فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | هدیه ای برای روز معلم

هدیه ای برای روز معلم

وقتی صحبت از استاد و معلم می شود، تصویری از درس و آموزش در ذهن ما نقش می بندد. اما معلم چیزی فراتر از این حرف‌هاست. اگر سطحی نگاه کنیم، ما در کودکی بیشترین و طلایی‌ترین زمان روز خود را در کلاس درس و تحت تعلیم معلم به سر می بردیم و بخشی از شخصیتمان توسط این افراد شکل گرفته است. اما کمی عمیق‌تر که بشویم درمی‌یابیم که معلم اولین کسی بود که به توانایی ما باور پیدا کرد و به ما ایمان داشت. که اگر این ایمان وجود نداشت، چنین تلاشی برای آموختن ما نیز وجود نداشت. این از خود گذشتگی و خستگی ناپذیری احساسیست که والدین به فرزندان خود دارند و چه شگرف است که یک معلم دانش‌آموز را مثل فرزند خود می داند. 

معلمان و اساتید درس هایی به ما می دهند که در هیچ یک از کتاب‌هایمان یافت نمی‌شود. دروسی که برای آموختنشان باید بهای عمر داد. بهایی که آنان می‌پردازند و ما ثمره‌اش را می‌بینیم. در طول تاریخ معلمان زیادی در کشورها، فرهنگ‌ها و ادیان مختلف تقدس این شغل را به رخ مردم کشیدند و سمبلی شدند از ایثار و مهربانی. در ادامه مواردی از این اسطوره‌ها را مرور خواهیم کرد.

بث باتیستا؛ فداکاری به قیمت جان

در سال 2006 و سال های آغازین کار فیسبوک، خبری دهان به دهان چرخید و ماجرای مرگ و زندگی کودکی مطرح شد. لیلا دختربچه 6 ساله‌ای به دلیل بیماری ایمنی کلیه خود را از دست داده بود و ناامید از پیوند، با مرگ دست و پنجه نرم می کرد. بث معلم مقطع ابتدایی، که زنی لاتین و ساکن ویسکانزین آمریکا بود این خبر را خواند. وی بلافاصله به دنبال دخترک گشت و او را یافت و در سریع‌ترین زمان برای اهدا کلیه آماده شد. بدن لیلا کلیه را پذیرفت و در کوتاه زمانی کلیه شروع به کار کرد. فداکاری بی چشم داشت بث زندگانی را به تن رنجور لیلا بازگرداند. بث بعدتر در حضور رسانه‌ها گفت: "من فقط می‌خواستم آینده را به لیلا بدهم، آینده‌ای نرمال، شاد و سالم". می‌بینید؟ معلمی برای یک معلم و استاد تنها یک شغل و وسیله‌ای برای کسب درآمد نیست، معلمی برای آنان مسئولیت، تحول و عمل است. 

گِرِگ برینبرگ: از سکوی مدرسه به سن اسکار

مرد جوانی که استاد موسیقی یک مدرسه در نیویورک بود. کسی که عطش کشف استعداد دانش‌آموزان مدرسه را داشت و سقفی از آرزو برای آن‌ها ترسیم کرد که هیچ گاه به تنهایی حتی به آن فکر نمی‌کردند. گرگ برای یکایک دانش‌آموزان زمان صرف کرد و استعدادهای برتر را شناسایی کرد. برای آنان انرژی گذاشت و در مسابقات و استیج‌های مختلف کنارشان ایستادگی کرد و از هر کورسوی استعداد، ستاره‌ای ساخت. 

دانش‌آموزان گرگ پله‌ها را یکی یکی طی کردند و در مراسم اسکار 2011 دوشادوش استاد خود به اجرا پرداختند و جهانیان را شگفت زده کردند. هنرمندان بزرگ عرصه موسیقی چون کیتی پری با افتخار آن‌ها را همراهی کردند. این اتفاق نه تنها دانش‌آموزان، که بسیاری از مردم را درگیر خود کرد. گرگ به شاگردانش و به مردم راهی برای بازیابی اعتماد به نفس نشان داد. او از موسیقی به عنوان ابزاری برای بروز عمیق‌ترین احساسات بهره گرفت و به هر یک هویت جدیدی اعطا کرد. او در جمع خبرنگاران گفت: "این گروه دانش‌آموزانی معمولی بودند که دست‌آوردهای غیرمعمولی را از آن خود کردند." 

جهان پر است از داستان‌های از خودگذشتگی اسطوره‌ها، قهرمانانی که نه با لباس قهرمانانه، که با ردای انسانی عادی، شگفتی‌های فراوانی را رقم می‌زنند. کافیست چشمان خود را باز کنیم و این قهرمانان و این فرشته‌های زمینی را در هر مدرسه و دانشگاهی به نظاره بنشینیم.

احتمالا تا همین جا تصویری از بهترین معلم زندگیتان در ذهن شما نقش بسته است. همین حالا سری به محصولات مختص روز معلم در گلیتال بزنید و با خرید سبد گل، گلدان و یا هر کادو زیبای دیگری، قدردان زحمات او باشید. هدیه خود را منقش به کارت پستال با طرح و متن اختصاصی خود کنید و برای استاد خود ارسال کنید. جالب است بدانید که ضمن ارسال گل، می توانید صدای خود را نیز ضبط کنید و به سمع ایشان برسانید. صدای شما در آرشیو او ماندگار خواهد شد و آوای قدردانی شما از زحماتش تا همیشه به گوش جانش خواهد نشست. 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت ارکیده

معرفی و مراقبت ارکیده

ارکیده از دیرباز مورد توجه و علاقه چین باستان بوده است. اگرچه در آن زمان خواص طبی گیاه بر کیفیت هنری آن اولویت داشته، اما امروزه زیبایی و فخر این گل بر خواص درمانی آن پیشی گرفته است. ارکیده یکی از مجلل...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت برگ انجیری

معرفی و مراقبت برگ انجیری

گل برگ انجیری که نمادی از افتخار، احترام و طول عمر است با قرارگیری در هر محیطی حس و حال جنگل های گرمسیری را تداعی می کند. این گل زیبا با بهره مندی از فرمی خاص و شرایط نگهداری ساده، به یکی...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل نرگس نماد چیست؟

گل نرگس نماد چیست؟

اساسا هدیه دادن یک گل زیبا، جزو معمول ترین روش های ابراز احساسات است. نرگس، نماد تولد دوباره و آغاز نو است. لذا می تواند سمبل بسیاری از اتفاقات خوشایند و زیبا باشد. زمانی که کودکی متولد...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | کدام گیاهان برای حیوانات خانگی خطرناک است

کدام گیاهان برای حیوانات خانگی خطرناک است

گیاهان آپارتمانی و زینتی نقش ویژه ای در بهبود شرایط محیطی منزل دارند. اغلب گیاهان به خودی خود نمی توانند موجب ایجاد حساسیت در انسان و حیوان شوند و خطری ایجاد نمی کنند. تنها لمس و یا بلعیدن گیاه است که...