فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی گیاهان زینتی: «ژربرا»

معرفی گیاهان زینتی: «ژربرا»

با ژربرا بیشتر آشنا شویم
هر گل معنای منحصر به فردی دارد و این معناست که باعث ارتباط دیرینه ما با گل شده است. گل‌ها علاوه بر زیباسازی محیط اطراف ما، سفیران خوبی برای ارسال پیغام به شمار می‌روند. اگر کمی ‌فکر کنید می‌بینید که همیشه برای ابراز عشق و علاقه خود به عزیزانتان گل تهیه کرده‌اید. معمولا افراد هنگام خرید توجهشان به دسته‌های رنگارنگ گل جلب می‌شود، غافل از اینکه هر کدام از این موجودات کوچک و زیبا معنا و مفهومی در دل خود دارند.
در دریای الوان گل‌ها، یافتن گل مناسب کاری بس دشوار است. اینجاست که علم شناخت گل‌ها به کمک شما می‌آید. شما نمی‌توانید در هر زمانی هر گلی که صرفا زیبا به نظر می‌رسد را هدیه دهید. پس اگر می‌خواهید پیام به درستی به مخاطب برسد، نوع، رنگ و معنای گل را به خوبی بشناسید. اگر هم چنین شناختی ندارید، گلیتال در کنار شما خواهد بود و به کمک آن می‌توانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.
گل ژربرا پنجمین گل محبوب جهان و به معنای خلوص، شاد بودن و بی گناهی است. این گل زیبا از گیاهان بومی آفریقای جنوبی و از رده گیاهان گلدار است که زمان گلدهی آن از اواخر بهار تا اواخر پاییز است ولی ممکن است زمان گلدهی آن تا اوایل زمستان نیز ادامه داشته باشد. گل ژربرا پنجمین گل محبوب جهان و به معنای خلوص، شاد بودن و بی گناهی است. این گل زیبا از گیاهان بومی آفریقای جنوبی و از رده گیاهان گلدار است که زمان گلدهی آن از اواخر بهار تا اواخر پاییز است ولی ممکن است زمان گلدهی آن تا اوایل زمستان نیز ادامه داشته باشد.

این گیاه زینتی از درخشندگی خاص و جذابی برخوردار است که باعث محبوبیت آن بین بانوان شده است تا از آن در کوراسیون منزل خود استفاده نمایند. همچنین یکی از دلایل محبوبیت ژربرا نگهداری ساده آن است که هم در محیط خانه و هم بیرون منزل به راحتی رشد می‌کند و به گل‌دهی خود ادامه می‌دهد اما توجه به این نکته ضروری است که پرورش ژربرا در محیط های مختلف ترفندهای خاص خود را دارد. این گیاه زینتی برای رشد مناسب به نور کافی نیاز دارد اما قرار دادن آن در کنار پنجره های آفتاب گیر و برخورد نور مستقیم خورشید و گرمای زیاد به برگ های آن، ممکن است باعث سوختن برگ های آن شود. نگهداری از ژربرا، به یک ترکیب معتدل از نور و درجه حرارت احتیاج دارد، به طوری که هم نور کافی مورد نیاز برای رشد گیاه در طول روز تامین شود و هم برگ های آن دچار سوختگی و پژمردگی نشوند.  شکوفه های این گل دوست داشتنی و جذاب از ماندگاری بالایی برخوردارند و ساقه و برگ ژربرا روشن است که باعث شده جذابیت آن چندین برابر افزایش یابد.

ژربرا، گل شادی
پیش‌تر گفتیم که هر گل معنایی دارد و معنای گل‌ها دلیلی است که به سراغشان می‌رویم. مفهوم نمادین یک گل، بسته به نگاهیست که اجداد ما به آن‌ها داشته اند. برخی گل‌ها مورد علاقه بزرگان بودند و برخی مورد علاقه عامه مردم. حتی میبینیم که جشنواره‌های متعددی در سرتاسر جهان به افتخار انواع خاص گل، مانند جشنواره فرش گل بروکسل برگزار می‌شود. یکی از این گل‌ها ژربرا نام دارد. پس از رز و میخک، ژربرا شناخته شده ترین گل جهان است. گلی که با تنوع رنگی فوق العاده‌‎اش به نماد شادی و سرور بدل گشته است. این گل زیبا روزانه شاد زیستن را به شما یادآوری می‌کند و با رنگ‌های زرد، سرخ و نارنجی خود گرما را به منزل شما می‌آورد و فارغ از روز سختی که داشته‌اید، همچون خورشید تابان در کنار شما طلوع خواهد کرد. به طور مثال در فنگ شویی برای روشن کردن فضاهای داخلی بیش از حد تاریک، از ژربرا کمک می‌گیرند.
 

ژربراها معمولا یکبار در سال گل می دهند، اما اگر در شرایط مناسبی نگهداری شوند می توان قبل از آنکه پژمرده شوند طول عمر آن ها را افزایش داد و برای 2 و یا حتی 3 سال آن ها را نگه داشت. این گل بهاری به دو صورت کم پَر و پُر پَر اصلاح شده و دارای دو نوع پا کوتاه و پا بلند می باشد. گل آذینی ژربرا دارای انواع مختلف و رنگ های زیبا، شاد و متنوعی از جمله صورتی، قرمز، نارنجی، زرد، سفید، ارغوانی و... است که باعث شده اکثر افراد از آن به عنوان هدیه استفاده نمایند، چرا که با این هدیه طبیعی می توان دوستان و اطرافیان خود را به حفظ و نگهداری از محیط زیست و کره زمین تشویق کرده و همچنین می توان احساسات واقعی خود را نسبت به عزیزان به آسانی به آن ها انتقال داد.ژربرا موهبت شادی را برای شما به ارمغان می‌آورد و اگر غمی در دل داشته باشید، در فائق آمدن بر آن غم شما را یاری خواهد کرد. مهم نیست غم شما چه حجمی داشته باشد، ژربرا می‌آید تا رهایی از این حجم اندوه را به شما بیاموزد.

گلی برای فرزندان
شادابی و سرزندگی ژربرا یادآور انرژی کودکان نوپاست و آن را به نماد کودکان تبدیل کرده است. از همین رو می‌توانید به کسانی که تازه فرزندی به دنیا آورده‌اند، ژربرا هدیه دهید. از ژربرا برای تزیین فضاهای داخلی مدارس و مهدکودک‌ها نیز استفاده می‌شود.

رازآلودگی
ژربرا نماد فریب و پنهان کردن راز است. اگر می‌خواهید ضمن دادن گل به کسی، احساس خود را از او پنهان کنید، ژربرا را انتخاب کنید. پس هنگام خرید گل برای عشق خود در روز ولنتاین یا هر مناسبت دیگری، دور ژربرا را خط بکشید، مگر ژربرای قرمز.


معانی هر رنگ ژربرا
ژربرای قرمز: قرمز رنگ عشق است، رنگ اشتیاق. ژربرای قرمز به سادگی پیامی قدرتمند به مخاطب شما می‌رساند. حتی از آن می‌توانید در ولنتاین نیز استفاده کنید. البته باید سعی شود از گل‌های ریز با رنگ خنثی چون سفید در کنار آن استفاده کرد. ژربرای قرمز به تنهایی و با تعداد زیاد تداعی کننده خشم است.
ژربرای سفید: ژربرای سفید نماد پاکی و معصومیت کودکانه است. از آن‌ها برای گل آرایی مراسم نامزدی و عروسی و یا تولد و جشن‌های مربوط به نوزادان کمک می‌گیرند. 
ژربرای زرد: رنگ زرد نماد شادی و هیجان است. ژربرا نیز خود نماد شادی است. حال حجم عظیم سروری که ژربرای زرد می‌تواند به همراه داشته باشد را تصور کنید!
ژربرای نارنجی: رنگ نارنجی نماد طلوع خورشید است. یقینا بهترین گل برای محیط‌های تاریک ژربرای نارنجیست. 
حال وقت آن است که سری به سرویس گل شاخه ای گلیتال بزنید و سراغ ژربرای دلربا را بگیرید و آن را به صورت آنلاین خریداری کنید و شادی را به عزیزان خود هدیه کنید.
 

انواع مختلفی از ژربرا وجود دارند که با استفاده از آن ها به راحتی می توان احساسات خود را به اطرافیان و دوستان بیان کرد. از گل زینتی ژربرا در دسته گل، سبد گل و حتی تاج گل طبیعی برای مناسبت های مختلف مانند دسته گل خواستگاری، سبد گل بله برون، دسته گل عقد وسبد گل ترحیم و... استفاده می شود و افکار، احساسات و پیام هدیه دهنده را به درستی به فرد هدیه گیرنده منتقل می کند.


پست شده توسط Deleted User
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | سبد گل مناسب تولد

سبد گل مناسب تولد

روز تولد بهانه ای است که در آن روز می توانیم به واسطه ی یک سبد گل مناسب تولد دوستان و عزیزانمان را خوشحال نموده و به گونه ای به آن ها بگوییم که آن ها را دوست داریم. انتخاب هدیه ای مناسب همیشه کار راحتی نیست....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

بهترین مکان نگهداری گلدان در آپارتمان

می دانیم که امروزه در شهرهای بزرگ بیشتر مردم آپارتمان نشین شده اند . و دیگر از آن حیاط های بزرگ با باغچه های پر از گل و درخت و حوض های بزرگ در وسط حیاط و شمعدانی های اطراف حوض خبری نیست . اما این مسئله باعث...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

اصول نگهداری گل و گیاه در سفر

یکی از مشکلات افرادی که در خانه یا آپارتمانشان گل و گیاه دارند این است که در هنگام سفر چگونه از آن ها نگهداری کنند؟ ما در مقاله ی زیر به بررسی اصول نگهداری گل و گیاه در سفر می پردازیم....

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | خوش بو ترین گل‌های جهان

خوش بو ترین گل‌های جهان

یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سمت خریدن گل بروند، بوی خوش آن است. گل های خوشبوی زیادی وجود دارند که شادی بخش هستند و انرژی زیادی را به شما منتقل می کنند.

محبوب ترین محصولات گلیتال