فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

علاقه انسان به طبیعت انکار نشدنی است؛ ارتباط هرچه بیشتر با محیطی که در آن رد پایی از طبیعت دیده شود هم می‌تواند همان حس سرزندگی و امید را بدهد. به همین منظور است که حضور گیاهان در محل کار  با وجود اینکه ممکن است هزینه بر باشد اما در نهایت باعث آرامش و رضایت خاطر کارمندان خواهد شد.

حضور یک گل می‌تواند ظاهر و انرژی هر فضایی را تا حد زیادی بهبود بخشد. این امر به ویژه در مورد دفاتر اداری یا محل کار هم صدق می‌کند. گل می‌تواند با شادی و روشنایی خود روزمرگی که در محل کار بوجود می‌آید را بزداید. حضور زیبای ارکیده، لیلیوم  یا گل‌های دیگر می‌تواند محیط‌های کاری ملال آور را به سرعت و کاملا مقرون به صرفه، سرزنده کند. 

سفارش گل‌های تازه به دفتر کار می‌تواند تاثیرات مثبتی بر سلامت و بهره‌‌وری کارمندان داشته باشد. از جمله این تاثیرات می‌توان به سه مورد زیر اشاره کرد:

افزایش شادی
 داشتن روحیه‌ای مثبت می‌تواند منجر به تشکیل تیم‌های شادتر از کارکنان و تجربه کاری بهتر برای همه شود. همانطور که می‌دانید، داشتن گل‌های تازه در محیط می‌تواند استرس را کاهش دهد و خلق و خوی افراد را بهبود بخشد. بنابراین، داشتن گیاهی کوچک و زیبا روی میز شخصی یا در دفتر کار که با یک سرویس به شکل منظم به دست افراد می‌رسد باعث بالا رفتن روحیه تیم کاری و در نهایت افزایش بازدهی گروهی می‌شود. 

افزایش سلامت 
علاوه بر مزایایی بر سلامت روان، حضور گل‌های تازه می‌تواند تأثیر مثبتی بر سلامت جسمانی کارکنان داشته باشد. گل‌ها به کاهش میزان دی اکسید کربن و سایر ذرات معلق در هوا در دفتر کمک می‌کنند و وظیفه تصویه هوا را نیز بر عهده دارند. این موضوع کارکنان را سالم‌تر نگه می‌دارد، که به نوبه خود باعث می‌شود که آن‌ها مجبور نباشند مرخصی بیشتری را از محل کار بگیرند. سلامت روانی بیشتر علاوه بر مزایایی که برای شرکت دارد موجب می‌شود تا افراد هم هزینه‌های جانبی کمتری برای سلامت خود پرداخت کنند.

افزایش خلاقیت
مطالعات نشان داده است که افرادی که با گل‌ها و گیاهان ارتباط دارند، اغلب شانس بیشتری برای تفکر خلاق و ارائه راه‌حل برای مشکلات دارند. داشتن ایده‌های ناب و توانایی‌های تفکر برای افزایش بهره وری و کارایی عالی هستند.
سفارش آنلاین گل‌های تازه، ظاهری عالی، رایحه‌های خارق‌العاده و حس خوشایندی را برای هر فضایی به ارمغان می‌آورد. مطالعات نشان داده‌اند که گل‌ها می‌توانند افراد را از نظر جسمی و روحی سالم‌تر و قوی‌تر کنند. همه این عوامل می‌توانند برای افزایش موفقیت در دنیای حرفه‌ای ترکیب شوند.

گیاه‌های مخصوص محیط‌های اداری معمولاً گیاهانی هستند که احتیاج به نور کم دارند ، بنابراین گل‌های آپارتمانی که مخصوص محیط‌های کم نور هستند معمولاً برگ‌های بزرگ سبز دارند، برگ‌هایی که به راحتی نور کم را جذب می‌کنند و از آن برای رشد استفاده می‌کنند.
نکته دیگری که باید در انتخاب گیاهان شرکتی مورد توجه قرار گیرد میزان رشد گیاهان است . برای محل کار به گیاهی نیاز دارید که فوری رشد نمی‌کند؛ چرا که گیاهانی که پرورشی سریع دارند نیاز به نگهداری و هرس کردن بیشتری هم دارند.  به طور کلی، گیاهانی که نگهداری از آن‌ها راحت است بهترین انتخاب‌ها برای محل کار هستند، گیاهانی که نیاز به مقدار کمی آب دارند و قرار نیست به جای کار، همه توجه خود را روی نگه داری از آن‌ها بگذارید.

با خرید گل و هدیه دادن آنها به همکاران خود نه تنها شان خود را بالا می‌برید بلکه محیطی صمیمی و گرم را در محیط کار خود بوجود می‌آورید.

چه مدیری باشید که قدرت تصمیم‌گیری برای شرکت‌ را دارد یا کارمندی که باید این موضوع را با رئیس خود در میان بگذارد، از امروز بیشتر به حضور گل در دفتر کارتان توجه کنید!

شما می‌توانید برای مشاهده و بررسی محصولات مختلف به گلیتال سر بزنید و با یک انتخاب آسان مسیر کاری خود و همکاران‌تان را تغییر دهید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.