن گل
آروماتراپی و یا همان رایحه درمانی چیست؟ بوییدن کدام گل‌ها ما را شاد می‌کند؟
بوییدن گل‌های معطر، یک حس مشترک در میان افراد مختلف ایجاد می‌کند که تا مدت‌ها در پس ذهن باقی می‌ماند. حتما تابحال یک دسته گل خوش بو را بو کرده‌اید. حس آرامش و تمرکزی که بعد از استشاق بوی خوش گل بدست می‌آید وصف ناپذیر است و به راحتی می‌تواند بر افکار، هورمون‌ها و سوخت ساز بدن تاثیر بگذارد.
آروماتراپی، نوعی روش درمانی به واسطه عطر و رایحه خوش است. رایحه درمانی با وجود خاصیت طبیعی بودن آن، یک روش درمانی موثر جهت تسکین انواع بیماری‌های جسمی و روحی به شمار می‌رود. بر همین اساس در جهان بیش از 150 عصاره گیاهی معطر وجود دارد که توانسته‌اند به طور قابل توجهی منجر به سلامت افراد شوند.

 

گل درمانی چیست؟

این روش درمانی، یکی از زیر شاخه‌های طب کل نگر به شمار می‌رود. درمان بوسیله رایحه گل، اگرچه در ایران شناخته شده و مطرح نیست، اما در ریکاروی سلامت روحی افراد بسیار موثر است. اگر تجربه استشمام رایحه شکوفه‌های بهاری را داشته باشید، متوجه تقلیل احساسات و التهاباتی نظیر خشم، هیجانات منفی، عصبانیت و زودرنجی در خود شده‌اید.
در فصل بهار، خون در بدن انسان قلیان بیشتری دارد. بر همین اساس احساسات افراد دستخوش تغییرات بسیار می‌گردد و روحیه انسان‌ها در این فصل کمی تند و تیز می‌شود. لذا بوییدن گل‌های معطر بهاری، مانند گل محمدی و شکوفه بهار نارنج موجب تسکین اعصاب در این فصل، می‌شود.
درمان بوسیله رایحه گل‌ها، یک درمان تکمیلی در طب سنتی ایران محسوب می‌شود که هیچگونه عوارضی بجای نمی‌گذارد. ترکیب این روش درمانی با طب سوزنی، به سرعت می‌تواند استرس، ناامیدی، عدم اعتماد بنفس، بی حوصلگی و غم را از فرد دور کند.
استفاده از عطر گل‌های mimulus، pine، Beech، Holly و Cerato، بعنوان یک درمانگر موثر و فوق‌العاده رایج است.

گلیتال - خواص بوییدن گل‌ها

استشمام کدام گل‌ها خاصیت درمانی دارد؟

گل‌های معطر بسیاری وجود دارد که از دیر باز توانسته‌اند بیماری‌های جسمی و روحی انسان‌ها را بهبود بخشند. در ساختار اغلب گل‌های بهاری، ترکیباتی وجود دارد که علاوه بر تاثیر شگرف بر اعضای داخلی بدن، انرژی‌های مثبت بسیاری را به فرد منتقل می‌سازند. کافیست پس از هدیه گرفتن یک دسته گل زیبا، چشمان خود را بسته و از اعماق وجود آن را ببوئید. به راحتی متوجه تلطیف روح و روان خود خواهید شد.

•    گل نرگس: این گل زیبا و خاص، درمانگر اصلی بیماری افسردگی است. چرا که به راحتی می‌تواند از دیواردفاعی انزوای مغز، که برای سایر مولفه‌ها و درمان‌های شیمیایی غیر قابل نفوذ است عبور کرده و افسردگی را بهبود بخشد. هارمونی رنگ بکار رفته در این گل نشاط آور، روح فضا را تغییر می‌دهد و موجی از انرژی‌های مثبت ایجاد می‌کند. علاوه بر این نرگس در درمان زکام و سرماخوردگی نیز بسیار موثر عمل می‌کند. از این رو امام رضا (ع) می‌فرمایند: گل نرگس ببویید؛ زیرا از زکام، ایمنى مى‏‌بخشد.

گلیتال - خواص بوییدن گل

•    گل مریم: مریم نیز مانند گل نرگس، عطری گرم و دلنشین دارد. بوئیدن این گل خوشبو در فصل زمستان، در پیشگیری از سرماخوردگی و بهبود این بیماری بسیار موثر عمل می‌کند. همچنین مریم حس و حال محیط را دگرگون می‌کند. عطر گرم گل مریم، احساساتی نظیر شادی توام با انرژی‌های مثبت ایجاد می‌کند. لذا با قرارگیری در هر محیطی، افراد را در طول روز، سرحال و شاداب نگه می‌دارد.

•    گل محمدی: حس آرامشی که از پس بوییدن گل سرخ به دست می‌آید، بر اثر مکانیسم طبیعی بدن ایجاد می‌شود. بصورتیکه گل سرخ، با تحریک و افزایش آندروفین موجود در مغز، آرامش و تمدد اعصاب را به ارمغان می‌آورد. بر همین اساس از گل سرخ، برای درمان اضطراب و افسردگی بهره می‌برند. عصاره و اسانس گل سرخ، برای تمام سنین، حتی کودکان و خردسالان نیز استفاده می‌شود. رایحه گل سرخ در تنظیم دوره‌های قاعدگی بانوان، درمان ناتوانی‌های جنسی و سردمزاجی موثر است.

گلیتال - خواص بوییدن گل

•    گل رز: دریافت یک سبد گل رز، با آن عطر بی بدیل و محسور کننده، احساسات و عواطف آدمی را دگرگون می‌کند. پرورش یک درخت گل رز در حیاط خانه، این احساس را بصورت روزانه در انسان تمدید می‌کند. رز با ایجاد احساساتی نظیر شادی، عشق و هیجان، در درمان بیماری‌های روحی مانند افسردگی، پرخاشگری و انزوا بسیار موثر است.

•    یاس: رایحه یاس، گرم و شیرین است. لذا در بهبود بیماری‌های روحی، تنظیم خواب و آرامش اعصاب بسیار موثر است. همچنین یاس موجب تقویت حافظه، افزایش هوشیاری و فعالیت مغز و درمان فراموشی می‌شود. عطر گل یاس علاوه بر اینکه غم و غصه را از شما دور می‌سازد، در درمان بیماری‌هایی همچون صرع، کم کاری تیروئید و سردرد های سرد نیز بسیار موثر است.
گل و گیاه، کوچکترین عنصر در میان صد ها دل مشغولی ما هستند که بیش از هرچیزی می‌توانند احساسات ما را برانگیخته کنند. نگهداری گل‌های معطر، روح فضا را تغییر می‌دهد و هرگاه که به خانه باز می‌گردید، سرزندگی و انرژی مثبت به شما هدیه می‌دهد.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.