فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی گیاهان زینتی: «ژربرا»

معرفی گیاهان زینتی: «ژربرا»

با ژربرا بیشتر آشنا شویم
هر گل معنای منحصر به فردی دارد و این معناست که باعث ارتباط دیرینه ما با گل شده است. گل‌ها علاوه بر زیباسازی محیط اطراف ما، سفیران خوبی برای ارسال پیغام به شمار می‌روند. اگر کمی ‌فکر کنید می‌بینید که همیشه برای ابراز عشق و علاقه خود به عزیزانتان گل تهیه کرده‌اید. معمولا افراد هنگام خرید توجهشان به دسته‌های رنگارنگ گل جلب می‌شود، غافل از اینکه هر کدام از این موجودات کوچک و زیبا معنا و مفهومی در دل خود دارند.
در دریای الوان گل‌ها، یافتن گل مناسب کاری بس دشوار است. اینجاست که علم شناخت گل‌ها به کمک شما می‌آید. شما نمی‌توانید در هر زمانی هر گلی که صرفا زیبا به نظر می‌رسد را هدیه دهید. پس اگر می‌خواهید پیام به درستی به مخاطب برسد، نوع، رنگ و معنای گل را به خوبی بشناسید. اگر هم چنین شناختی ندارید، گلیتال در کنار شما خواهد بود و به کمک آن می‌توانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.
گل ژربرا پنجمین گل محبوب جهان و به معنای خلوص، شاد بودن و بی گناهی است. این گل زیبا از گیاهان بومی آفریقای جنوبی و از رده گیاهان گلدار است که زمان گلدهی آن از اواخر بهار تا اواخر پاییز است ولی ممکن است زمان گلدهی آن تا اوایل زمستان نیز ادامه داشته باشد. گل ژربرا پنجمین گل محبوب جهان و به معنای خلوص، شاد بودن و بی گناهی است. این گل زیبا از گیاهان بومی آفریقای جنوبی و از رده گیاهان گلدار است که زمان گلدهی آن از اواخر بهار تا اواخر پاییز است ولی ممکن است زمان گلدهی آن تا اوایل زمستان نیز ادامه داشته باشد.

این گیاه زینتی از درخشندگی خاص و جذابی برخوردار است که باعث محبوبیت آن بین بانوان شده است تا از آن در کوراسیون منزل خود استفاده نمایند. همچنین یکی از دلایل محبوبیت ژربرا نگهداری ساده آن است که هم در محیط خانه و هم بیرون منزل به راحتی رشد می‌کند و به گل‌دهی خود ادامه می‌دهد اما توجه به این نکته ضروری است که پرورش ژربرا در محیط های مختلف ترفندهای خاص خود را دارد. این گیاه زینتی برای رشد مناسب به نور کافی نیاز دارد اما قرار دادن آن در کنار پنجره های آفتاب گیر و برخورد نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد به برگ های آن، ممکن است باعث سوختن برگ های آن شود. نگهداری از ژربرا، به یک ترکیب معتدل از نور و درجه حرارت احتیاج دارد، به طوری که هم نور کافی مورد نیاز برای رشد گیاه در طول روز تامین شود و هم برگ های آن دچار سوختگی و پژمردگی نشوند.  شکوفه های این گل دوست داشتنی و جذاب از ماندگاری بالایی برخوردارند و ساقه و برگ ژربرا روشن است که باعث شده جذابیت آن چندین برابر افزایش یابد.

ژربرا، گل شادی
پیش‌تر گفتیم که هر گل معنایی دارد و معنای گل‌ها دلیلی است که به سراغشان می‌رویم. مفهوم نمادین یک گل، بسته به نگاهیست که اجداد ما به آن‌ها داشته اند. برخی گل‌ها مورد علاقه بزرگان بودند و برخی مورد علاقه عامه مردم. حتی میبینیم که جشنواره‌های متعددی در سرتاسر جهان به افتخار انواع خاص گل، مانند جشنواره فرش گل بروکسل برگزار می‌شود. یکی از این گل‌ها ژربرا نام دارد. پس از رز و میخک، ژربرا شناخته شده ترین گل جهان است. گلی که با تنوع رنگی فوق العاده‌‎اش به نماد شادی و سرور بدل گشته است. این گل زیبا روزانه شاد زیستن را به شما یادآوری می‌کند و با رنگ‌های زرد، سرخ و نارنجی خود گرما را به منزل شما می‌آورد و فارغ از روز سختی که داشته‌اید، همچون خورشید تابان در کنار شما طلوع خواهد کرد. به طور مثال در فنگ شویی برای روشن کردن فضاهای داخلی بیش از حد تاریک، از ژربرا کمک می‌گیرند.
 

ژربراها معمولا یکبار در سال گل می دهند، اما اگر در شرایط مناسبی نگهداری شوند می توان قبل از آنکه پژمرده شوند طول عمر آن ها را افزایش داد و برای 2 و یا حتی 3 سال آن ها را نگه داشت. این گل بهاری به دو صورت کم پَر و پُر پَر اصلاح شده و دارای دو نوع پا کوتاه و پا بلند می باشد. گل آذینی ژربرا دارای انواع مختلف و رنگ های زیبا، شاد و متنوعی از جمله صورتی، قرمز، نارنجی، زرد، سفید، ارغوانی و... است که باعث شده اکثر افراد از آن به عنوان هدیه استفاده نمایند، چرا که با این هدیه طبیعی می توان دوستان و اطرافیان خود را به حفظ و نگهداری از محیط زیست و کره زمین تشویق کرده و همچنین می توان احساسات واقعی خود را نسبت به عزیزان به آسانی به آن ها انتقال داد.ژربرا موهبت شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد و اگر غمی در دل داشته باشید، در فائق آمدن بر آن غم شما را یاری خواهد کرد. مهم نیست غم شما چه حجمی داشته باشد، ژربرا می‌آید تا رهایی از این حجم اندوه را به شما بیاموزد.

گلی برای فرزندان
شادابی و سرزندگی ژربرا یادآور انرژی کودکان نوپاست و آن را به نماد کودکان تبدیل کرده است. از همین رو می‌توانید به کسانی که تازه فرزندی به دنیا آورده‌اند، ژربرا هدیه دهید. از ژربرا برای تزیین فضاهای داخلی مدارس و مهدکودک‌ها نیز استفاده می‌شود.

رازآلودگی
ژربرا نماد فریب و پنهان کردن راز است. اگر می‌خواهید ضمن دادن گل به کسی، احساس خود را از او پنهان کنید، ژربرا را انتخاب کنید. پس هنگام خرید گل برای عشق خود در روز ولنتاین یا هر مناسبت دیگری، دور ژربرا را خط بکشید، مگر ژربرای قرمز.


معانی هر رنگ ژربرا
ژربرای قرمز: قرمز رنگ عشق است، رنگ اشتیاق. ژربرای قرمز به سادگی پیامی قدرتمند به مخاطب شما می‌رساند. حتی از آن می‌توانید در ولنتاین نیز استفاده کنید. البته باید سعی شود از گل‌های ریز با رنگ خنثی چون سفید در کنار آن استفاده کرد. ژربرای قرمز به تنهایی و با تعداد زیاد تداعی کننده خشم است.
ژربرای سفید: ژربرای سفید نماد پاکی و معصومیت کودکانه است. از آن‌ها برای گل آرایی مراسم نامزدی و عروسی و یا تولد و جشن‌های مربوط به نوزادان کمک می‌گیرند. 
ژربرای زرد: رنگ زرد نماد شادی و هیجان است. ژربرا نیز خود نماد شادی است. حال حجم عظیم سروری که ژربرای زرد می‌تواند به همراه داشته باشد را تصور کنید!
ژربرای نارنجی: رنگ نارنجی نماد طلوع خورشید است. یقینا بهترین گل برای محیط‌های تاریک ژربرای نارنجیست. 
حال وقت آن است که سری به سرویس گل شاخه ای گلیتال بزنید و سراغ ژربرای دلربا را بگیرید و آن را به صورت آنلاین خریداری کنید و شادی را به عزیزان خود هدیه کنید.
 

انواع مختلفی از ژربرا وجود دارند که با استفاده از آن ها به راحتی می توان احساسات خود را به اطرافیان و دوستان بیان کرد. از گل زینتی ژربرا در دسته گل، سبد گل و حتی تاج گل طبیعی برای مناسبت های مختلف مانند دسته گل خواستگاری، سبد گل بله برون، دسته گل عقد وسبد گل ترحیم و... استفاده می شود و افکار، احساسات و پیام هدیه دهنده را به درستی به فرد هدیه گیرنده منتقل می کند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقب گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه زیبا...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می توانید آن ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می کنند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه فیکوس آفریقایی (لیراتا)

معرفی و مراقب گیاه فیکوس آفریقایی (لیراتا)

فیکوس آفریقایی همانطور که از نامش پیداست بومی مناطق جنوبی آفریقاست. این گیاه زیبا با برگ های پهن و ویولن مانند خود شناخته می شود. جذابیت و زیبایی برگ های شاداب و چرمی لیراتا در کنار حالت موجی شکل در حاشیه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به سفر بروید و کسی را نداشته باشید که از گل های شما مراقبت و نگهداری کند. اولین فکری که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که بادوام ترین گیاهان آپارتمانی...