فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | روش نگهداری باغچه در پاییز

روش نگهداری باغچه در پاییز

هرس کردن درختان، زیر و رو نمودن خاک، کود دهی خاک و جلوگیری از رشد کردن علف های هرز همگی از عواملی هستند که برای حیات گیاهان ضروری است. چرا که با این کار جریان شیره ی گیاهی کاهش یافته و به گیاه آسیب کمتری وارد می شود.
PH خاک باغچه ی خود را اندازه گیری نمایید
یکی از عوامل مهمی که در رشد گیاهان تاثیر دارد، PH است. شما بایستی میزان PH  خاک باغچه ی خود را اندازه گیری نمایید تا میزان قلیایی بودن و اسیدی بودن خاک باغچه مشخص گردد. 
چنانچه پس از اندازه گیری PH  خاک باغچه، میزان قلیایی بودن آن بیشتر بود بایستی به آن مقداری گوگرد اضافه نمایید. چرا که قلیایی شدن خاک باغچه باعث می شود که مواد غذایی لازم به گیاهان نرسد. یکی از عواملی که موجب قلیایی شدن خاک باغچه می شود، کمبود بارش باران است. 

 


 

ولی اگر بعد از اندازه گیری PH، میزان اسیدی بودن خاک بیشتر بود به آن کمی آهک اضافه نمایید. البته باید توجه داشته باشید که آهک به سرعت عمل نمی کند و تاثیر خودش را بعد از چند ماه نشان می دهد. شما بایستی این کار را در پاییز انجام بدهید تا خاک باغچه ی شما در بهار آماده بشود.
سطح خاک باغچه ی خود را از سرما حفظ نمایید
بهتر است در فصل سرما، برای این که رطوبت خاک حفظ شده و از فرسایش آن جلوگیری شود، سطح خاک باغچه به خوبی پوشیده شود. شما با این کار از یخ زدگی ریشه ی گیاهان جلوگیری کرده اید و این یک روش نگهداری باغچه در پاییز است.
 همچنین شما می توانید در باغچه های وسیع تر، از گیاهانی استفاده کنید که به سرما مقاوم هستند و سطح خاک را پوشش می دهند. در باغچه های کوچکتر نیز می توانید از مالچ پاشی کمک بگیرید.
به خاک باغچه کود اضافه نمایید
یک روش نگهداری باغچه در پاییز این است که به خاک باغچه ی خود کود اضافه نمایید. کود دادن باعث می شود که ریشه ی گیاهان تقویت شده و در فصل های دیگر شرایط خوبی برای رشد بهتر پیدا شود.
علف های هرز باغچه را از بین ببرید
علف های هرز برای باغچه یک آفت به حساب می آیند.  بنابراین با دیدن علف های هرز، آن ها را از بین ببرید. چرا که علف های هرز، با جذب نور، آب و نیتروژن خاک به رقابت پرداخته، بنابر این با از بین بردن علف های هرز، از هدر رفتن انرژی خاک جلوگیری به عمل آورید.
فصل پاییز فصلی تعیین کننده در نگهداری و باغبانی باغچه و  فضای سبز است و اقداماتی که ما در این فصل انجام می دهیم به منظور رشد بهتر گیاهان و درختان است. ما در مقاله ی زیر به بررسی روش نگهداری باغچه در پاییز می پردازیم.عوامل مهم برای رشد گیاهان
در فصل پاییز گیاهان خود را به خوبی آبیاری نمایید
در فصل زمستان گیاهان به علت زمین یخ زده، در جذب آب ناتوان هستند. شما می توانید در فصل پاییز با آبیاری مناسب آن ها از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری به عمل آورید. برای این کار در اواخر پاییز، پیش از شروع سرما، برای بار آخر گیاهتان را به طور کامل آبیاری کرده تا در فصل سرما آب لازم را برای سالم بودن داشته باشد.
سبزیجات مناسب برای کشت در پاییز
بعضی از بهترین سبزیجات برای کشت در پاییز عبارتند از:
•    کاهو: برای کاشت کاهو بین جوانه های آن 45 سانت فاصله بگذارید.
•    کلم پیچ: برای کاشت کلم پیچ بین آن ها حدود 60 سانت فاصله بگذارید.
•    بروکلی: برای کاشت بروکلی بین جوانه های آن 45 سانت فاصله بگذارید.
•    خردل: برای کاشت بین گیاهان 30 سانت فاصله بگذارید.
•    اسفناج: برای کاشتن اسفناج، بین جوانه ها 90 سانت فاصله بگذارید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.