فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل‌هایی که درد شما را تسکین می‌دهند

گل‌هایی که درد شما را تسکین می‌دهند

گل هایی که درد شما را تسکین می دهند
دلیل اصلی دردهای بدن التهاب است. بیشتر افراد در زمانی که دچار درد می‌شوند به داروهای مسکن قوی رو می‌آورند. هرچند که این داروها درد را آرام می‌کند اما می‌تواند عوارضی را برای شما داشته باشد. سکته مغزی، حمله قلبی، به هم ریختن هورمون‌ها و خونریزی معده از جمله این عوارض است.
 شما می‌توانید در هنگام درد، از یک سری داروهای گیاهی بی ضرر استفاده نمایید. ما در مقاله زیر به بررسی گل‌هایی که درد شما را تسکین می‌دهند می‌پردازیم.

 

گل گاو زبان
گل گاوزبان مسکن درد است. آرام کننده سیستم اعصاب بوده و برای درمان بیماری‌های اعصاب و روان استفاده می‌شود. گل گاوزبان، تنها گلش فواید طبی دارد. رنگ این گل لاجوردی بوده و مثل گل انار است. این گل در کوه‌های البرز به مقدار زیادی یافت می‌شود. 
از دیگر خواص گل گاوزبان، این است که این گیاه بسیار نشاط آور بوده، باز کننده رنگ رخسار است. ضد وحشت و اضطراب است. غم و اندوه را برطرف می‌نماید. حواس پرتی را برطرف می‌نماید. درد گلو را برطرف می‌نماید. اخلاط سوداوی را از معده شما خارج کرده و عوارضش را برطرف می‌نماید.

 

گلیتال - گل هایی که درد شما را تسکین می دهند

سنبل الطیب
در رابطه با گل هایی که درد شما را تسکین می دهند باید گفت که سنبل الطیب از جمله گل هایی است که مصرفش با گل گاوزبان باعث آرام کردن درد و ایجاد نشاط درونی می شود. سنبل الطیب اعصاب را آرام کرده و ضد تپش قلب و سرگیجه است. توصیه می‌شود که در مجالس عزاداری به جای استفاده از قهوه و چای، از دم کرده گل گاوزبان با سنبل الطیب استفاده نمایید. از دیگر خواص سنبل الطیب عبارتند از:
•    ضد دلهره
•    سردرد های یک طرفه
•    اختلالات یائسگی
•    اشتها آور
•    درمان خستگی
•    درمان بیماری هایی که منشا عصبی دارند
•    سکسکه های مداوم
•    ادرار آور
•    ضد استرس
•    مقوی قلب
•    معرق
•    ضد تشنج
•    جلوگیری از سفید شدن مو

 

کندر
مصرف کندر دردهای مزمن و خفیف را برطرف می‌نماید. چرا که این گیاه، ترکیبات التهابی بدن را کم می‌کند. سعی نمایید در هنگام مصرف کندر، از فرمولی استاندارد برای تهیه آن استفاده نمایید. 
 

ریشه گیاه بید

یکی دیگر از گل‌هایی که درد شما را تسکین می‌دهند گیاه بید است. ریشه گیاه بید، بهترین مسکن برای دردهای قلب است. تا جایی که می‌توان، از آن به جای آسپیرین استفاده نمود. ریشه گیاه بید از آسپیرین بهتر عمل کرده و اصلا با آسپیرین قاب مقایسه نیست. 

گلیتال - گل هایی که درد شما را تسکین می دهند

گل مینا 

در مورد گل‌هایی که درد شما را تسکین می‌دهند باید گفت که گل مینا از جمله گل‌هایی است که سردرد را کاهش می‌دهد. رگ‌های مغزی را آرام نموده و انقباض آن را برطرف می‌کند که این خود از علل اصلی میگرن است. طی تحقیقات انجام شده، تعداد حملات میگرن با مصرف 16 هفته از این گل به چیزی کمتر از 3 مرتبه در ماه کاهش پیدا کرد. 

همیشه بهار کوهی

همیشه بهار کوهی از گل زرد آرنیکا بدست می‌آید. آرنیکا، سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشیده و از التهابات بدن جلوگیری می‌نماید. 

گل میخک

گل میخک از جمه گل‌هایی است که برای درمان سردرد استفاده می‌شود. در رابطه با طریقه استفاده از این گل نیز باید گفت که شما می‌توانید مقداری از گل میخک را له کرده و زمانی که سردرد دارید، آن را روی پیشانی خود بگذارید. شما همچنین می‌توانید آن را بو نمایید. راه دیگر استفاده این است که شما می‌توانید روغنش را با مقدار کمی نمک مخلوط کرده و آن را به آهستگی به پیشانی خویش بمالید. 
 

مصرف گل ساعتی و گل راعی
هنگامی که سردرد شما ناشی از افسردگی، فشارهای روحی و استرس است به سراغ گل ساعتی و گل راعی بروید. این گل‌ها برای تسکین سردردهایی که منشا افسردگی یا استرس دارند، بسیار موثر عمل می‌کنند. 

گل بومادران
از دمنوش گل بومادران برای درمان دردهای گوارشی و دردهای قاعدگی خانم‌ها استفاده می‌شود. تا جایی که استفاده از آن در دوران قاعدگی بهتر از مفنامیک اسید عمل کرده و به عنوان یک مسکن گیاهی مصرف می‌شود. 

پنجه شیطان
گیاه پنجه شیطان نیز از جمله گیاهانی است که درد  شما را کم می‌کند. از این گیاه در تسکین درد کمر و همچنین کاهش ورم مفاصل استفاده می‌شود. 


 خواص گل‌ها باعث می‌شود بتوان از آن‌ها درغذاهای مختلف نیز به صورت خوراکی استفاده نمود. برای این منظور می‌توانید مطلب، چه گل‌هایی در غذا استفاده می‌شود؟ را بخوانید.


 


پست شده توسط گلیتال
فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چگونه گل‌ها را خشک کنیم؟

چگونه گل‌ها را خشک کنیم؟

آیا می‌خواهید در زمستان خانه‌ای پر از گل داشته باشید؟ شما می‌توانید با خشک کردن گل‌ها در خانه به این هدف برسید.

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

رنگ‌های مناسب گل برای عروسی

انتخاب رنگ گل مناسب برای مجالس عروسی، یک امر کاملا سلیقگی است. رنگ گل‌های بکار رفته در تزیینات و دکوراسیون مراسم عروسی، یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند مراسم ساده و معمولی شما را، به یک جشن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

چه گل هایی در غذا استفاده می شود؟

گل‌های شناخته شده و ناشناخته بسیاری در سرتاسر زمین وجود دارد که علاوه بر خاصیت تزیینی آن‌ها در تهیه انواع غذاها استفاده می‌شوند. خواص گل‌ها باعث می‌شود بتوان از آن‌ها در غذاهای مختلف به صورت خوراکی استفاده...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | دسته گل مناسب عروس

دسته گل مناسب عروس

اگر از لباس سفید رنگ عروس بگذریم و نگاهی به اکسسوری‌های عروس بندازیم دست گل عروس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از گذشته تا امروز یکی از ملزومات جشن عروسی بوده.

محبوب ترین محصولات گلیتال