فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

گیاهان و گل‌های حاضر در محل کار بسیار مهم‌اند. یک گیاه به تنهایی برای بهبود وضعیت کاری کافی نیست، اما تعداد بیشتر آن‌ها می‌توانند تأثیر بسزایی بر روی راندمان کاری در محل کار داشته باشند. گلدان‌های آپارتمانی مانند آثار هنری، محیط را  زیبا می‌کنند و همچنین تأثیر قابل توجهی بر روی خلق و خوی افراد دارند.
مطالعات انجام شده نشان می‌دهند کارکنانی که دسترسی به گیاهان دارند بهتر از دیگران عمل می‌کنند. علاقه انسان به محیط طبیعی انکار نشدنی است؛ اگر ما یک اتاق در هتل رزرو می‌کنیم، ترجیح می‌دهیم آن اتاق ویو زیبایی از طبیعت داشته باشد، حتی حاضریم برای  آن پول بیشتری هم پرداخت کنیم. حضور گیاهان در محل کار هم با وجود اینکه ممکن است هزینه بر باشد اما در نهایت باعث عملکرد بهتر و بالا رفتن راندمان کاری می‌شود.
گیاه‌های مخصوص محیط‌های اداری معمولاً گیاهانی هستند که احتیاج به نور کم دارند ، بنابراین گل‌های آپارتمانی که مخصوص محیط‌های کم نور هستند معمولاً برگ‌های بزرگ سبز دارند، برگ‌هایی که به راحتی نور کم را جذب می‌کنند و از آن برای رشد استفاده می‌کنند.
شاید فکر کنیم در ساختمان محل کار خود، نور به اندازه کافی وجود دارد، به پنجره‌ها نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که نور زیادی از آن‌ها به داخل دفتر می‌تابد اما برای گیاهان این‌گونه نیست، آن‌ها به نور جنگل‌های گرمسیری عادت دارند و نورهای ساختمانی کمی با چیزی که انتظار آن را می‌کشند متفاوت است.
تفاوت نور بیرونی و نور داخلی را زمانی متوجه می‌شویم که بیرون از خانه عینک آفتابی استفاده می‌کنیم، اما هیچ کس از نور داخلی چشمانش اذیت نمی‌شود و در خانه عینک دودی نمی‌زند، گیاهان هم شدت نور را تشخیص می‌دهند پس به جای خریداری گیاه اشتباه، برای محل کار گیاهی تهیه کنیم که با نور کم داخلی هم به خوبی رشد می‌کند.
چیز دیگری که باید در انتخاب گیاهان شرکتی مورد توجه قرار گیرد میزان رشد گیاهان است . برای محل کار گیاهی نیاز داریم که فوری رشد نمی‌کند؛ چرا که گیاهانی که پرورشی سریع دارند نیاز به نگهداری و هرس کردن بیشتری هم دارند.  به طور کلی، گیاهانی که نگهداری از آن‌ها راحت است بهترین انتخاب‌ها برای محل کار هستند ، گیاهانی که نیاز به مقدار کمی آب دارند و قرار نیست به جای کار، همه توجه خود را روی نگه داری از آن‌ها بگذاریم.
حدود 80٪ از مشکلات موجود در گیاهان داخلی را می‌توان با دو عامل خلاصه کرد: نور دهی نادرست و آبیاری نامناسب. پس هنگامی که یک گلدان برای محل کار خود تهیه می‌کنیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که چگونگی مراقبت از آن‌ها را مطالعه کرده‌ایم و آن‌ها را در نقاط مناسب برای گرفتن نور کافی  قرار داده‌ایم. با خرید اینترنتی گل حتی میتوانید در زمان نیز صرفه جویی کنید.

با خرید گل و هدیه دادن آنها به همکاران خود نه تنها شان خود را بالا میبرید بلکه محیطی صمیمی و گرم را در محیط کار خود بوجود می آورید. هنگام خرید گل اینترنتی و یا حضوری توجه به شخصیت همکار خود داشته باشید تا مناسب ترین آنها را انتخاب کنید.
در نهایت، باید ظاهر را در نظر بگیریم؛ ظاهر زیبا و جذاب یک گل به راحتی روی فضای فیزیکی محل کار تاثیر می گذارد و جذابیت محل کارمان را افزایش می‌دهد که باعث افزایش کارآیی کارکنان نیز می شود. گیاهان شکوفا، هرچند که به نظر می‌رسند عالی هستند، معمولاً نیاز به نور آفتاب بیشتر و آبیاری دارند.
مطالعات دانشگاهی نشان داده‌اند، گیاهان و گلدان ها داخلی می‌توانند هوا را تمیز کنند. فرش و نقاشی و چیزهای دیگر که در داخل محیط‌های بسته استفاده می‌کنیم، مواد شیمیایی را حمل می‌کنند و گیاهان آن‌ها را جذب می‌کنند و اکسیژن تازه و  پاک تولید می‌کنند.
گیاهان همچنین می‌توانند سطح رطوبت نسبی را افزایش دهند. همان مطالعات نشان می‌دهند که افزایش رطوبت نسبی اثری آرام بخش بر روی افراد دارد، گرد و غبار را کاهش می‌دهد و در نهایت حال خوبی برای افراد حاضر در محل ایجاد می‌کند.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقب گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه زیبا...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می توانید آن ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می کنند.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقب گیاه فیکوس آفریقایی (لیراتا)

معرفی و مراقب گیاه فیکوس آفریقایی (لیراتا)

فیکوس آفریقایی همانطور که از نامش پیداست بومی مناطق جنوبی آفریقاست. این گیاه زیبا با برگ های پهن و ویولن مانند خود شناخته می شود. جذابیت و زیبایی برگ های شاداب و چرمی لیراتا در کنار حالت موجی شکل در حاشیه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

بادوام ترین گیاهان آپارتمانی کدام است؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید به سفر بروید و کسی را نداشته باشید که از گل های شما مراقبت و نگهداری کند. اولین فکری که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که بادوام ترین گیاهان آپارتمانی...