فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | هدیه ای برای روز معلم

هدیه ای برای روز معلم

وقتی صحبت از استاد و معلم می شود، تصویری از درس و آموزش در ذهن ما نقش می بندد. اما معلم چیزی فراتر از این حرف‌هاست. اگر سطحی نگاه کنیم، ما در کودکی بیشترین و طلایی‌ترین زمان روز خود را در کلاس درس و تحت تعلیم معلم به سر می بردیم و بخشی از شخصیتمان توسط این افراد شکل گرفته است. اما کمی عمیق‌تر که بشویم درمی‌یابیم که معلم اولین کسی بود که به توانایی ما باور پیدا کرد و به ما ایمان داشت. که اگر این ایمان وجود نداشت، چنین تلاشی برای آموختن ما نیز وجود نداشت. این از خود گذشتگی و خستگی ناپذیری احساسیست که والدین به فرزندان خود دارند و چه شگرف است که یک معلم دانش‌آموز را مثل فرزند خود می داند. 

معلمان و اساتید درس هایی به ما می دهند که در هیچ یک از کتاب‌هایمان یافت نمی‌شود. دروسی که برای آموختنشان باید بهای عمر داد. بهایی که آنان می‌پردازند و ما ثمره‌اش را می‌بینیم. در طول تاریخ معلمان زیادی در کشورها، فرهنگ‌ها و ادیان مختلف تقدس این شغل را به رخ مردم کشیدند و سمبلی شدند از ایثار و مهربانی. در ادامه مواردی از این اسطوره‌ها را مرور خواهیم کرد.

بث باتیستا؛ فداکاری به قیمت جان

در سال 2006 و سال های آغازین کار فیسبوک، خبری دهان به دهان چرخید و ماجرای مرگ و زندگی کودکی مطرح شد. لیلا دختربچه 6 ساله‌ای به دلیل بیماری ایمنی کلیه خود را از دست داده بود و ناامید از پیوند، با مرگ دست و پنجه نرم می کرد. بث معلم مقطع ابتدایی، که زنی لاتین و ساکن ویسکانزین آمریکا بود این خبر را خواند. وی بلافاصله به دنبال دخترک گشت و او را یافت و در سریع‌ترین زمان برای اهدا کلیه آماده شد. بدن لیلا کلیه را پذیرفت و در کوتاه زمانی کلیه شروع به کار کرد. فداکاری بی چشم داشت بث زندگانی را به تن رنجور لیلا بازگرداند. بث بعدتر در حضور رسانه‌ها گفت: "من فقط می‌خواستم آینده را به لیلا بدهم، آینده‌ای نرمال، شاد و سالم". می‌بینید؟ معلمی برای یک معلم و استاد تنها یک شغل و وسیله‌ای برای کسب درآمد نیست، معلمی برای آنان مسئولیت، تحول و عمل است. 

گِرِگ برینبرگ: از سکوی مدرسه به سن اسکار

مرد جوانی که استاد موسیقی یک مدرسه در نیویورک بود. کسی که عطش کشف استعداد دانش‌آموزان مدرسه را داشت و سقفی از آرزو برای آن‌ها ترسیم کرد که هیچ گاه به تنهایی حتی به آن فکر نمی‌کردند. گرگ برای یکایک دانش‌آموزان زمان صرف کرد و استعدادهای برتر را شناسایی کرد. برای آنان انرژی گذاشت و در مسابقات و استیج‌های مختلف کنارشان ایستادگی کرد و از هر کورسوی استعداد، ستاره‌ای ساخت. 

دانش‌آموزان گرگ پله‌ها را یکی یکی طی کردند و در مراسم اسکار 2011 دوشادوش استاد خود به اجرا پرداختند و جهانیان را شگفت زده کردند. هنرمندان بزرگ عرصه موسیقی چون کیتی پری با افتخار آن‌ها را همراهی کردند. این اتفاق نه تنها دانش‌آموزان، که بسیاری از مردم را درگیر خود کرد. گرگ به شاگردانش و به مردم راهی برای بازیابی اعتماد به نفس نشان داد. او از موسیقی به عنوان ابزاری برای بروز عمیق‌ترین احساسات بهره گرفت و به هر یک هویت جدیدی اعطا کرد. او در جمع خبرنگاران گفت: "این گروه دانش‌آموزانی معمولی بودند که دست‌آوردهای غیرمعمولی را از آن خود کردند." 

جهان پر است از داستان‌های از خودگذشتگی اسطوره‌ها، قهرمانانی که نه با لباس قهرمانانه، که با ردای انسانی عادی، شگفتی‌های فراوانی را رقم می‌زنند. کافیست چشمان خود را باز کنیم و این قهرمانان و این فرشته‌های زمینی را در هر مدرسه و دانشگاهی به نظاره بنشینیم.

احتمالا تا همین جا تصویری از بهترین معلم زندگیتان در ذهن شما نقش بسته است. همین حالا سری به محصولات مختص روز معلم در گلیتال بزنید و با خرید سبد گل، گلدان و یا هر کادو زیبای دیگری، قدردان زحمات او باشید. هدیه خود را منقش به کارت پستال با طرح و متن اختصاصی خود کنید و برای استاد خود ارسال کنید. جالب است بدانید که ضمن ارسال گل، می توانید صدای خود را نیز ضبط کنید و به سمع ایشان برسانید. صدای شما در آرشیو او ماندگار خواهد شد و آوای قدردانی شما از زحماتش تا همیشه به گوش جانش خواهد نشست. 


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

انتخاب رنگ گل مناسب برای مجالس عروسی، یک امر کاملا سلیقگی است. رنگ گل‌های بکار رفته در تزیینات و دکوراسیون مراسم عروسی، یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند مراسم ساده و معمولی شما را، به یک جشن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

گل‌های شناخته شده و ناشناخته بسیاری در سرتاسر زمین وجود دارد که علاوه بر خاصیت تزیینی آن‌ها در تهیه انواع غذاها استفاده می‌شوند. خواص گل‌ها باعث می‌شود بتوان از آن‌ها در غذاهای مختلف به صورت خوراکی استفاده...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | دسته گل مناسب عروس

دسته گل مناسب عروس

اگر از لباس سفید رنگ عروس بگذریم و نگاهی به اکسسوری‌های عروس بندازیم دست گل عروس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از گذشته تا امروز یکی از ملزومات جشن عروسی بوده.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | تاریخچه گلاب و روش تقطیر آن

تاریخچه گلاب و روش تقطیر آن

گلاب به مایعی می‌گویند که از گل سرخ استخراج شود. این مایع معطر از تقطیر گل‌های درختچه ی گل محمدی (سرخ) به دست می‌آید. ایرانیان از نخستین افرادی بودند که از قدیم الایام به ویژگی‌های درمانی و خوراکی...

محبوب ترین محصولات گلیتال