فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چگونه برگ‌های گیاه را تمیز کنیم؟

چگونه برگ‌های گیاه را تمیز کنیم؟

تمیز کردن برگ‌های گل‌ها و گیاهان، شادابی آن‌ها را چندین برابر می‌کند. شما باید مرتبا گل‌ها و گیاهان آپارتمانی را تمیز نمایید. چرا که آن‌ها علاوه بر زیبایی، هوا را پاکیزه و تمیز نموده و اکسیژن رسانی را بیشتر می‌کنند. همچنین تمیز کردن مرتب آن‌ها باعث می‌شود، به سرعت آفات و بیماری آن‌ها را تشخیص دهید. 
گیاهان گرد و خاک هوا را جذب نموده، به همین علت با نشستن لایه‌ای از غبار به سرعت کثیف به نظر می‌آیند. چنانچه گیاهان خود را تمیز ننمایید، باکتری‌ها، میکروب‌ها، سفیدک‌ها و حشرات جذب آن‌ها شده و از آن‌ها تغذیه می‌نمایند.
همچنین گرد و خاک باعث می‌شود، به بافت گیاه نور وارد نشده و فتوسنتز به خوبی صورت نگرفته و گیاه به مرور سبزی خود را از دست بدهد. سوالی که ممکن است در این جا مطرح شود این است که تمیز کردن گیاهان آپارتمانی چگونه است؟ 
ما در مقاله‌ی زیر به بررسی آموزش تمیز کردن گیاهان آپارتمانی می‌پردازیم.تمیز کردن گیاهان آپارتمانی با یک پارچه مرطوب یا ابر
در بحث آموزش تمیز کردن گیاهان آپارتمانی باید گفت: ساده ترین راه برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی، استفاده از یک پارچه مرطوب است. باید مواظب باشید در هنگام تمیز کردن، گیاهان دچار آسیب دیدگی و شکستگی نشوند.
برای تمیز نمودن برگ های پهن‌تر و کلفت‌تر از اسفنج استفاده نمایید. برای این کار کاسه‌ای را از آب پر کرده، سپس یک فنجان شیر به آن اضافه نمایید. اسفنج را درون این محلول زده و سپس روی همه‌ی برگ‌ها بکشید.
تمیز کردن گیاهان آپارتمانی با مایع ظرفشویی
 یکی از مواد موثر برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی مایع ظرفشویی است. به این صورت که شما ابتدا مایع ظرفشویی را رقیق کرده و سپس روی برگ‌های گیاهان اسپری نمایید. البته باید مواظب باشید که گیاهان دچار شکستگی و آسیب دیدگی نشوند.
روش دیگر برای تمیز کردن با مایع ظرفشویی این است که سطلی را از آب ولرم پر کرده و سپس چند قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه نمایید. سپس یک دسته از برگ های گیاهان را به آهستگی به داخل سطل بگذارید تا در آب غوطه‌ور گردند. سپس صبر نمایید تا توسط هوا خشک شوند.
تمیز کردن گیاهان با مسواک یا فرچه نرم
در رابطه با مبحث آموزش تمیز کردن گیاهان آپارتمانی باید گفت: برای تمیز نمودن گیاهان پرزدار می‌توان از یک مسواک یا فرچه نسبتا نرم استفاده کرد. البته باید توجه داشته باشید که مسواک فشاری را به گیاهان وارد ننماید. برای این کار مسواک نرم و مرطوبی را به صورت ملایم از پایه به سمت نوک آن بکشید. این کار را به صورت ماهانه تکرار نمایید. گفتنی است برای تمیز کردن، به غیر از مسواک می‌توانید از یک قلم موی نسبتا نرم استفاده نمایید. 
شستن گیاهان آپارتمانی
یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن برگ‌های کثیف، شستن آن‌ها با آب ولرم است. هر چند وقت یک دفعه گیاهان را به حمام برده و آن‌ها را زیر دوش بشویید. شستن باعث می‌شود حشرات از گیاهان خارج شده و رطوبت آن‌ها تامین گردد. 
روش دیگر برای شستن گیاهان این است که آن‌ها را درون سینک ظرفشویی گذاشته و شیر آب ظرفشویی را به صورت دوش روی آن‌ها باز نمایید. پس از این که آن را شستید، به آهستگی آن‌ها را تکان بدهید تا قطرات آب از آن جدا گردد. توجه نمایید پیش از خشک شدن گیاه، آن‌ها را در آفتاب نگذارید. 
حذف بخش‌های خشک شده گیاه
تمیز کردن گیاهان شامل مراقبت از ساقه، خاک و گل است. هیچوقت برگ یا گلبرگ خشک شده‌ی گیاه را که به روی سطح خاک افتاده را رها نکنید. چرا که می‌تواند باعث ایجاد محیطی برای رشد آفات و بیماری‌ها در آن جا می‌شود. همیشه به علائم غیرعادی گیاه توجه نمایید. معمولا این علایم از ساقه یا از زیر برگ گیاه آغاز می‌گردد. 


 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.