از همین الان هدیه روز مادر رو انتخاب کن!
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

در چه حالتی گل و گیاه اداری بهترین بازدهی را به همراه می‌آورد ؟

گیاهان و گل‌های حاضر در محل کار بسیار مهم‌اند. یک گیاه به تنهایی برای بهبود وضعیت کاری کافی نیست، اما تعداد بیشتر آن‌ها می‌توانند تأثیر بسزایی بر روی راندمان کاری در محل کار داشته باشند. گلدان‌های آپارتمانی مانند آثار هنری، محیط را  زیبا می‌کنند و همچنین تأثیر قابل توجهی بر روی خلق و خوی افراد دارند.
مطالعات انجام شده نشان می‌دهند کارکنانی که دسترسی به گیاهان دارند بهتر از دیگران عمل می‌کنند. علاقه انسان به محیط طبیعی انکار نشدنی است؛ اگر ما یک اتاق در هتل رزرو می‌کنیم، ترجیح می‌دهیم آن اتاق ویو زیبایی از طبیعت داشته باشد، حتی حاضریم برای  آن پول بیشتری هم پرداخت کنیم. حضور گیاهان در محل کار هم با وجود اینکه ممکن است هزینه بر باشد اما در نهایت باعث عملکرد بهتر و بالا رفتن راندمان کاری می‌شود.
گیاه‌های مخصوص محیط‌های اداری معمولاً گیاهانی هستند که احتیاج به نور کم دارند ، بنابراین گل‌های آپارتمانی که مخصوص محیط‌های کم نور هستند معمولاً برگ‌های بزرگ سبز دارند، برگ‌هایی که به راحتی نور کم را جذب می‌کنند و از آن برای رشد استفاده می‌کنند.
شاید فکر کنیم در ساختمان محل کار خود، نور به اندازه کافی وجود دارد، به پنجره‌ها نگاه می‌کنیم و می‌بینیم که نور زیادی از آن‌ها به داخل دفتر می‌تابد اما برای گیاهان این‌گونه نیست، آن‌ها به نور جنگل‌های گرمسیری عادت دارند و نورهای ساختمانی کمی با چیزی که انتظار آن را می‌کشند متفاوت است.
تفاوت نور بیرونی و نور داخلی را زمانی متوجه می‌شویم که بیرون از خانه عینک آفتابی استفاده می‌کنیم، اما هیچ کس از نور داخلی چشمانش اذیت نمی‌شود و در خانه عینک دودی نمی‌زند، گیاهان هم شدت نور را تشخیص می‌دهند پس به جای خریداری گیاه اشتباه، برای محل کار گیاهی تهیه کنیم که با نور کم داخلی هم به خوبی رشد می‌کند.
چیز دیگری که باید در انتخاب گیاهان شرکتی مورد توجه قرار گیرد میزان رشد گیاهان است . برای محل کار گیاهی نیاز داریم که فوری رشد نمی‌کند؛ چرا که گیاهانی که پرورشی سریع دارند نیاز به نگهداری و هرس کردن بیشتری هم دارند.  به طور کلی، گیاهانی که نگهداری از آن‌ها راحت است بهترین انتخاب‌ها برای محل کار هستند ، گیاهانی که نیاز به مقدار کمی آب دارند و قرار نیست به جای کار، همه توجه خود را روی نگه داری از آن‌ها بگذاریم.
حدود 80٪ از مشکلات موجود در گیاهان داخلی را می‌توان با دو عامل خلاصه کرد: نور دهی نادرست و آبیاری نامناسب. پس هنگامی که یک گلدان برای محل کار خود تهیه می‌کنیم ، باید اطمینان حاصل کنیم که چگونگی مراقبت از آن‌ها را مطالعه کرده‌ایم و آن‌ها را در نقاط مناسب برای گرفتن نور کافی  قرار داده‌ایم. با خرید اینترنتی گل حتی میتوانید در زمان نیز صرفه جویی کنید.

با خرید گل و هدیه دادن آنها به همکاران خود نه تنها شان خود را بالا میبرید بلکه محیطی صمیمی و گرم را در محیط کار خود بوجود می آورید. هنگام خرید گل اینترنتی و یا حضوری توجه به شخصیت همکار خود داشته باشید تا مناسب ترین آنها را انتخاب کنید.
در نهایت، باید ظاهر را در نظر بگیریم؛ ظاهر زیبا و جذاب یک گل به راحتی روی فضای فیزیکی محل کار تاثیر می گذارد و جذابیت محل کارمان را افزایش می‌دهد که باعث افزایش کارآیی کارکنان نیز می شود. گیاهان شکوفا، هرچند که به نظر می‌رسند عالی هستند، معمولاً نیاز به نور آفتاب بیشتر و آبیاری دارند.
مطالعات دانشگاهی نشان داده‌اند، گیاهان و گلدان ها داخلی می‌توانند هوا را تمیز کنند. فرش و نقاشی و چیزهای دیگر که در داخل محیط‌های بسته استفاده می‌کنیم، مواد شیمیایی را حمل می‌کنند و گیاهان آن‌ها را جذب می‌کنند و اکسیژن تازه و  پاک تولید می‌کنند.
گیاهان همچنین می‌توانند سطح رطوبت نسبی را افزایش دهند. همان مطالعات نشان می‌دهند که افزایش رطوبت نسبی اثری آرام بخش بر روی افراد دارد، گرد و غبار را کاهش می‌دهد و در نهایت حال خوبی برای افراد حاضر در محل ایجاد می‌کند.

 


پست شده توسط گلیتال دوشنبه ۲۸/اسفند/۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۱۹
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب ولنتاین

گل مناسب ولنتاین

احتمالا در ولنتاین امسال شما هدیه ای به معشوق خود بدهید یا هدیه ای دریافت کنید. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان نیز در این روز شرایط مشابهی دارند. درست مثل هر مناسبت دیگری، تاریخی پنهان در...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب متولدین دی

گل مناسب متولدین دی

فرض کنید در روزهای سرد دی ماه تولد یکی از نزدیکان شماست و نمی دانید چه کادوی تولدی برای او بخرید. نمی دانید هدیه تولد مناسب او چیست و یا وقت خرید رفتن ندارید. در این شرایط چه خواهید کرد؟ هر زمان که نمی دانید چه هدیه ای...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | شب یلدا و آداب گل آرایی

شب یلدا و آداب گل آرایی

آیا تا به حال عبارت انقلاب زمستانی را شنیده‌اید؟ انقلاب زمستانی زمانیست که خورشید در وضعیتی خاص از زمین قرار می‌گیرد. این اتفاق مصادف است با شروع زمستان، زمستانی که پس از طولانی‌ترین شب سال یعنی غروب انیران (سی‌ام)...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب متولدین آذر

گل مناسب متولدین آذر

خوب است به بهانه شروع آذر ماه ببینیم هدیه مناسب متولدین آذر چیست؟ یا بهتر بگوییم گل مناسب متولدین آذر چیست؟ گل آذر ماهی‌ها نرگس است. نرگس در شروع فصل شکوفایی خود قرار دارد و مدت کوتاهی میهمان ماست. این گل زیبا در این...