فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چگونه گل بخریم؟

چگونه گل بخریم؟

برای داشتن یک خرید موفق اصولی مانند قیمت مناسب، بهترین کیفیت، دسترسی آسان و یا ضمانت همیشه مهم است. این موارد در خرید گل نیز مهمترند زیرا گل نه تنها برای زیبایی و انتقال احساسات هدیه داده شده یا استفاده می‌شود، بلکه طراوت و نگهداری از آن بسیار حائز اهمیت است.

نکته اول و اصلی این است که فقط از فروشنده معتبر خرید کنید؛ مطمئن شوید که گل‌­هایی که خریداری می‌کنید تازه و سرحال باشند و سوخته  یا شکسته و خراب نباشند. گل‌های خشک شده، کبود شده و پلاسیده عمر طولانی نخواهند شد و به سرعت از بین می‌روند. به یاد داشته باشید گلی که می‌خرید بطور میانگین ۵ تا ۷ روز تازه می‌‍ماند. مسلما شما با خرید گل قصد دارید که در محل کار یا منزل خود فضایی پرانرژی و با طراوت داشته باشید و از آن لذت ببرید، پس بهتر است گل تازه بخرید که هم از وجود آن لذت ببرید و هم عطر و طراوتش محیط اطراف شما را دگرگون کند. پس اگر گل را بعنوان هدیه تهیه می‌کنید، تازه بودن آن اولویت اول خواهد بود.

نکته دیگر اینکه حتما درباره‌ی گلی که می‌خواهید هدیه دهید دقت کنید و متناسب با رویداد و مناسبت آن را تهیه کنید. به طور مثال هر مناسبتی گل مورد نظر خود را لازم دارد. دسته گلی که برای دختر نوجوان خود می‌خرید با گلی که به مناسبت ولنتاین به محبوب‌تان هدیه می‌دهید تفاوت زیادی دارد. گلی که برای کارمندان خود تهیه می‌کنید تا هدیه‌ای که به مناسبت روز معلم خریداری کرده‌اید یکی نیستند. همینطور گل مناسب برای خواستگاری چیزی متفاوت و حاوی پیامی دیگر از آن گلی است که برای دسته گل عروس خریداری می‌کنید. و گل‌های مورد استفاده در مراسم ترحیم مفهوم متمایزی را به مخاطب شما خواهد رساند. در نتیجه هر گل مفهوم و نماد خاصی دارد و تنها در آن شرایط می‌توان از آن استفاده کرد.

همواره به یاد داشته باشید که اگر گل‌ها را برای شخصی هدیه می‌برید حتما دقت کنید نوع  گل و رنگ آن‌ها متناسب با شخصیت و کاراکتر فرد باشد. حتی اگر فرد معانی گل‌ها را نداند، حس درونی و نمادین گل‌ها بطور ناخودآگاه روی آن شخص تاثیر خواهد گذاشت. به طور مثال همانطور که خصوصیت اخلاقی و رفتاری هر فرد متولد در ماه با دیگری تفاوت دارد، گل ماه تولد متولدین مهر با گل ماه تولد متولدین دی ماه نیز تفاوت دارد. گوناگونی گل‌ها درست مانند تمایز انسان‌ها با یکدیگر است و هرکدام سمبل حس یا مفهوم خاصی هستند.

اگر برای خودتان و منزل‌تان یا محل کارتان گل تهیه می‌کنید، باید به جایی که می‌خواهید آن‌ها را قرار دهید هم فکر کنید. بهترین مکان برای نگهداری گل و گیاه در آپارتمان  به شما کمک خواهد کرد رنگ‌های مناسب و همچنین عطرهای مناسب برای اتاق خود یا محل کارتان را انتخاب کنید. همینطور اگر شما صاحب کافه هستید، باید از گل‌های دانه‌ریز یا ساده و کامپکت که از مناسب‌ترین گل‌ها برای کافه هستند، استفاده کنید.

فراموش نکنید که گل‌ها برای باشکوه نشان دادن محیط شما تاثیر زیادی دارند. پس با دقت و متناسب با طراحی اتاق‌تان آن‌ها را خریداری کنید. اگر درباره‌ی گل اطلاعات کافی ندارید از فروشنده بخواهید در انتخاب گل همراهی‌تان کنند. همچنین می‌توانید از بلاگ گلیتال روش‌های نگهداری انواع گل‌ها و گیاهان آپارتمانی را مطالعه کرده و به کار گیرید. روش‌های مختلف کمک می‌کند تا گل شما عمر بیشتر و طولانی‌تری داشته باشد.

همواره بدانید که تاثیری که یک گل بعنوان هدیه برای خودتان دارد به مراتب بیشتر از هر فرد دیگر است. هرگز فراموش نکنید توجه و اهمیت دادن به خود بسیار در زندگی‌تان موثر است.

گلیتال بعنوان یک فروشگاه اینترنتی آنلاین این تضمین را به شما می‌دهد که هدیه شما با بهترین و بالاترین کیفیت را بدون تاخیر به دست عزیزانتان می‌رساند. این ارسال به گونه‌ای خواهد بود که به گل شما آسیبی نرسد و به بهترین شکل گل شما حس شما را بیان کند.

 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.