فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | هدیه مورد علاقه خانمها

هدیه مورد علاقه خانمها

در دنیای امروزی زندگی تکنولوژی‌محور با سرعت در گذر است. بدیهی ‌است که این سبک زندگی عوارض متعددی بر کیفیت هرروزه‌ی ما گذاشته است. عوارضی چون استرس، بی‌حوصلگی و خشم. کارشناسان برای گریز از این عوارض راه‌های متعددی مانند ورزش، تفریح یا مطالعه را پیشنهاد می‌کنند. اما هریک از این راه‌ها نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است که گاهی از عهده‌ی زندگی امروزه ما خارج است. در عوض طبیعت راهکاری بهتر و ساده‌تر پیش روی بشر می‌گذارد که از این سبک زندگی به سوی بهبود سلامت روانی گام بردارد. راهکاری ساده به نام «گل». حضور گل در محیط کار یا منزل افراد موجب بروز احساس شعف و رضایت از زندگی می‌شود و رفتار اجتماعی را به شیوه‌‌ای مثبت و به مراتب فراتر از تصور، تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اگر بخواهیم بدبینانه بنگریم در می‌یابیم که گل‌ها هیچ نفع منطقی برای انسان ندارند؛ نه به عنوان غذا مصرف می‌شوند و نه می‌توان گل‌های زینتی را به عنوان دارو کشت کرد. پس چه رازی پشت این است که بشر طی هزاران سال دست از کشت گل برنداشته است؟ آری! تنها به دلیل ایجاد حس مثبت و زیبایی شناختی که از دیرباز گل‌ها با مشقت فراوان کاشته و استفاده می‌شوند. در واقع می‌توان گفت که اگر انسان لحظاتی را برای بوییدن گل صرف کند، احتمال اینکه از این زندگی ماشینی جان سالم به در برد بیشتر می‌شود. این موضوع حتی در زندگی ماشینی امروزی تا آن‌جا پیش رفته است که دانشمندان دانشگاه روگرز نیوجرسی گل را از موثرترین عوامل در موفقیت شخصی و شغلی می‌دانند.

در بین افراد مختلف، آقایان تمایل کمتری به گل دارند تا بانوان. آقایان زیبایی گل را می‌پذیرند اما هدایای دیگر را به آن ترجیح می‌دهند. در مقابل، بانوان تمایل زیادی به هدیه گرفتن گل دارند. دلیل این دوگانگی چه می‌تواند باشد؟ چرا گل زنان را از آن خود می‌کند اما مردان به آن بی‌تفاوتند؟

چرا خانم‌ها به گل عشق می‌ورزند؟

البته باید توجه داشت که برخی بانوان هیچ علاقه‌ای به گل ندارند و برخی آقایان در هر مناسبتی برای عزیزان خود گل را به عنوان هدیه انتخاب می‌کنند. دلیل تمایل بیشتر بانوان به گل این است که از دوران باستان طرز فکر غالب‌شان این بود که چون گل را آمیخته با محبت می‌دانند و بانوان نیز درک بیشتری از محبت دارند، پس به همین دلیل است که هیچ‌گاه هدیه دادن گل به یک خانم جهت جلب محبت وی شکست نخواهد خورد. گل سطح شادی و هیجان بانوان را تا چند روز بالا نگه ‌داشته و به گسترش درک و شناخت آن‌ها منجر می‌شود. به طور کل چند دلیل وجود دارد که بانوان به گل‌ها علاقمندند.

 حس لطافت زنانگی

می‌توان گفت هیچ چیزی به اندازه گل ظرافت و زنانگی را در خود جای نداده است. خانم‌های جوان تر این ظرافت را بیشتر به خود ربط می‌دهند و از همین رو گل را دوست دارند. برخی گل‌های ظریف تر چون ارکیده و شیپوری نیز صرفا برای هدیه دادن به بانوان استفاده می‌شوند.

 طبع پر شور عاشقانه

گل یک هدیه ذاتا عاشقانه است. عطر و بوی دلنشین آن‌ها و ارتباط با مراسم عروسی و شادی و تولد آن‌ها را به هدیه‌‌ای ایده‌آل برای انتقال دادن احساسات بدل کرده است. این روزها بر هرکسی عیان است که با اهدای گل به عنوان یک هدیه مطلوب عاشقانه، می‌توانید نظر مثبت یک زن را جلب و ضمن ابراز توجه به علایق او، احساسات خود را هم بروز دهید. هر گل نماد و کاربردی خاص دارد و پیام مشخصی را بازگو می‌کند. در وبسایت فروشگاه آنلاین گلیتال می‌توانید در مورد انواع گل، ویژگی‌ها و معانی و کاربردهای آن مطالعه کنید.

 سمبل و نماد

بسیاری از گل‌ها معنای نمادین دارند که آن‌ها را به بیش از یک هدیه معمولی تبدیل می‌کند. توجه به این نکته زمانی مهمتر می‌شود که برای تولد یا خواستگاری نیاز به یک انتخاب هوشمندانه دارید که نمادی درست و درخورِ حس شما را در خود داشته باشد. در این میان زنان به دلیل هوش و درک متفاوتی که نسبت به جزئیات دارند، قطعا به دنبال نماد و سمبل هدیه شما فکر کرده و انرژی ان را می‌گیرند. فراموش نکنید که برای هر رویداد گل همان مناسبت را تهیه کنید و اگر مخاطب شما معنی گل را متوجه نشد، برای او مفهوم و نماد آن را شرح دهید و دلیل انتخاب‌تان را توضیح دهید.

تمایزی خاص

وقتی به یک زن گل هدیه می‌دهید یعنی به وی علاقه دارید و او را از سایر زنان مجزا کرده‌‌اید. همین امر حس خاص بودن به زن مورد علاقه شما می‌دهد و اعتماد به نفس وی را بالا می‌برد. هنگامی که یک خانم خوش شانس در دفتر کارش دسته گلی از سوی عزیزی دریافت می‌کند، حس فوق‌العاده‌‌ای در خود و حس حسادتی در سایر همکاران به وجود می‌آورد! پس شما نیز برای محبوب‌تان گلی تهیه کنید و او را در محل کار یا منزل غافلگیر کنید و اجازه دهید این حس ناگهانی افزایش شادی و اعتماد به نفس را تجربه کند.

نکته آخر

همواره به خاطر داشته باشید که هر گل معنا و مفهوم خاصی دارد. گلی می‌تواند عشق را بیان کند و گل دیگری از همان نوع با رنگی متفاوت تنفر را. پس لازم است پیش از انتخاب گل به جایگاه، کاربرد و مخاطب آن توجه کنید و انتخاب آگاهانه‌‌ای داشته باشید.

گلیتال با توضیحات مفصل در مورد انواع گل شاخه‌‌ای و سبد و غیره این قدرت را به شما می‌دهد. این بار برای خرید هدیه برای بانوان، گل را در ذهن خود داشته باشید و به صورت آنلاین گلی سفارش دهید و به معجزه گل‌ها ایمان بیاورید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.