فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی گیاهان زینتی «پامچال»

معرفی گیاهان زینتی «پامچال»

پامچال چیست؟

پامچال با نام علمی Primula vulgaris گونه‌ای گیاه علفی از تیره پامچالیان Primulaceae است. زادگاه این گیاه غرب و جنوب اروپا، شمال‌غربی آفریقا و قسمت‌هایی از جنوب غربی آسیا است. این گیاه زیبا نسبت به شرایط دمایی و نوری متفاوت کاملا مقاوم بوده و در تمام فصل سال گل می‌دهد. گل‌های زیبای پامچال نیز در رنگ‌های متنوعی چون طیف آبی، بنفش، زرد و صورتی و... ظاهر منحصر به فردی دارند. در مرکز هر گل پرچم و هاله رنگی متفاوتی از رنگ گلبرگ‌ها وجود دارد که به شکوه پامچال افزوده است. 

از آنجایی که روند کاشت پامچال به شکلی است که در پاییز از خاک بیرون می‌آید و در اواخر زمستان و بهار گل می‌دهد، به آن گل نوروز هم می‌گویند. گونه‌های مختلف این گیاه از نظر شکل و رنگ بسیار زیبا و متنوع هستند. همچنین شرایط زیستی این گونه‌های هم تفاوت بسیاری دارد. به طور مثال بعضی از انواع پامچال در مناطق کوهستانی رشد می‌کنند و نوع دیگری از آن در مرداب و نقاط مرطوب می‌روید. با اینکه پامچال‌ گیاهی ظریف‌ است، اما نسبت به سرما مقاوم می‌باشد و به عنوان گیاه گلدانی استفاده می‌شود.
همین تنوع در رنگ و طرح باعث شده تا گل محبوب پامچال انتخاب بسیاری از خانم‌ها برای تزیین منزل باشد. اغلب افرادی که به پرورش گل و گیاه علاقه دارند، در فصل نو شدن طبیعت از پامچال هم به عنوان گل محبوب بهاری استفاده می‌کنند تا خانه یا محل کارشان را شاداب‌تر و دلنشین‌تر کنند. 

پامچال، گلی برای زنانگی

 

از آنجایی که گل‌های پامچال مقاوم، منحصر به فرد و آیینه‌ای از نیروی مادینه در تولد و زایش هستند، اغلب به عنوان نمادی از زنانگی معرفی می‌شود. ویژگی‌هایی چون حساسیت، ملایمت، فروتنی، محبت، خونگرمی و مهربانی از نشانه‌های بارز زنانگی است که در پامچال هم نمود پیدا می‌کند. این گل بی‌نظیر در عین لطافت و زیبایی، مقاومت بالایی دارد و از طرفی نیاز به مراقبت و حمایت هم دارد. پس به یاد داشته باشید که به منظور قدردانی از مادران و زنان زندگی خود از چنین انتخابی به آسانی عبور نکنید.

همچنین این گل‌ها می‌توانند نشان‌دهنده شایستگی نادیده گرفته شده و حتی خجالت باشند. پس اگر کسی را دوست دارید که تحمل دوری او سخت است، اما نمی‌توانید این موضوع را به گوش او برسانید، این بار هدیه دادن را امتحان کنید و از پامچال بهره گیرید. بد نیست بدانید که پامچال قرمز نشان از شور و اشتیاق دارد، پامچال سفید برای مراسم سوگواری و طلب آمرزش استفاده می‌شود.

شرایط نگهداری از پامچال 

پامچال به سرما مقاوم است و هوای خنک را دوست دارد، اما بهترین دما برای رشد گیاه چیزی بین 12 تا 15 درجه سانتی‌گراد است. از طرف دیگر آفتاب را دوست دارد و عموما باید در معرض تابش خورشید باشد تا شاداب و سرزنده شود. نکته مهم این است که نیاز آبی گیاه بالا است و نباید هرگز اجازه دهید که خاک گلدان شما خشک شود.

حال وقت آن است که سری به سرویس گل شاخه‌ای گلیتال بزنید و سراغ پکیج ده‌تایی پامچال را بگیرید، تا یا بر روند کاری خود بهبود بخشید یا به عزیزی این گل را هدیه کنید. چرا که در دنیای پر رنگ گل‌ها، یافتن گل مناسب کار سختی است و شما نمی‌توانید در هر زمانی هر گلی که صرفا زیبا به نظر می‌رسد را هدیه دهید. پس اگر می‌خواهید پیام به درستی به مخاطب برسد، نوع، رنگ و معنای گل را به خوبی بشناسید. اگر هم چنین شناختی ندارید، گلیتال در کنار شما خواهد بود و به کمک آن می‌توانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.