فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گل مناسب متولدین دی

گل مناسب متولدین دی

به متولدین دی‌ماه چه گلی هدیه‌ای بدهیم؟
فرض کنید در روزهای سرد دی ماه تولد یکی از نزدیکان شماست. حالا ذهن شما درگیر می‌شود که هدیه تولد مناسب او چیست؟ آیا شما وقت خرید هدیه مناسب برای او دارید؟ اصلا هدیه مناسب چیست؟ در این شرایط چه خواهید کرد؟ هر زمان که نمی‌دانید چه هدیه‌ای باید بخرید، گل به کمک شما خواهد کرد. گل کادوی مناسب در هر شرایطی است. حتی اگر کادوی دیگری نیز تهیه کرده باشید، اضافه کردن یک دسته گل یا سبد گل، ارزش مادی و معنوی هدیه شما را چندین برابر خواهد کرد. 
متولدین دی‌ماه عاشق هدیه گرفتن هستند اما با هر هدیه‌ای خوشحال نمی‌شوند و تنها با هدایای لوکس به وجد خواهند آمد. چه هدیه‌ای لوکس‌تر از گل؟

گل از دیرباز هدیه لوکس و گران قیمتی به حساب می‌آمده و فقط طبقات خاصی از اجتماع قادر به خرید آن بوده‌اند. اما امروزه با به وجود آمدن شرایط خرید گل ارزان، مانند خرید آنلاین گل، امکان خرید برای هر کسی فراهم شده است. این روزها این نوع خرید یک تجربه کم هزینه و لذت‌بخش است!
یکی از ویژگی‌های متولدین دی‌ماه این است که آن‌ها سخت عاشق می‌شوند. پس برای به دست آوردن دلشان باید بسیار تلاش کنید. اما فراموش نکنید که در این راه پر پیچ و خم از معجزه و دلبری گل غافل نشوید.
همانطور که متولدین هر ماه اخلاق منحصر به فردی دارند، آداب هدیه دادن هم برای هر ماه نیز متفاوت است. علاوه بر این جالب است بدانید که متولد هر ماه از سال، گل خاص خود را هم دارد. گل مناسب متولدین دی ماه میخک است. گلی زیبا که نماد عشق، شگفت انگیزی و تمایز است. همچنین باید بدانید که نام لاتین این گل یعنی دیانتوس از کلمهٔ تاج‌گذاری مشتق شده است. زیرا گل میخک، یکی از گل‌هایی بود که در مراسم تاج‌گذاری پادشاهان از آن استفاده می‌شد. این خصوصیت کاملا با ویژگی شخصیتی متولدین دی‌ماه نیز تشابه دارد، زیرا آن‌ها هم افرادی  مقتدر، جدی و جاه طلب‌اند. در حال حاضر بیش از 300 گونه میخک در سراسر جهان وجود دارد که هرکدام ویژگی و خصوصیات مخصوص به خود را دارند. در ادامه در خصوص تاریخچه این گل ظریف و معطر بیشتر خواهید خواند.


پیشینه تاریخی میخک
رومیان معتقدند اولین میخک پس از به صلیب کشیدن حضرت عیسی مسیح (ع) به وجود آمد. هنگامی که مریم بر جسم بی‌جان فرزند خود گریست، با چکیدن اولین قطره اشکش بر زمین، میخکی از آنجا رویید و هرجا مریم اشکی ریخت، میخکی رویید تا دشتی از گل‌های میخک به وجود آمد.
گل میخک که منحصر به فرد و رنگارنگ است در هر فرهنگی معنی خاصی دارد، مثلا چینی‌ها از دیرباز از میخک در مراسم عروسی استفاده می‌کردند و این گل، خصوصا میخک قرمز، پر کاربردترین گل برای گل‌آرایی در مراسم عروسی چینی‌هاست. در حالی که در ژاپن میخک قرمز گل روز مادر به حساب می‌آید. البته در آمریکا هم نیز میخک گل روز مادر است. میخک سبز نیز در روز سنت پاتریک که جشن بزرگ ایرلندی‌هاست، مورد استفاده قرار می‌گیرد. 


معنی رنگ‌های میخک
در روانشناسی رنگ‌ها، برای هر رنگ معنا و مفهوم و البته کاربردی متفاوت تعریف کرده‌اند. این رنگ‌ها با توجه به منشا رنگ، تاثیرات بصری آن و بسیاری فاکتورهای دیگر تفسیر شده‌است. گل‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. کاربرد هر گل با توجه به خواستگاه، اقلیم، شرایط پرورش و حتی زمان گل دهی گیاه تفسیر می‌شود. هر رنگ از میخک نیز مانند گل‌های دیگر معنی مجزایی دارد. پس اگر می‌خواهید آن را به عزیز دی ماهی خود هدیه کنید، پیش از خرید به مفهوم هر رنگ توجه کنید:
میخک قرمز (میخک سرخ): عشق عمیق
میخک سفید: عشق پاک و خالص، خوش شانسی
میخک صورتی: عشق مادرانه، محبت زنانه
میخک زرد: رد کردن، نا امیدی

میخک بنفش: شخصیتی خودخواه و دمدمی مزاج

شرایط نگهداری میخک

 میخک به هوای نسبتا خنک و نور زیاد احتیاج دارد. اما باید بدانید این گل حساس چندان به سرما مقاوم نیست، پس بهتر است که برای اینکه از زیبایی آن در تمام فصول سال لذت ببرید ، میخک خود را در گلخانه و یا شرایط ثابت قرار دهید. بهترین دما برای تولید این گل، 10 درجه سانتی‌گراد در شب و بین 13 تا 16 درجه سانتی‌گراد در روز است.

شدت میزان نور نیز در کیفیت و اندازه گل‌دهی تاثیر بسزایی دارد. بنابراین بهتر است که از نوردهی غیر مستقیم و کافی گل میخک خود مطمئن باشید. 

همانطور که یک دی‌ماهی قدرت طلب، خانواده دوست، خشک، ولی مهربان، شاد و با نشاط است، میخک هم در عین زیبایی و جذابیت نیاز به توجه و مراقبت و حمایت دارد تا به اوج گل‌دهی و دلربایی خود برسد. 

 

خرید اینترنتی گل میخک
میخک را در شکل‌ها و ترکیبات مختلفی می‌توانید تهیه کنید. از خرید شاخه‌ی گل میخک تا یکی از این انواع بسته‌ها و سبد‌های گل که در آن ترکیب رنگارنگی از گل‌های زیبای میخک، وجود دارد. با توجه به مخاطب خود، گل مورد نظر را از بین انواع گل انتخاب کرده و ادامه کار را به گلیتال بسپارید. 

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

اسماج چیست و چه کاربردی دارد؟

«اسماج» دسته‌ای از گیاهان معطر است که به شکل دست‌ساز تهیه می‌شوند. ترکیب این گیاهان علاوه بر عطر خوشی که پس از سوزاندن در محیط پخش می‌کند، خواص دیگری چون بالا بردن...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

معرفی و نگهداری گیاه کوردلین

گیاه کوردلین که با نام­‌هایی همچون گیاه آتشین و یا کوردلینا نیز شناخته می‌­شود، نوعی گیاه کم توقع، مقاوم و سازگار است که دارای 15 گونه مختلف می‌باشد. کوردلین در زبان یونانی به معنای گیاهی است که ساقه‌­های...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

معرفی و مراقبت گیاه دراسینا کامپکت

دراسینا کامپکت گونه‌ای از گیاهان بسیار مقاوم و کم توقع است که نگهداری از آن برای عموم افراد، حتی کسانی که در زمینه پرورش گیاهان تخصصی ندارند، ساده و بدون دردسر است. زادگاه این گیاه...

فروشگاه آنلاین گل و گیاه گلیتال | گیاهان سازگار با نور کم

گیاهان سازگار با نور کم

خیلی از گیاهان هستند که به نورمستقیم نیاز ندارند و شما می‌توانید آن‌ها را داخل خانه به راحتی نگهداری نمایید. چرا که این گیاهان با نور کم سازگاری داشته و رشد می‌کنند.