فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل لیلیوم

گل لیلیوم

لیلیوم گلی زیبا از اقلیم نیم‌کره شمالی است که می‌تواند در مناطق گرمسیری هم رشد کند. این گیاه در حال حاضر تقریبا در تمام نقاط جهان گسترش یافته و کشت می‌شود و یکی از دلایل محبوبیت‌ش در برگرفتن همین گستره عظیم جغرافیایی است. زیبایی شگفت انگیز آن، قلب بسیاری از مردم را جذب کرده و لیلیوم را به اندازه رز محبوب ساخته است. قدمت این گل به چیزی بیش از 5000 سال پیش بازمی‌گردد و بیش از 100 گونه مختلف دارد. ظاهر گل لیلیوم بسیار متنوع بوده و فرم خاص گل‌های آن باعث شهرت‌ش شده است. بعضی از گونه‌های لیلیوم، گل‌هایی به صورت شیپوری، زنگوله‌ای، قیف‌مانند یا فنجانی دارند. گیاه زینتی لیلیوم ترکیبی از وجاهت و لطافت است.

لیلیوم نماد و سمبل بسیاری از مفاهیم است اما از گذشته‌های دور آن را به هِرا الهه زایش و ازدواج در یونان باستان مرتبط دانسته‌اند. همین خصیصه پاکی و پاکدامنی باعث شد تا در طول تاریخ این گل نمادی مشهور در دین مسیحیت و کلیساهای کاتولیک باشد و سمبلی از باکرگی مریم مقدس گردد تا رنگ سفید این گل حکایت از عفت و پارسایی مریم مقدس را یادآوری کند. جالب اینجاست که همین ویژگی باعث شده تا لیلیوم با معانی دیگری همچون بی‌گناهی عجین شود. و شاید ارتباط بین هدیه کردن لیلیوم به مادر در همین نماد کهن و جایگاه ویژه مادر و زن نهفته باشد.

لیلیوم‌های نازنین و شگفت‌انگیز در رنگ‌های متنوع و چشم‌نوازی یافت می‌شوند، رنگ‌هایی چون سرخ، صورتی، سفید، زرد و نارنجی. لیلیوم سفید نمادی از پاکی، فروتنی و نجابت است و لیلیوم نارنجی منتقل کننده حس افتخار و اشتیاق را منتقل می‌کند. این حجم از احساسات خالص و رنگ‌های شاد باعث شده تا لیلیوم بهترین گزینه برای سبدگل تولد نیز باشد و در دسته گل‌های تبریک از آن استفاده کنند.

یک گلدان لیلیوم با شکوفه‌های بزرگ و گلبرگ‌های تماشایی، همیشه چشم‌ها را به خود خیره می‌کند و به غیر از ظاهر فریبنده و رنگ‌های خاص‌اش، عطری دلپذیر را به محیط پیرامون هدیه می‌کند.

حال وقت آن است که سری به سایت گلیتال بزنید و سراغ گل لیلیوم را بگیرید. شما می‌توانید انواع لیلیوم‌ها را چه شاخه‌ای چه در تاج‌گل و یا باکس‌های گل یا سبدگل انتخاب کرده و در هر مناسبی از آن‌‌ها استفاده کنید.اگر به یاد داشته باشید اگر می‌خواهید پیام به درستی به مخاطب برسد، نوع، رنگ و معنای گل را به خوبی بشناسید. اگر هم چنین شناختی ندارید، گلیتال در کنار شما خواهد بود و به کمک آن می‌توانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.