فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | با چه گل هایی می توان باکس گل ارزان قیمت درست کرد؟

با چه گل هایی می توان باکس گل ارزان قیمت درست کرد؟

با چه گل های می توان باکس گل ارزان قیمت درست کرد؟
چگونه می توان یک باکس گل ارزان قیمت درست کرد؟ کدام گل های برای ساخت یک باکس گل مقرون به صرفه، مناسب است؟
باکس و یا جعبه گل، بستر مناسبی برای قراردادن انواع گل های طبیعی است و گل آرایی در این روش، اغلب برای ارائه یک هدیه بکار می رود. ابراز احساسات و عواطف در یک رابطه دوستانه و یا عاشقانه، بوسیله تقدیم نمودن یک باکس گل امکان پذیر است. بدون اغراق می توان گفت، جعبه گل، یکی از محبوب ترین قالب های گل به شمار می رود. چرا که جزو جدیدترین و به روزترین مدل های طراحی محسوب می شود و تنوع در شکل، اندازه این باکس ها و همچنین استفاده از انواع گل های زینتی، دایره انتخاب گسترده تری را برای علاقه مندان به گل های زینتی ایجاد می کند.

 


باکس گل، از آن دسته هدایایی است که خرید و ساخت آن، با هر بودجه و سلیقه ای امکان پذیر است. اولین قدم انتخاب گل های با کیفیت، خوش عطر، شاداب و ارزان، برای ساخت یک باکس گل زیبا و مقرون به صرفه است. تا در روزهای خاص و مراسم های مختلف، عزیزانتان را سورپرایز کنید و آن ها را شاد کنید. اما در ابتدای کار بهتر است گل های مناسب و انواع باکس های گل را بشناسید تا بهترین انتخاب و زیباترین هدیه را عرضه کنید.


از کدام گل طبیعی می توان در ساخت باکس گل ارزان قیمت استفاده کرد؟
طراحی و گل آرایی یک باکس گل، هنری نامحدود و سرشار از خلاقیت است. هزاران طرح و مدل وجود دارد که با توجه به نوع باکس گل، می توان آن ها را انتخاب کرد. لذا می توان مطابق با مناسبت هدیه خود، یک طرح خاص و منحصر بفرد را انتخاب کرد. اما متداولترین نحوه گل آرایی، در باکس های مستطیلی لاغر و بلند دیده می شود که با قرارگیری چند شاخه گل تازه و سر زنده، معمولا گل رز، چیده می شود و بعنوان نمادی از سادگی، عشق و خلوص، هدیه داده می شود.
در انتخاب گل های طبیعی برای یک باکس گل زیبا، مهم ترین عامل تعیین کننده، مناسبت هدیه دادن است. این مناسبت، نوع و فرم یک باکس را تغییر می دهد. مثلا مراسمی نظیر تولد، ما را به انتخاب یک باکس گل حروف ترغیب می کند. باکس های مستطیلی نیز، در تمام مراسم ها، از جمله تولد کاربرد دارند. 
اما در یک نگاه کلی می توان گفت، گل های ساقه دار چوبی و در اصطلاح خشبی، که ساقه های ضخیم و کلفت دارند، مناسبترین گل برای قرارگیری در یک باکس گل هستند. از آنجا که گل های رز، در هر رنگ و طرحی، دارای ساقه های خشبی ضخیم هستند و به راحتی داخل اسفنج قرار می گیرند، از محبوب ترین و پر کاربرد ترین گل های مورد استفاده در ساخت باکس گل به شمار می روند. 
اما گل های متنوع دیگری نیز وجود دارد که می تواند یک باکس گل زیبا و جذاب را بسازد و هدیه ای مجلل و خاص به شمار رود. 
گل فرزیا، داوودی مینیاتوری، میخک و لیسیانتوس، در باکس گل شما می درخشند و زیبایی خاصی را ایجاد می کنند. استفاده از گل های گل درشت مانند لیلیوم و اورینتال، در دیزاین و طراحی یک باکس گل، جایگاهی ندارند. 
در انتخاب گل مناسب و مقرون بصرفه، باید به چند نکته اساسی دقت داشت.

 


 تازگی گل: شادابی و طراوت گل، را نباید فدای قیمت کرد. گل های پژمرده و پوسیده، هیچگاه یک باکس گل زیبا را شکل نمی دهند. خرید گل های کم دوام و ناپایدار نیز، اگرچه به کاهش میزان قیمت باکس گل کمک می کند، اما کارساز نیست و در نهایت هدیه شما را بی ارزش جلوه می دهد.
جعبه گل: انتخاب یک جعبه با کیفیت، در خرید یک باکس گل، اهمیت بسیاری دارد. متریال بکار رفته در یک باکس، نباید شکننده باشد و در حمل و نقل آن، دچار آسیب شود. بهتر است در خرید و ساخت یک باکس گل ارزان، از یک جعبه محکم و اسفنج های مرغوب استفاده کنید. اگر میزان بودجه شما کم است، جعبه های کوچک تر و ساده تر انتخاب کنید. اما هیچگاه سراغ جعبه های بی کیفیت و کهنه نروید.
باکس های گل ارزان قیمت را بشناسید.
باکس گل، از نظر شکل و فرم تنوع بسیار زیادی دارد. اغلب جنس این جعبه ها، نقش تعیین کننده ای در قیمت باکس گل دارند. باکس های گل را از لحاظ فرم و شکل ظاهری می توان در چند دسته اصلی قرار داد.

 باکس گل مکعبی: ساده ترین، قدیمی ترین و اغلب ارزانترین نوع باکس های گل، یک مکعب با درب ساده و جدا شونده است. با وجود قدیمی بودن این سبک، هنوز هم افراد بسیاری به این نوع جعبه های علاقه دارند. بدنه این نوع باکس ها را می توان از متریال های مختلف ساخت. چوب، فلز، چرم و یا ترکیب این متریال ها با یکدیگر، می تواند یک باکس گل زیبا و خیره کننده را بسازد. باکس گل مربعی، بستر مناسبی برای گل در تعداد زوج است. اما باکس گل مستطیل شکل، در طول و عرض های مختلف عرضه می شوند و در صورتیکه در آن ها جدا شونده نباشد، بصورت صندوقچه ای با یک درب لولا دار خواهد بود. مزیت این نوع باکس های گل، در استفاده مجدد و بهینه از آن ها است. چرا که می توان بعد از خشک شدن گل های طبیعی و به پایان رسیدن عمر مفید آنان، از باکس آنان، مجددا استفاده کرد. استفاده از گل های شاداب رز، در رنگ های مختلف، در این نوع باکس های گل کاربرد بیشتری دارد. اما ترکیب گل های داوودی، به همراه گل صد تومانی و سایر گل های ارزان قیمت، می تواند جلوه خاص تری ایجاد کند. 
 باکس گل استوانه ای: علیرغم اینکه طراحی و ساخت این نوع باکس های گل، از گلدان های قدیمی و خانگی الگوبرداری شده است، جدیدتر و بروزتر است. طیف مختلف این نوع باکس گل، با قطر کف جعبه، دهانه و ارتفاع آن، شناخته می شود. درب آنان معمولا بصورت ساده و جداشونده است و نوع لولایی در این نوع باکس، کاربردی ندارد. جنس بدنه باکس گل استوانه ای نیز، اغلب از فلز، پلاستیک و یا طلق های شفاف است که قابلیت چاپ طرح های مختلف بر روی آن نیز وجود دارد. انتخاب باکس گل استوانه ای، شما را ملزم به استفاده از گل های شاخه دار می سازد. رز های شاخه بلند، گل های صدتومانی و سایر گل های ارزان قیمت، شما را در ساخت یک باکس گل استوانه ای ارزان قیمت، کمک می کند. همچنین ترکیب گل های متنوع و رنگارنگ، با رنگ بدنه باکس، جلوه خاصی به هدیه شما خواهد داد. باکس گل دایره ای، از دسته باکس گل های استوانه ای محسوب می شود که تفاوت آن ها، در عمق باکس است. لذا در این نوع باکس، می توان از گل های شاخه کوتاه نیز استفاده کرد. یک دسته گل لاله در رنگ های مختلف، می تواند یک باکس گل دایره ای ارزان قیمت را بسازد.

 


 باکس گل حروف: این نوع باکس ها، اغلب در جشن های تولد، کاربرد دارد. حروف انگلیسی بکاررفته در این نوع باکس، می تواند نماد اسم کسی باشد که این هدیه را دریافت می کند. گل های مورد استفاده در این نوع باکس، اغلب گل رز در رنگ های مختلف است. می توان زمینه را با یک گل جذاب و پررنگ پر کرد و حروف را با رنگ متضاد با زمینه، چید. استفاده از رز های ایرانی، اگر چه طول عمر کمتری دارند، اما مقرون بصرفه است و یک باکس گل حروف خاطر انگیز را با مبلغ کمتری ایجاد می کند.
به طبع، از مهمترین عواملی که خریداران باکس گل بدان اهمیت می دهند، قیمت یک باکس گل است. قیمت اغلب باکس های گل، منوط به جنس بدنه باکس، نوع و حجم گل های انتخابی است. اما خرید و ساخت این هدیه فراموش نشدنی، محدودیت ندارد. خرید گل های ارزان قیمت، با کیفیت و ساخت یک باکس گل زیبا، اقتصادی ترین اقدام جهت هدیه دادن است. 


 


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گل‌هایی مناسب فصل پاییز هستند؟

چه گل‌هایی مناسب فصل پاییز هستند؟

با شروع فصل پاییز، طبیعت رنگ عوض کرده و حال و هوای جدیدی به خود می گیرد. گل ها، این المان های زیبا و طبیعی نیز، در این فصل دستخوش تغییرات بسیار می شوند. آنچنانکه اغلب افراد، شروع هر فصل را با تغییرات در...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | روش نگهداری باغچه در پاییز

روش نگهداری باغچه در پاییز

فصل پاییز فصلی تعیین کننده در نگهداری و باغبانی باغچه و  فضای سبز است و اقداماتی که ما در این فصل انجام می دهیم به منظور رشد بهتر گیاهان و درختان است. ما در مقاله ی زیر به بررسی روش نگهداری باغچه در...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | سبد گل مناسب تولد

سبد گل مناسب تولد

روز تولد بهانه ای است که در آن روز می توانیم به واسطه ی یک سبد گل مناسب تولد دوستان و عزیزانمان را خوشحال نموده و به گونه ای به آن ها بگوییم که آن ها را دوست داریم. انتخاب هدیه ای مناسب همیشه کار راحتی نیست....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

می دانیم که امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند . و دیگر از آن حیاط های بزرگ با باغچه های پر از گل و درخت و حوض های بزرگ در وسط حیاط و شمعدانی های اطراف حوض خبری نیست . اما این مسئله باعث...